| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | IV LM: Lubcza II odebrała brązowe medale. W ostatnim meczu przegrała z Żaglem

Aktualności - Strona GłównaSIATKARZE

IV LM: Lubcza II odebrała brązowe medale. W ostatnim meczu przegrała z Żaglem

Siatkarze Lubczy II już przed ostatnią kolejką byli pewni brązowego medalu w rozgrywkach IV Ligi. Mimo tego chcieli udanie zakończyć sezon i zwyciężyć w ostatnim meczu w Radymnie. Ta sztuka się jednak nie udała, bo bardzo dobrze dysponowany tego dnia zespół gospodarzy odniósł zwycięstwo w trzech setach. Żagiel lepiej prezentował się w polu zagrywki, co miało przełożenie na pozostałe elementy. Ekipa z Racławówki w wielu fragmentach nawiązywała wyrównaną walkę z przeciwnikiem, […]

Siatkarze Lubczy II już przed ostatnią kolejką byli pewni brązowego medalu w rozgrywkach IV Ligi. Mimo tego chcieli udanie zakończyć sezon i zwyciężyć w ostatnim meczu w Radymnie. Ta sztuka się jednak nie udała, bo bardzo dobrze dysponowany tego dnia zespół gospodarzy odniósł zwycięstwo w trzech setach. Żagiel lepiej prezentował się w polu zagrywki, co miało przełożenie na pozostałe elementy. Ekipa z Racławówki w wielu fragmentach nawiązywała wyrównaną walkę z przeciwnikiem, ale przegrywała końcówki poszczególnych partii.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętej walki, a skromną zaliczkę utrzymywał zespół z Radymna. Miejscowi od początku podejmowali pełne ryzyko w polu zagrywki i mimo że popsuli kilka serwisów, to osiągnęli też sporo korzyści. Lubcza nadziała się na blok i przegrywała 8:10. Przez dłuższy fragment zespoły grały punkt za punkt. Gdy kontrę wykorzystał Szymon Mędrygał, przyjezdni objęli prowadzenie 19:18. Końcówka należała jednak do Żagla. Gospodarze znów trafili serwisem, a na kontrach skutecznie atakował Damian Smoliński. Ostatecznie przyjezdni pomylili się w ataku i set zakończył się zwycięstwem miejscowego zespołu 25 do 23.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie, początkowo Lubcza utrzymywała dwa oczka zaliczki, później Żagiel zapunktował blokiem i doprowadził do remisu po 10. W końcu goście wygrali dwie dłuższe wymiany, a skutecznie atakował Tomasz Pająk. Jego zespół odskoczył na 18:15. Miejscowi odpowiedzieli bardzo szybko. Długą serią zagrywek popisał się B. Łukasik, a odrzuceni od siatki zawodnicy Lubczy nie mogli skończyć ataku. Zespół z Radymna objął trzypunktowe prowadzenie. Drużyna z Racławówki zgubiła pewność siebie i popełniła kilka prostych błędów. Ostatecznie Żagiel triumfował do 20.

Gospodarze mocno rozpoczęli także trzeciego seta i gdy serwisem trafił Wilk, było 4:1 dla nich. Miejscowi kontrolowali przebieg gry i utrzymywali prowadzenie, a bardzo skuteczny był Rafał Ryzner. Lubcza nie rezygnowała z walki i sukcesywnie zaczęła odrabiać straty, dzięki skutecznej grze na kontrach. Po chwili na tablicy widniał wynik po 16. Doszło do emocjonującej końcówki. Zawodnicy z Racławówki kilka razy mogli objąć prowadzenie, ale brakowało im szczęścia. W końcu przegrali długą wymianę i drużyna z Radymna miała pierwszego meczbola. W kolejnej akcji gospodarze ustawili szczelny blok i zakończyli ten pojedynek.

Zespół z Racławówki na pewno chciał zakończyć sezon zwycięstwem, ale tym razem rywal był lepszy i wygrał zasłużenie. Nie zmienia to jednak faktu, że za zespołem Lubczy II bardzo udany sezon, zwieńczony brązowym medalem. Pamiątkowe krążki zawisły na szyjach zawodników tuż po zakończeniu spotkania. W 18 meczach tego sezonu podopieczni trenerów Masłowskiego i Hołobuta zdobyli 35 punktów, odnosząc 12 zwycięstw. Końcową tabelę rozgrywek IV ligi można zobaczyć TUTAJ.

ŻAGIEL Radymno – LUBCZA II Racławówka 3:0 (25-23, 25-20, 25-23)

ŻAGIEL: Łukasik, Ryzner, Smelik (c), Smoliński, Wilk, Rolewski, Witko (libero) oraz Fil, trener (grający): Michał Smelik

LUBCZA II: Pająk, Dziedzic (c), Kieś, Soroka, Mędrygał, Witek, Rutkowski (libero) oraz Worosz, Łabaj, Bochenek, Chmiel, Kloc, trenerzy: Patryk Masłowski i Mateusz Hołobut

sędziowali: Szymon Soboń i Leszek Kapłon (Rzeszów)

widzów: 50

Podziękowania za cały sezon należą się zawodnikom i trenerom. W sezonie 2018/2019 barwy Lubczy II reprezentowali: trenerzy Patryk Masłowski i Mateusz Hołobut, a także Marcin Łabaj, Maciej Dziedzic (kapitan), Szymon Mędrygał, Tomasz Bochenek, Konrad Witek, Dominik Worosz, Tomasz Pająk, Tomasz Chmiel, Dawid Woźniak, Mateusz Kieś, Bartłomiej Kloc, Tomasz Żuczek, Paweł Soroka, Piotr Rutkowski, Tomasz Włodyga i Hubert Grobelny. Drużyna zagrała w bardzo podobnym składzie co przed rokiem, a odniosła dużo lepszy wynik sportowy. Przez ten czas udało się zbudować ducha zespołu i poprawić wiele elementów. Drużyna dojrzała siatkarsko i szczególnie we własnej hali zagrała kilka bardzo dobrych spotkań. Po tym spotkaniu z funkcji trenera Lubczy II  z przyczyn zawodowych zrezygnował Patryk Masłowski. Dziękujemy mu za dwa lata pracy z zespołem, za wielkie serce i zaangażowanie, za cierpliwość i wymierny wkład w rozwój siatkówki na terenie Gminy Boguchwała (Patryk oczywiście niezmiennie pozostaje w roli zawodnika i kapitana drużyny trzecioligowej). W kolejnym sezonie drugi zespół Lubczy poprowadzi już w pojedynkę Mateusz Hołobut. Raz jeszcze gratulacje dla drużyny!