| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza wygrała z Głogovią na zakończenie rundy.

Lubcza wygrała z Głogovią na zakończenie rundy.

Siatkarze Lubczy w minioną sobotę zakończyli pierwszą rundę rozgrywek Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Drużyna z Racławówki pokonała na wyjeździe Głogovię Głogów Młp. 3:1. Gospodarze dobrze rozegrali pierwszą partię i odnieśli zwycięstwo, ale później mecz w pełni kontrolowała ekipa gości, która wysoko wygrywała kolejne sety.   Początek meczu był wyrównany, a jedni i drudzy skuteczne akcje przeplatali z błędami. Nieznaczną zaliczkę utrzymywała Głogovia, ale gdy kontrę atakiem z krótkiej […]

Siatkarze Lubczy w minioną sobotę zakończyli pierwszą rundę rozgrywek Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Drużyna z Racławówki pokonała na wyjeździe Głogovię Głogów Młp. 3:1. Gospodarze dobrze rozegrali pierwszą partię i odnieśli zwycięstwo, ale później mecz w pełni kontrolowała ekipa gości, która wysoko wygrywała kolejne sety.

Początek meczu był wyrównany, a jedni i drudzy skuteczne akcje przeplatali z błędami. Nieznaczną zaliczkę utrzymywała Głogovia, ale gdy kontrę atakiem z krótkiej zakończył Mateusz Kieś, na tablicy widniał wynik 10:9 dla gości. Gospodarze odpowiedzieli blokiem i po chwili było 14:11 dla nich. Skuteczny na siatce był jednak Mateusz Hołobut i inicjatywa powróciła na stronę zespołu z Racławówki. W kolejnym fragmencie drużyny grały punkt za punkt. W szeregach miejscowych bezbłędnie atakował Tomasz Kozłowski, a Lubczy przytrafiła się pomyłka w ataku i zrobiło się 22:20 dla Głogovii. Ekipa ta dołożyła jeszcze punktowy serwis i ostatecznie triumfowała do 22.

Kolejną odsłonę Lubcza rozpoczęła od bardzo dobrej gry. Mocne serwisy na stronę rywali posyłał Mateusz Hołobut, a jego koledzy świetnie pracowali w bloku i błyskawicznie odskoczyli na 10:1. Od tego momentu przyjezdnym grało się zdecydowanie łatwiej. Ekipa z Racławówki kontrolowała przebieg gry i utrzymywała wysoką zaliczkę. Głogovia odpowiedziała blokiem i na chwilę zmniejszyła straty do pięciu oczek, ale gdy kontrę wykorzystał Bartosz Krztoń, było już 20:12 dla Lubczy. Finalnie goście zwyciężyli 25:19.

Identycznie rozpoczął się set numer 3. Tym razem długą serią mocnych serwisów popisał się Bartosz Krztoń i było 10:3 dla ekipy z Racławówki. Lubcza wygrała kilka dłuższych akcji i prowadziła 14:7, a gdy punkt z zagrywki dołożył Mateusz Hołobut, różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do dziewięciu oczek. Przyjezdni do końca grali skutecznie w ataku i wygrali do 16, a seta atakiem z drugiej linii zakończył Krztoń.

Zespół z Racławówki budował zaliczkę od pierwszych akcji czwartego seta. Dobrze zagrywał Staszek Kuśnierz, a jego koledzy zdominowali rywalizację na siatce i było 9:3 dla gości. Po chwili z krótkiej zaatakował Radosław Kielar i na tablicy widniał wynik 12:5. Ten sam zawodnik dołożył jeszcze skuteczne zagrywki i goście prowadzili już dziewięcioma punktami. As serwisowy Bartosza Krztonia sprawił, że Lubcza prowadziła już 22:14. W końcówce bardzo skuteczny był Mateusz Hołobut i to on efektownym atakiem z lewego skrzydła przypieczętował zwycięstwo Lubczy do 17.

Po pierwszej rundzie zawodnicy z Racławówki zajmują 5. miejsce w tabeli, ale strata do czołówki jest niewielka. Szczegóły TUTAJ

GŁOGOVIA Głogów Młp. – LUBCZA Racławówka 1:3 (25-22, 19-25, 16-25, 17-25)

GŁOGOVIA: Rzegocki, Czajor, Dziadosz (c), Kozłowski, Mitka, Talarkowski, Jaksan (libero I) oraz Drzał, Krawczyk, Woś, Ziobro (libero II), trener (grający) Jakub Woś

LUBCZA: Wnęk, Hołobut, Kuśnierz, Masłowski (c), Krztoń, Kieś, Włodyga (libero I) oraz Mędrygał, Bryliński, Kielar, trener: Marek Samolewicz

sędziowali: Mateusz Pępek i Michał Tokarz