| Aktualności - Strona Główna | Siatkówka | Podkarpacka 1. LM: Lubcza przegrała we własnej hali z AKSem.

Aktualności - Strona GłównaSiatkówka

Podkarpacka 1. LM: Lubcza przegrała we własnej hali z AKSem.

Młodzi zawodnicy AKSu V LO Rzeszów wywieźli trzy punkty z hali w Niechobrzu, która do tej pory była dużym atutem siatkarzy Lubczy. Rzeszowianie zwyciężyli w trzech setach, a szczególnie wyraźna była ich w przewaga w premierowej odsłonie. W dwóch kolejnych zespół z Racławówki grał ambitnie i próbował nawiązywać walkę, ale spotkanie było pod kontrolą pewnie grających rywali.   Skuteczne ataki Alberta Warzochy sprawiły, że AKS szybko odskoczył na 7:3. Serwisem odpowiedział Dawid […]

Skuteczne ataki Alberta Warzochy sprawiły, że AKS szybko odskoczył na 7:3. Serwisem odpowiedział Dawid Woźniak i Lubcza przegrywała już tylko 9:10. Gospodarze grali jednak nerwowo w przyjęciu, co przekładało się na kłopoty z regularnym atakiem. Rzeszowianie postawili szczelny blok i odskoczyli na 17:12. Długa seria serwisów Kwiatkowskiego sprawiła, że różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do dziesięciu oczek i ostatecznie set zakończył się zwycięstwem gości 25:15.

Podopieczni trenera Artura Łozy także na początku drugiego seta zbudowali solidną zaliczkę, grając skutecznie w ataku. Blokiem odpowiedział Mateusz Hołobut i Lubcza wyrównała na po 10. Gdy kontrę wykorzystał Warzocha, AKS prowadził 14:12. Kibice oglądali fragment walki punkt za punkt, ale inicjatywa pozostawała po stronie drużyny z Rzeszowa, która nie popełniała błędów w ataku. Przyjezdni dołożyli jeszcze blok i było 21:17 dla nich. Zespół z Racławówki zerwał się jeszcze do walki, podbił kilka piłek w obronie i zaczął odrabiać straty. Najpierw na kontrze nie pomylił się Hołobut, potem Woźniak i było już tylko 22:23. Rywale jako pierwsi mieli setbola i choć Lubcza wybroniła atak rywali, to jednak nie zdołała wyprowadzić kontry i przegrała do 23.

Lepiej dla gospodarzy rozpoczęła się trzecia partia, w której objęli prowadzenie 5:3, a skuteczny w bloku był Mateusz Hołobut. Serwisem odpowiedział kapitan AKSu Michał Kowal i jego zespół miał jednopunktową zaliczkę. Kibice oglądali nieco ciekawsze widowisko, więcej było dłuższych wymian. Przez długi fragment nikt nie mógł odskoczyć, dopiero gdy zawodnicy z Rzeszowa wygrali emocjonującą wymianę, było 19:17 dla nich. Albert Warzocha do skutecznej gry w ataku dołożył jeszcze blok i różnica dzieląca obie ekipy wzrosła do czterech oczek. Dokładnie takiej zaliczki AKS pilnował do samego końca i triumfował 25:21, a w całym meczu 3:0.

LUBCZA Racławówka – AKS V LO Rzeszów 0:3 (15-25, 23-25, 21-25)

LUBCZA: Kieś (3- punkty), Mędrygał (2), Kuśnierz (3), Hołobut (12), Woźniak (11), Masłowski (c), Kłeczek (libero) oraz Kawa, Kielar (5), Worosz, Kasprzyk (4), trener: Marek Samolewicz

AKS: Giża, Słotarski, Kowal (c), Wojdan, Kwiatkowski, Warzocha, Ogonowski (libero), trener: Artur Łoza

sędziowali: Mariusz Gadzina (Strzyżów) i Łukasz Ziobro (Wiśniowa)