| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza II nie zatrzymała lidera

Lubcza II nie zatrzymała lidera

W hali w Kielanówce spotkały się dwa niepokonane dotąd zespoły Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn. Spotkanie Lubczy z SPSem Pruchnik zakończyło się trzysetowym zwycięstwem zespołu gości, który dobrze prezentował się w polu zagrywki, a dodatkowo świetnie radził sobie w grze na linii blok – obrona. Zespół z Racławówki nawiązywał twardą walkę na początku pierwszego seta oraz w trakcie całej drugiej odsłony. Przegrana końcówka wybiła jednak gospodarzy z rytmu i w kolejnej […]

W hali w Kielanówce spotkały się dwa niepokonane dotąd zespoły Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn. Spotkanie Lubczy z SPSem Pruchnik zakończyło się trzysetowym zwycięstwem zespołu gości, który dobrze prezentował się w polu zagrywki, a dodatkowo świetnie radził sobie w grze na linii blok – obrona. Zespół z Racławówki nawiązywał twardą walkę na początku pierwszego seta oraz w trakcie całej drugiej odsłony. Przegrana końcówka wybiła jednak gospodarzy z rytmu i w kolejnej partii rywale „zamknęli” to spotkanie.

Mecz zaczął się od kapitalnej walki po obu stronach, a kibice obejrzeli kilka akcji na wysokim poziomie i na dużych emocjach. W ekipie miejscowych bardzo skutecznie spisywał się atakujący Jarosław Wnęk. Z czasem przewagę zaczął budować zespół z Pruchnika, który kilka razy zapunktował blokiem. Skuteczną zagrywkę dołożył do tego Marcin Romanik i jego drużyna prowadziła 15:11. Lubcza w drugiej części seta całkowicie straciła skuteczność w ataku i rywale powiększali zaliczkę, by ostatecznie wygrać do 16.

Drugiego seta SPS również rozpoczął od perfekcyjnej gry w obronie. Przyjezdni podbijali bardzo trudne piłki i z dużą odwagą wyprowadzali kontry, dzięki czemu szybko odskoczyli na 5:0. Ekipa z Racławówki poderwała się jednak do walki i sukcesywnie zaczęła odrabiać straty. Miejscowi zapunktowali blokiem, kilka razy trafili rywali zagrywką i ci zaczęli popełniać błędy. Po seriach serwisów Wnęka oraz Worosza na tablicy widniał wynik 12:10 dla miejscowych, ale SPS szybko doprowadził do remisu. Przez dłuższy fragment kibice oglądali walkę punkt za punkt, a żadna z ekip nie mogła odskoczyć. Dopiero gdy serwisem zapunktował Romanik, zrobiło się 20:17 dla gości. Siatkarze z Pruchnika zagrali skutecznie w ataku i przypilnowali tej zaliczki do końca, tym razem triumfując do 22.

Zespół z Racławówki stracił pewność siebie i w trzeciej partii zagrał bardzo słabo. Rywale szybko uzyskali kilka oczek zaliczki, a później tylko ją powiększali. Goście punktowali serwisem, nie mieli także problemów z grą na kontrach. Lubczy przytrafiło się sporo pomyłek w ataku i w tej partii miejscowi ani na moment nie zbliżyli się do przeciwników. Ostatecznie SPS wygrał 25:13, a całe spotkanie 3:0.

Dla zespołu z Pruchnika był to piąty zwycięskim mecz w tym sezonie. Lubcza II rozegrała ledwie trzy spotkania i zdołała wygrać dwa z nich, dzięki czemu aktualnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. W kolejnym tygodniu ekipa z Racławówki zagra w Albigowej z zespołem Sportur Gmina Łańcut.

LUBCZA II Racławówka – SPS Pruchnik 0:3 (16-25, 22-25, 13-25)

LUBCZA II: Worosz, Kieś, Dziedzic (c), Witek, Tkaczyk, Wnęk, Rutkowski (libero I) oraz Kozioł, Kuśnierz K., Krawczyk, trener: Mateusz Hołobut

SPS: Czuba (c), Romanik, Bańkowski, Baran, Mazur, Pełka, Fudali (libero I) oraz Przepłata, Stanik, Kurek, Pudło,Michna (libero II), trener: Magdalena Mokrzycka

sędziowali: Szymon Soboń (Rzeszów) i Joanna Szarek (Jasło)