| Aktualności - Strona Główna | IV LM: Drugie z rzędu pewne zwycięstwo Lubczy II.

Aktualności - Strona Główna

IV LM: Drugie z rzędu pewne zwycięstwo Lubczy II.

Zespół Lubczy II odniósł kolejne trzysetowe zwycięstwo. Tym razem we własnej hali uporał się z MKSem Wierzbna. Szczególnie w pierwszej partii przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. W dwóch kolejnych rywale kilkakrotnie odrabiali straty, ale nie przejęli inicjatywy i mecz zakończył się po 68 minutach.   Początek pierwszej partii był jeszcze wyrównany, bo zespół z Wierzbnej wybronił kilka ataków, ale szybko zdołali odskoczyć gracze z Racławówki. Miejscowa ekipa dobrze […]

Zespół Lubczy II odniósł kolejne trzysetowe zwycięstwo. Tym razem we własnej hali uporał się z MKSem Wierzbna. Szczególnie w pierwszej partii przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. W dwóch kolejnych rywale kilkakrotnie odrabiali straty, ale nie przejęli inicjatywy i mecz zakończył się po 68 minutach.

Początek pierwszej partii był jeszcze wyrównany, bo zespół z Wierzbnej wybronił kilka ataków, ale szybko zdołali odskoczyć gracze z Racławówki. Miejscowa ekipa dobrze zagrała na kontrach, a dodatkowo pomyłki przytrafiły się przeciwnikom i było 11:7. Skutecznie z prawego skrzydła zbijał Szymon Mędrygał i przewaga Lubczy II wzrosła do siedmiu oczek. Goście mieli kłopoty z dokładnym przyjęciem, przez co popełnili kilka błędów w ataku. W efekcie set zakończył się wygraną miejscowych 25:15.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. Początkowo zespół MKSu zaryzykował serwisem i objął skromne prowadzenie, ale szybko sytuację opanowała ekipa z Racławówki. Podopieczni trenerów Masłowskiego i Hołobuta popełniali mniej błędów, zachowywali też lepszą skuteczność. Efektownie ze środka atakował Paweł Soroka, a na lewym skrzydle nie mylił się Konrad Witek. Lubcza II prowadziła 19:15, ale drużyna z Wierzbnej dobrze zagrała na kontrach i doprowadziła do remisu. Większych emocji w końcówce jednak nie było, bo miejscowi gracze szybko odbudowali zaliczkę. Mocno zagrywał Witek, a w ataku skuteczny był debiutujący w barwach Lubczy Tomasz Bochenek. Ich zespół zwyciężył do 21 i w całym spotkaniu prowadził już 2:0.

Zespół z Wierzbnej po raz kolejny próbował stawiać trudne warunki w początkowej fazie seta i objął nawet prowadzenie 8:7, ale miejscowi popracowali serwisem i skromna zaliczka powróciła na ich stronę. Dłuższą serią w polu zagrywki popisał się Tomasz Pająk, a na kontrach skutecznie zbijali Bochenek oraz Witek, dzięki czemu Lubcza II odskoczyła na 14:12. Miejscowy zespół utrzymywał zaliczkę do końca, mając dużą przewagę na środku siatki. Przy stanie 24:21 ekipa z Racławówki miała pierwszego meczbola, ale rywale zdobyli dwa oczka z rzędu. W decydującej akcji ręka nie zadrżała Bochenkowi, który skutecznym zbiciem z sytuacyjnej piłki zakończył ten pojedynek.

Cieszy coraz bardziej regularna gra naszej drużyny, która nabiera rozpędu  i zyskuje pewność siebie, której momentami jej brakowało. Za tydzień Lubczę II czeka przerwa, a później wyjazd na trudny teren do Dębicy. Aktualną tabelę i terminarz można zobaczyć TUTAJ

LUBCZA II Racławówka – MKS Wierzbna 3:0 (25-15, 25-21, 25-23)

LUBCZA II: Dziedzic (c), Żuczek (2- punkty), Pająk (5), Witek (13), Kloc (4), Mędrygał (9), Grobelny (libero) oraz Bochenek (8), Łabaj, Kieś, Soroka (6), trenerzy: Patryk Masłowski i Mateusz Hołobut

MKS: Kotyla, Gonciarz, Maruszak, Magierski, Drabik, Wołowiec, Wywłoka (libero) oraz Wilkowski, trener: Paweł Drabik

sędziowali: Rafał Lechański i Marzena Dynarek (Dębica)