| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Kadetki zakończyły sezon.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Kadetki zakończyły sezon.

Sobotni turniej we własnej hali był ostatnim w tym sezonie dla kadetek Lubczy. Niestety siatkarki Alicji Nerc zakończyły go bez zwycięstwa, choć w pojedynku z UKS 15 Przemyśl wygrana ta była bardzo blisko. W ostatnich piłkach tie-breaka to przyjezdne miały jednak więcej szczęścia i cieszyły się z wygranej. W drugim spotkaniu zawodniczki z Racławówki nie spisały się już tak dobrze i przegrały z Sanoczanką Sanok w dwóch setach.   Młode siatkarki Lubczy pojedynek z ekipą […]

Młode siatkarki Lubczy pojedynek z ekipą z Przemyśla rozpoczęły bardzo słabo. Nerwowa gra w przyjęciu sprawiła, że Przemyślanki błyskawicznie osiągnęły wysoką zaliczkę. Przy stanie 1:6 trener Alicja Nerc poprosiła o przerwę, ale jej zespół nie był w stanie poprawić gry. Przyjezdne przez całą partię utrzymywały wysoką zaliczkę. Na tablicy widniał nawet wynik 20:8. W drugiej części zespół z Racławówki zaczął przejawiać symptomy dobrej gry. Odrobił część strat i choć ostatecznie przegrał do 16, to jednak złapał właściwy rytm na kolejną partię. Druga odsłona była w wykonaniu miejscowych zdecydowanie lepsza. Skuteczna gra w zagrywce oraz wiele ładnych obron sprawiło, że tym razem to Lubcza odskoczyła na 13:9, a później 17:11. Dobrą postawę w ataku i na zagrywce zaprezentowała Aleksandra Dziura i ekipa prowadzona przez Alicję Nerc zwyciężyła do 16. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się w tie-breaku. Gospodynie kontynuowały dobrą grę w obronie, kilka piłek podbiła libero Gabriela Gajdek, a jej koleżanki potrafiły też zapunktować serwisem. Dwukrotnie w trzecim secie obejmowały trzypunktowe prowadzenie. Zaliczka 11:8 dawała nadzieję, na pozytywne zakończenie tego meczu. Skuteczną zagrywką odpowiedziały jednak Przemyślanki i doprowadziły do remisu po 13. W dwóch ostatnich akcjach kibice obejrzeli emocjonujące wymiany z ładnymi obronami. W obu więcej szczęścia miały zawodniczki UKS 15 Przemyśl i to one ostatecznie wygrały to spotkanie.

LUBCZA Racławówka – UKS 15 Przemyśl 1:2 (16-25, 25-16, 13-15)

LUBCZA: Dziura, Bober, Maciej (c), Mędrygał, Chudzicka, Smotryś, Gajdek (libero) oraz Sanek, Gdak, trener: Alicja Nerc

UKS 15: Podolak, Leniarz, Kuźniar, Jaroch, Przyboś (c), Szpyt, Horbaczek (libero I) oraz Żurawska, Załoga (libero II), trener: Robert Gierlach

sędziowali: Piotr Sobolski i Kamil Worosz

W drugim spotkaniu rywalizowały zawodniczki z Przemyśla oraz Sanoka. Po wyrównanym, trzysetowym pojedynku zwyciężyła Sanoczanka. Ekipa Ryszarda Karaczkowskiego przystępowała zatem do pojedynku z Lubczą w dobrych nastrojach. Na początku premierowej partii zawodniczki z Racławówki stawiały jeszcze zacięty opór, ale długa seria odrzucających serwisów J. Kłeczek dała przyjezdnym prowadzenie 13:6. Zawodniczki Lubczy szybko wzięły się do odrabiania strat i zdobyły punkt kontaktowy. Po chwili różnica dzieląca oba zespoły znów była spora, a skuteczną grą w polu zagrywki zaimponowała kapitan Sanoczanki Wiktoria Demkowicz. Na tablicy widniał wynik 20:14. Siatkarki z Racławówki dzięki ambitnej grze w obronie ponownie odrobiły znaczną część strat i po chwili przegrywały już tylko 18 do 20. Decydujące akcje należały jednak do rywalek i to one zwyciężyły do 20. W drugiej partii nie było już takich emocji, zespół z Sanoka „ustawiał” grę mocnym serwisem, a siatkarkom Lubczy zabrakło trochę siły ognia w ataku i set zakończył się wygraną przyjezdnych 25:12, a całe spotkanie 2:0.

LUBCZA Racławówka – SANOCZANKA Sanok 0:2 (20-25, 12-25)

LUBCZA: Sanek, Smotryś, Mędrygał, Bober, Dziura, Gdak, Gajdek (libero) oraz Chudzicka, Maciej (c), Długosz, Niedziałek, trener: Alicja Nerc

SANOCZANKA: Kłeczek, Cichoń, Demkowicz (c), Lassota, Maślanka, Chmiel, Załączkowska (libero) oraz Sękowska, trener: Ryszard Karaczkowski

sędziowali: Dariusz Lenart i Piotr Sobolski

W ten sposób dobiegł końca debiutancki dla tego zespołu sezon w lidze kadetek. Pierwsze siatkarskie szlify oraz doświadczenie zostało zebrane. Na podsumowania przyjdzie czas. Drugą rundę rozgrywek nasze kadetki zakończyły na piątym miejscu w grupie 2. Ich wyniki w dwóch etapach sezonu można zobaczyć TUTAJ. Obszerną galerię zdjęć można obejrzeć TUTAJ