| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza II z trzecim zwycięstwem. Pokonała AZS po emocjonującym meczu

Lubcza II z trzecim zwycięstwem. Pokonała AZS po emocjonującym meczu

Dużo emocji dostarczył pojedynek Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn, w którym Lubcza II mierzyła się z AZSem Rzeszów. Drużyna z Racławówki zagrała bardzo dobre zawody i w drugiej partii przełamała opór rywala, dzięki czemu zaliczyła trzecie w tym sezonie zwycięstwo i z kompletem punktów przewodzi w tabeli. Pojedynek rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron. Jedni i drudzy grali mocno zmobilizowani, prezentując się skutecznie w ataku. Gracze AZSu dołożyli punktowe […]

Dużo emocji dostarczył pojedynek Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn, w którym Lubcza II mierzyła się z AZSem Rzeszów. Drużyna z Racławówki zagrała bardzo dobre zawody i w drugiej partii przełamała opór rywala, dzięki czemu zaliczyła trzecie w tym sezonie zwycięstwo i z kompletem punktów przewodzi w tabeli.

Pojedynek rozpoczął się od wyrównanej walki z obu stron. Jedni i drudzy grali mocno zmobilizowani, prezentując się skutecznie w ataku. Gracze AZSu dołożyli punktowe serwisy i odskoczyli na 8:6. Lubcza odpowiedziała blokiem i doprowadziła do remisu. Później, już niemal do końca seta trwała walka punkt za punkt, a jedni i drudzy kilka razy skutecznie atakowali ze środka. Doszło do emocjonującej końcówki, a żadna ze stron nie chciała się pomylić. Ostatecznie swojej szansy nie wykorzystali gospodarze i pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Rzeszowa.

Druga odsłona przez długi fragment bardzo przypominała tą pierwszą. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi, bo jedni i drudzy nie mylili się w ataku. Kibice oglądali ciekawe, stojące na dobrym poziomie widowisko. Wynik remisowy utrzymywał się aż do stanu po 17. Później swoją ucieczkę rozpoczęła Lubcza. Znakomitą serią serwisów popisał się Karol Kuśnierz, a w ataku na kontrach nie mylił się kapitan miejscowych Konrad Witek. Zespół z Racławówki odskoczył na 23:18, by ostatecznie zwyciężyć do 19.

Wygrana partia znacząco podbudowała gospodarzy, którzy spisywali się coraz pewniej. Skutecznie atakował Bartosz Tenerowicz i zrobiło się 10:7 dla gospodarzy. Gracze AZSu w tym fragmencie meczu popełniali bardzo dużo błędów w polu zagrywki, co uniemożliwiło im podjęcie wyrównanej walki. Gdy punktowy serwis dołożył Tenerowicz, było już 20:13 dla gospodarzy, którzy finalnie triumfowali w tym secie 25:17.

Lubcza II szybko zbudowała zaliczkę także w czwartym secie. Mocne serwisy na stronę rywali posyłał Jarosław Wnęk i gospodarze odskoczyli na 10:5. Zespół z Racławówki utrzymywał prowadzenie, a bardzo skuteczni w ataku byli Karol Kuśnierz i Konrad Witek. Miejscowi przeważali pięcioma punktami. Mogli jeszcze powiększyć zaliczkę, ale nie wykorzystali kilku kontr. Nie przeszkodziło im to jednak w kontrolowaniu końcówki seta i wygranej do 19.

Po bardzo ciekawym widowisku zespół z Racławówki zwyciężył 3:1 i pozostaje liderem tabeli. Szczegóły można zobaczyć TUTAJ

LUBCZA Racławówka II – KU AZS UR Rzeszów 3:1 (24-26, 25-19, 25-17, 25-19)

LUBCZA II: Tenerowicz, Kloc, Kuśnierz, Witek (c), Strączek, Wnęk, Rebizak (libero I) oraz Szalacha, trener: Mateusz Tkaczyk

AZS: Rzegocki, Gorczyca, Kozłowski, Babik (c), Herda, Szpanelewski, Cebulski (libero) oraz Trawka, Fedorek, Kowalski, trener: Wojciech Bajorek

sędziowali: Marcin Dobel i Anetta Bieniarz