| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Ważne zwycięstwo siatkarek Mark-Bud Lubczy

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Ważne zwycięstwo siatkarek Mark-Bud Lubczy

Rozpędzają się rozgrywki Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. W czwartkowy wieczór w zaległym meczu siatkarki Mark-Bud Lubczy pokonały Maraton Trzciana 3:0. Najbardziej zacięty był pierwszy set. Zespół z Racławówki w końcówce odwrócił losy rywalizacji i od drugiej partii przejął kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Zaczęło się od kilku punktów przewagi po stronie siatkarek z Racławówki, które grały jednak nieco nerwowo i po chwili roztrwonił zaliczkę, a przyjezdne doprowadziły do remisu […]

Rozpędzają się rozgrywki Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. W czwartkowy wieczór w zaległym meczu siatkarki Mark-Bud Lubczy pokonały Maraton Trzciana 3:0. Najbardziej zacięty był pierwszy set. Zespół z Racławówki w końcówce odwrócił losy rywalizacji i od drugiej partii przejął kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń.

Zaczęło się od kilku punktów przewagi po stronie siatkarek z Racławówki, które grały jednak nieco nerwowo i po chwili roztrwonił zaliczkę, a przyjezdne doprowadziły do remisu po 10. Kibice oglądali wyrównany fragment, w którym ładne akcje mieszały się z błędami. Zespół Maratonu zaryzykował zagrywką i odskoczył na 18:15. Po chwili kontrę wykorzystała Justyna Kosiba i było po 20. Miejscowe utknęły jednak w trudnym ustawieniu, stracił trzy punkty z rzędu i przegrywały 21:23. Skuteczny atak Aleksandry Mitki pozwolił gospodyniom zrobić przejście, a w decydujących akcjach bardzo skutecznie zagrała kapitan Lubczy Natalia Hołobut i jej zespół odwróciły losy seta, ostatecznie triumfując 25:23.

Wygrana końcówka sprawiła, że zespół z Racławówki poczuł się zdecydowanie pewniej. Już od pierwszych akcji drugiej odsłony miejscowe zaczęły budować zaliczkę, a dłuższymi serami w polu serwisowym popisały się Magdalena Maciej i Zofia Mickiewicz.  Siatkarki Lubczy zaczęły grać bardzo pewnie w ataku, a nadal bezbłędna była Natalia Hołobut. Skuteczne zbicia na kontrach dołożyła jeszcze Magdalena Maciej i było już 22:11 dla Lubczy, a ostatecznie miejscowe wygrały do 12.

Dobrze dla Mark-Bud Lubczy rozpoczął się także trzeci set. Przy mocnych serwisach Aleksandry Kalandyk gospodynie odskoczyły na 6:1. Zawodniczki z Racławówki popracowały blokiem, a na kontrach bardzo skuteczna była Justyna Kosiba i po chwili na tablicy widniał wynik 16:9. Zespół z Trzciany poderwał się do walki i zmniejszył straty do czterech oczek, ale siatkarki z Racławówki nie dały się już wybić z rytmu i wygrały 25:19, a cały mecz 3:0, notując tym samym bardzo ważny komplet punktów.

MARK-BUD LUBCZA Racławówka – MARATON Trzciana 3:0 (25-23, 25-12, 25-19)

LUBCZA: Mickiewicz, Maciej, Kalandyk, Kosiba, Hołobut (c), Kopiec, Zawierucha (libero) oraz Mitka, Muc

sędziowali: Mateusz Górnicki (Strzyżów) i Piotr Sobolski (Rzeszów)