| Młode siatkarki Lubczy rywalizowały na Słowacji.

Młode siatkarki Lubczy rywalizowały na Słowacji.

Młodzieżowy zespół siatkarek Lubczy w sobotę 4 stycznia wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim o Przechodni Puchar Burmistrza Miasta Vranov nad Toplou na Słowacji. W zawodach udział wzięło pięć zespołów, oprócz Lubczy dwie ekipy gospodarzy, drużyna ze słowackiego Stropkova i Sanoczanka Sanok. To właśnie ekipa Ryszarda Karaczkowskiego odniosła zwycięstwo w całych zawodach, a nasz zespół ukończył zmagania na IV miejscu. Lubcza pojechała do Vranova w nieco osłabionym składzie, zaledwie […]

Młodzieżowy zespół siatkarek Lubczy w sobotę 4 stycznia wziął udział w Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim o Przechodni Puchar Burmistrza Miasta Vranov nad Toplou na Słowacji. W zawodach udział wzięło pięć zespołów, oprócz Lubczy dwie ekipy gospodarzy, drużyna ze słowackiego Stropkova i Sanoczanka Sanok. To właśnie ekipa Ryszarda Karaczkowskiego odniosła zwycięstwo w całych zawodach, a nasz zespół ukończył zmagania na IV miejscu. Lubcza pojechała do Vranova w nieco osłabionym składzie, zaledwie siódemką siatkarek i po dobrym początku, z czasem ekipie z Racławówki zabrakło sił.

Inauguracyjny mecz nasze siatkarki rozegrały z zespołem Vranova A. Pierwszy set to bardzo dobra gra przyjezdnych, które zwyciężyły do 18. W drugiej odsłonie w ekipie Lubczy zabrakło nieco dokładności, pojawiło się kilka prostych błędów i  ze zwycięstwa do 23 cieszyły się gospodynie.  W tie-breaku do dobrej gry wrócił zespół z Racławówki i zwyciężył do 12. W drugim spotkaniu siatkarki Lubczy spisywały się jeszcze lepiej, z tym, że i rywal był trudniejszy. Po przeciwnej stronie siatki wystąpiły dobrze znane nam zawodniczki Sanoczanki Sanok. W pierwszym secie Lubcza prowadziła już 24:21, ale sanocki zespól zdołał odwrócić losy seta i wygrał do 24. W drugiej partii w naszym zespole zaczynało brakować przyjęcia i ekipa Ryszarda Karaczkowskiego przejęła dominację, ostatecznie wygrywając do 18.   Zmęczenie rosło, a po zaledwie 15 minutowej przerwie naszym młodym siatkarkom przyszło grać kolejne spotkanie. Tym razem przeciwnikiem była ekipa ze Stropkova z bardzo szeroką kadrą i grupką uzbrojonych w bębny kibiców. W pierwszym secie słowacki zespół od początku utrzymywał kilkupunktową zaliczkę i ostatecznie zwyciężył do 18. W drugiej partii Lubcza nawiązywała bardzo wyrównaną walkę, ale ambitna postawa nie wystarczyła i niesiony dopingiem zespół ze Stropkova wygrał 25:23. Na koniec naszej ekipie pozostał jeszcze mecz z zespołem Vranova B. Pojedynek był ładny i emocjonujący, jak podkreślała trener Alicja Nerc, można było pokusić się o wygraną, jednak w decydujących momentach zabrakło sił, gdyż cały turniej ekipa Lubczy grała bez zmienniczki, dodatku rano musiała pokonać kilkugodzinną drogę do Vranova.

Ostatecznie nasza ekipa zakończyła zmagania na czwartym miejscu, ze zwycięstwa cieszył się zespół Sanoczanki Sanok. Bardzo dobrze w całych zawodach spisała się środkowa Lubczy Aleksandra Soja, która została doceniona przez organizatorów i otrzymała nagrodę dla najlepszej blokującej turnieju.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Anna Wiktor, Klaudia Zagórska, Ewelina Homa, Aleksandra Soja, Anna Małecka, Gabriela Strączek, Katarzyna Rzeszutek (libero) trener: Alicja Nerc