| III Mistrzostwa Oldbojów w Siatkówce dla drużyny z Woli Zgłobieńskiej.

III Mistrzostwa Oldbojów w Siatkówce dla drużyny z Woli Zgłobieńskiej.

Już po raz trzeci nasze Stowarzyszenie zorganizowało Mistrzostwa Gminy Boguchwała Oldbojów w Piłce Siatkowej. Był to kolejny turniej i zarazem kolejny nowy mistrz. Tym razem rewanż za zeszłoroczny finał z Boguchwałą, wzięła drużyna z Woli Zgłobieńskiej i po dramatycznym tie-breaku wywalczyła wygraną. Drugie miejsce przypadło właśnie Boguchwale, a na najniższy stopniu podium stanęli siatkarze z Niechobrza. Podobnie jak przed rokiem w zawodach udział wzięło pięć ekip składających się z zawodników, […]

Już po raz trzeci nasze Stowarzyszenie zorganizowało Mistrzostwa Gminy Boguchwała Oldbojów w Piłce Siatkowej. Był to kolejny turniej i zarazem kolejny nowy mistrz. Tym razem rewanż za zeszłoroczny finał z Boguchwałą, wzięła drużyna z Woli Zgłobieńskiej i po dramatycznym tie-breaku wywalczyła wygraną. Drugie miejsce przypadło właśnie Boguchwale, a na najniższy stopniu podium stanęli siatkarze z Niechobrza. Podobnie jak przed rokiem w zawodach udział wzięło pięć ekip składających się z zawodników, którzy ukończyli 35 rok życia.

mecz finałowy: Wola Zgłobieńska – Boguchwała

Pięć turniejowych ekip zostało rozlosowane do dwóch grup, w pierwszej zagrały trzy z nich, w drugiej dwie. Turniej otworzyło starcie Woli Zgłobieńskiej z Racławówką. Spotkanie przebiegało raczej bez historii, bo cały czas utrzymywała się wyraźna przewaga tych pierwszych i zaowocowała wygraną w obu setach, kolejno do 9 i 11. Zespół z Racławówki nieco lepiej spisał się w swoim drugim starciu, w którym podejmował  Niechobrz. Pierwszy set do połowy był wyrównany, dopiero w drugiej części Niechobrzanie odskoczyli i wygrali do 19. W drugiej odsłonie większych emocji już nie było i Niechobrz zwyciężył 25:12. Po tym starciu rozegrano jedyny mecz grupy B. Zmierzył się w nim reprezentacje Boguchwały i Zgłobnia. W pierwszym secie Boguchwała poradziła sobie zaskakująco łatwo, ale w drugim przez dłuższy czas przegrywała. Skuteczna zagrywka pozwoliła jednak odrobić straty i zwyciężyć do 20, a co za tym idzie awansować do finału.  Pozostało jeszcze wyłonienie drugiego finalisty.  O wszystkim rozstrzygnął bezpośredni mecz Woli Zgłobieńskiej z Niechobrzem. Pierwszego seta wyraźnie wygrali gracze z Woli Zgłobieńskiej, ale w drugiej odsłonie trafił im się przestój i sytuację w końcówce wykorzystał Niechobrz, doprowadzając do trzeciego seta. W tie-breaku przewaga zeszłorocznych wicemistrzów była niepodważalna. Wola objęła prowadzenie 6:0, a ostatecznie wygrała do 6. Pojedynek o III miejsce między Zgłobniem a Niechobrzem był bardzo zacięty, ale nie było tylu emocji co wcześniej, bo z obu zespołów chyba nieco uszło powietrze. Końcówki obu setów lepiej rozgrywali Niechobrzanie i  to oni zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. W finale, podobnie jak przed rokiem spotkali się przedstawiciele Woli Zgłobieńskiej i Boguchwały. Pierwszy set był bardzo zacięty i trwała w nim walka punkt za punkt.  Identycznie jak w zaszłym roku końcówkę pierwszej partii lepiej wytrzymali Boguchwalanie i wygrali do 23. W drugim początkowo też prowadzili, przez chwilę nawet czterema punktami, ale w środkowej strefie seta na 19:12 odskoczyli przeciwnicy i udało im się doprowadzić do tie-breaka. Tu sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale tym razem lepiej decydujące akcje rozegrała Wola Zgłobieńska, a rywalom przytrafiło się kilka pomyłek. Ekipa z Woli Zgłobieńskiej po dwóch przegranych finałach w I i II edycji, tym razem zdołała zwyciężyć w całym turnieju

mecz Wola Zgłobieńska – Racławówka

mecz o III miejsce: Niechobrz – Zgłobień

radość po meczu finałowym

zwycięska drużyna w składzie: Andrzej Gajdek, Marek Worek, Bogdan Dziedzic, Jerzy Michno, Piotr Wójcik, Andrzej Kaszuba, Mariusz Stasicki