| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Przełamanie siatkarek. Pewne zwycięstwo w Radymnie

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Przełamanie siatkarek. Pewne zwycięstwo w Radymnie

Siatkarki Lubczy doczekały się kolejnej wygranej, po serii trzech porażek. Drużyna z Racławówki odniosła wysokie zwycięstwo w Radymnie, pokonując tamtejszy Feniks w trzech setach, a cały mecz trwał niespełna godzinę.   Już na samym początku Lubcza zbudowała zaliczkę, a efektownymi akcjami na środku popisała się Małgorzata Flaga. Rywalki poprawiły grę i wyprowadziły kilka skutecznych kontr, co pozwoliło im zdobyć punkt kontaktowy przy stanie 9:10. Taka sytuacja […]

Siatkarki Lubczy doczekały się kolejnej wygranej, po serii trzech porażek. Drużyna z Racławówki odniosła wysokie zwycięstwo w Radymnie, pokonując tamtejszy Feniks w trzech setach, a cały mecz trwał niespełna godzinę.

Już na samym początku Lubcza zbudowała zaliczkę, a efektownymi akcjami na środku popisała się Małgorzata Flaga. Rywalki poprawiły grę i wyprowadziły kilka skutecznych kontr, co pozwoliło im zdobyć punkt kontaktowy przy stanie 9:10. Taka sytuacja nie trwała jednak długo, bo siatkarki z Racławówki zaczęły odskakiwać. Dobre zagrywki Weroniki Mikulskiej pozwoliły przyjezdnym zdobyć sześć oczek z rzędu i objąć prowadzenie 19:10. Siatkarki z Radymna popełniły w tym fragmencie sporo błędów i ostatecznie przegrały do 13.

Druga partia tylko początkowo była wyrównana, ale od stanu 8:7 Lubcza zaczęła budować zaliczkę. Bardzo długą serią serwisów popisała się Katarzyna Niedziałek, która pozostawała w polu zagrywki przez dziesięć kolejnych akcji. Przeciwniczki nie radziły sobie z przyjęciem i jeśli udawało się utrzymać piłkę w grze, to zazwyczaj oddawały ją za darmo na drugą stronę. Przyjezdne nie miały problemów z grą na kontrach, a skutecznie atakowała kapitan drużyny z Racławówki Natalia Baran. Z czasem szansę gry dostały wszystkie siatkarki, a Lubcza utrzymała prowadzenie do końca i tym razem wygrała do 16.

Większych emocji nie było także w trzecim secie, bo zespół z Racławówki jeszcze szybciej uzyskał wysoką zaliczkę. Kluczowym elementem była dobra zagrywka, w z którą miejscowy zespół nie mógł sobie poradzić. Dłuższymi seriami w tym elemencie popisały się Klaudia Cisek i Małgorzata Flaga, co dało Lubczy prowadzenie 10:3. Drużyna z Radymna nie była w stanie zniwelować choćby części strat i do samego końca przyjezdne kontrolowały przebieg gry, prezentując się skutecznie w ataku. Tym razem set zakończył się przy stanie 25:12 i Lubcza mogła cieszyć się z wygranej.

Przełamanie po ciężkim okresie było ważne dla siatkarek z Racławówki. Lubcza wykonała swoje zadanie, zagrała solidnie i pewnie uporała się z przeciwnikiem. W piątek 6 grudnia drużyna wraca do własnej hali i czeka ją dużo trudniejsze zadanie. Zapraszamy na godzinę 19:00 do Kielanówki, gdzie Lubcza w hitowym meczu zagra z Marbą Sędziszów Młp.

FENIKS Radymno – LUBCZA Racławówka 0:3 (13-25, 16-25, 12-25)

FENIKS: Szpunar, Burda, Halica, Krakowska, Lonc (c), Rupar, Szynal (libero I) oraz Kowal, trener: Mariusz Szupnar

LUBCZA: Niedziałek, Mikulska, Maciej, Flaga, Barańska, Baran (c), Florczak (libero I) oraz Cisek, Smotryś, Pacak, Mędrygał, Kosiba, Strączek, Ciepielowska (libero II), trener: Maciej Dziedzic

sędziowali: Dariusz Kuszyk (Przemyśl) i Kamil Jabłoński (Oleszyce)