| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza II wykonała zadanie i pewnie zwyciężyła z Sokołem Sieniawa

Aktualności - Strona GłównaSIATKARZE

Lubcza II wykonała zadanie i pewnie zwyciężyła z Sokołem Sieniawa

Siatkarze Lubczy II również nie zawiedli w miony weekend i powtórzyli wyczyn swoich kolegów oraz koleżanek z soboty. Drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Hołobuta nie miała kłopotów z pokonaniem zamykającego tabelę Sokoła Sieniawa. Mecz zakończył się w trzech krótkich setach. Warto podkreślić, że swoją szansę w tym pojedynku otrzymało kilku zawodników, którzy do tej pory grali w mniejszym wymiarze. Debiut w rozgrywkach ligowych zaliczyli młodzi gracze, będący wychowankami naszego klubu.   Początek […]

Początek meczu był nerwowy, a oba zespoły dosyć chaotycznie rozprowadzały akcje. Na tablicy widniał wynik 7:7. Lubcza zdecydowanie szybciej poukładała swoją grę i zaczęła budować zaliczkę. Przez długi fragment w polu serwisowym pozostawał Mateusz Tkaczyk. Rywale albo popełniali błędy, albo oddawali piłkę za darmo. Na kontrach skutecznie atakował Dominik Worosz i Lubcza II zdobyła dziesięć oczek z rzędu. W końcówce efektowne akcje w ataku oraz bloku zaprezentował Szymon Mędrygał i przypieczętował triumf ekipy z Racławówki 25:11.

Inaczej przebiegał drugi set. Zespół z Racławówki szybko uzyskał kilka oczek zaliczki, ale później znacząco spuścił z tonu i dał się zaskoczyć zagrywką rywali. Skuteczne zbicie kapitana gości Tomasza Sarzyńskiego dało ekipie z Sieniawy punkt kontaktowy przy stanie 13:14. Lubcza szybko odbudowała zaliczkę, a kilka skutecznych akcji zaprezentowali Mędrygał oraz Tkaczyk. Po chwili miejscowi prowadzili już 19:14. Później rywale zdołali zmniejszyć część strat, ale ostatecznie przegrali do 22.

W trzeciej odsłonie Lubcza odskoczyła dużo szybciej, a ekipa z Sieniawy zaczęła popełniać więcej błędów. Kilka skutecznych ataków Konrada Witka dało miejscowej drużynie prowadzenie 9:3. Eektowny blok dołożył jeszcze Karol Strączek, a serwisem trafił Dominik Worosz i na tablicy widniał wynik 19:10. W końcówce szanse debiutu dostało kilku młodych zawodników, a drużyna z Racławówki i tak kontrolowała przebieg wydarzeń i triumfowała do 13.

Dzięki temu zwycięstwu Lubcza II umocniła się na trzecim miejscu w tabeli Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn. Za tydzień naszą drużynę czeka bardzo trudna wyprawa na hitowy mecz z wiceliderem z Sanoka.

LUBCZA II Racławówka – SOKÓŁ Sieniawa 3:0 (25-11, 25-22, 25-13)

LUBCZA II: Kozioł, Kuśnierz K., Tkaczyk, Strączek, Worosz, Witek, Rutkowski (libero I) oraz Chmiel, Dziedzic (c), Mędrygał, Kieś, Żuczek, Krupa, Grobelny A. (libero II), trener: Mateusz Hołobut

sędziowały: Justyna Gąbka – Pachlińska i Anna Jędrejek – Kicior (Mielec)