| Aktualności - Strona Główna | BALS | Kolejne drużyny rozpoczęły rywalizację w BALSie

Kolejne drużyny rozpoczęły rywalizację w BALSie

Po tygodniowej przerwie na parkiety powrócili siatkarze rywalizujący w Boguchwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Dla czterech zespołów piątkowy mecz był pierwszym w bieżącym sezonie. Udany debiut w rozgrywkach zaliczyła ekipa Sędziów PWZPS, która rozgromiła Megamix Niechobrz, w całym meczu tracąc tylko 39 punktów.  Do ligi po roku przerwy powrócił zespół VERDON Rzeszów i również zrobił to w dobrym stylu, pokonując kolejnego debiutanta- SOS Gimnazjum nr. 7 Rzeszów. Drugie zwycięstwo […]

Po tygodniowej przerwie na parkiety powrócili siatkarze rywalizujący w Boguchwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Dla czterech zespołów piątkowy mecz był pierwszym w bieżącym sezonie. Udany debiut w rozgrywkach zaliczyła ekipa Sędziów PWZPS, która rozgromiła Megamix Niechobrz, w całym meczu tracąc tylko 39 punktów.  Do ligi po roku przerwy powrócił zespół VERDON Rzeszów i również zrobił to w dobrym stylu, pokonując kolejnego debiutanta- SOS Gimnazjum nr. 7 Rzeszów. Drugie zwycięstwo odniosła ekipa Nagłego Zrywu Piwosza, która tym razem pokonała Motores.

Początek pierwszego meczu zwiastował ciekawe widowisko. Młodzi gracze z siódmego gimnazjum w Rzeszowie przez krótki okres nawiązywali wyrównaną walkę z Verdonem, ale z czasem ekipa ta wypracowała pokaźną zaliczkę, dzięki skuteczniejszej grze w ataku. Gracze Verdonu objęli w meczu prowadzenie 1:0, ale w drugiej partii role kompletnie się odwrócili. Ekipa SOS Gimnazjum nr. 7 ustabilizowała grę w zagrywce, którą sprawiała przeciwnikom wiele kłopotów i tym razem to młodzi zawodnicy z Rzeszowa zwyciężyli do 17.  Serwis był kluczowym elementem w tym spotkaniu. W trzecim secie zdecydowanie lepiej grali siatkarze Verdonu. Po serii serwisów Damiana Lubasa prowadzili 11:0 i spokojnie dowieźli tą zaliczkę do końca. W czwartej partii bardzo skuteczną grą w ataku i na zagrywce włączył się Łukasz Czerwonka. Młodzi rywale ambitnie walczyli w obronie, ale brakowało im siły ognia w ataku. Verdon zwyciężył do 18, a w całym meczu 3 do 1.

VERDON Rzeszów – SOS Gimnazjum nr. 7 Rzeszów 3:1 (25-17, 17-25, 25-17, 25-18)

MVP: Łukasz Czerwonka (VERDON)

W kolejnym spotkaniu po przeciwnych stronach siatki stanęły ekipy Motoresu Rzeszów oraz Nagłego Zrywu Piwosza Boguchwała. Pierwsze akcje lepiej ułożyły się dla Rzeszowian, ale inicjatywa szybko przeszła na stronę zespołu z Boguchwały, a długą serią mocnych serwisów popisał się Piotr Rachwał. „Piwosze”  przez niemal całego seta utrzymywali trzy/ cztery oczka zaliczki i ostatecznie zwyciężyli do 20. Szalenie zacięta była druga odsłona. Zakończyła się grą na przewagi. Oba zespoły słabo wytrzymały emocjonującą końcówkę, bowiem po 23 punkcie zawodnicy zepsuli prawie wszystkie serwisy! Ostatecznie więcej szczęścia miał Motores, który zwyciężył 35:33 i doprowadził do remisu. Na tym emocje się skończyły. W dwóch kolejnych setach zdecydowanie dominował Nagły Zryw Piwosza i zapisał na swoim koncie drugi komplet meczowych punktów.

MOTORES Rzeszów – NAGŁY ZRYW PIWOSZA Boguchwała 1:3 (20-25, 35-33, 16-25, 14-25)

MVP: Piotr Rachwał (NAGŁY ZRYW PIWOSZA)

Kolejnym debiutującym w rozgrywkach zespołem była ekipa Sędziów PWZPS. Trzeba przyznać, że zmagania rozpoczęła ona z wysokiego C, pokonując Megamix Niechobrz w trzech setach. Wyrównana walka, z dużą ilością ładnych obron i długich akcji, trwała do połowy pierwszej partii. Później, dzięki skutecznym atakom Michała Kazały i Konrada Witka, Sędziowie odskoczyli i wygrali pewnie, do 16. W dwóch kolejnych partiach ich prowadzenie od początku do końca nie było zagrożone. Dominowali w polu zagrywki, nieźle bronili, a grą zespołu bardzo dobrze kierowała rozgrywająca Małgorzata Lic. Sędziowie PWZPS zwyciężali do 14 i 9, notując pierwszy komplet punktów.

SĘDZIOWIE PWZPS – MEGAMIX Niechobrz 3:0 (25-16, 25-14, 25-9)

MVP: Małgorzata Lic (SĘDZIOWIE PWZPS)