| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Mocne rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Lubczy II

Mocne rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Lubczy II

Siatkarze Lubczy II Racławówka występujący w Podkarpackiej 2. Lidze Mężczyzn rozpoczęli sezon bardzo udanie. We własnej hali pokonali w trzech setach Żagiel Radymno, a nieco więcej emocji towarzyszyło jedynie ostatniej odsłonie. Najwięcej punktów dla zespołu z Racławówki zdobył debiutujący w barwach klubu Jarosław Wnęk, a bardzo wysoką skuteczność zachowali także dwaj pozostali skrzydłowi Dominik Worosz i Konrad Witek.   Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, a sygnał […]

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, a sygnał do ataku dał Jarosław Wnęk, który mocnymi zagrywkami zdobył trzy punkty z rzędu i jego drużyna odskoczyła na 8:3. Lubcza II w tym secie grała koncertowo i sukcesywnie powiększała zaliczkę. Rywale mieli problemy z przyjęciem, co przekładało się na błędy w pozostałych elementach. Podopieczni trenera Hołobuta po skutecznych kontrach Konrada Witka odskoczyli na osiem oczek, a po chwili prowadzili już 21:10, by ostatecznie triumfować do 11.

W drugiej odsłonie inicjatywa również pozostawała po stronie gospodarzy, którzy szybko zbudowali trzypunktową zaliczkę. Żagiel poprawił nieco przyjęcie i przez krótki fragment jego strata do miejscowej drużyny nie była duża. Skuteczne ataki Dominika Worosza pozwoliły Lubczy II odskoczyć na 17:13. Końcówka należała do zespołu z Racławówki, który cały czas był bardzo skuteczny w pierwszej akcji, a wiele piłek wykańczał Wnęk. Efektowny atak z krótkiej dołożył Mateusz Tkaczyk i chwilę później Lubcza cieszyła się z wygranej do 18.

Trzeci set był już bardziej zacięty, a niemająca nic do stracenia ekipa z Radymna postawiła trudniejsze warunki. W pierwszej fazie miejscowym graczom zabrakło koncentracji i kilka prostych błędów sprawiło, że Żagiel prowadził 6:2. Za sprawą Konrada Witka gospodarze szybko zdobyli punkt kontaktowy, ale nie mogli przejąć inicjatywy. Rywale grali bowiem skuteczniej w ataku, a sporo punktów zdobywał Ciurko. Gdy serwisem trafił Worosz, zrobiło się po 16. Po chwili skuteczny blok ustawił Wnęk i drużyna z Racławówki w końcu objęła prowadzenie 22:21. Zespół gości miał w końcówce kłopoty z przyjęciem i nerwowo wyprowadzał swoje akcje. Lubcza to wykorzystała, na kontrze skutecznie zaatakował Worosz, a kilka dwie akcje później ostatni, decydujący punkt zdobył jeden z głównych bohaterów spotkania Jarosław Wnęk i miejscowi wygrali 25:22.

Efektowna wygrana na początek to z pewnością dobry prognostyk dla drużyny Lubczy II. Kolejne mecze powinny pokazać układ sił w tegorocznych rozgrywkach Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn. Najbliższe starcie nasi zawodnicy rozegrają w Rzeszowie z AKSem II, w najbliższą sobotę o 12:00.

LUBCZA II Racławówka – ŻAGIEL Radymno 3:0 (25-11, 25-18, 25-22)

LUBCZA II: Worosz (13- punkty), Dziedzic (c, 1), Wnęk (17), Witek (11), Kieś (4), Kloc (5), Rutkowski (libero I) oraz Kozioł, Kuśnierz K. (1), Tkaczyk (3), Krawczyk, trener: Mateusz Hołobut

ŻAGIEL: Smelik (c), Rolewski, Magierski, Ciurko, Witko, Naspiński, Boratyn (libero I) oraz Młynarski, Zabroni, Siemiński, Wilk, Pasternak (libero II), trener (grający): Michał Smelik

sędziowali: Rafał Lechański i Lidia Pazdan (Dębica)