| Aktualności - Strona Główna | Siatkówka | Oba zespołu Lubczy z awansem do Turnieju Finałowego o II Ligę!

Aktualności - Strona GłównaSiatkówka

Oba zespołu Lubczy z awansem do Turnieju Finałowego o II Ligę!

Niech ten historyczny sezon trwa i się nie kończy…. W miniony weekend oba nasze zespoły wywalczyły awans do Turnieju Finałowego o II Ligę. Dla męskiej ekipy będzie to pierwszy w historii występ na tym etapie, siatkarki zagrają tam po raz drugi z rzędu. Nasz żeński zespół rywalizował w turnieju w Kętach. W pierwszym dniu w trzech setach uporał się z SMS Wybicki Kielce, ale młody zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego postawił trudne warunki i grał […]

Niech ten historyczny sezon trwa i się nie kończy…. 😃 W miniony weekend oba nasze zespoły wywalczyły awans do Turnieju Finałowego o II Ligę. Dla męskiej ekipy będzie to pierwszy w historii występ na tym etapie, siatkarki zagrają tam po raz drugi z rzędu.
Nasz żeński zespół rywalizował w turnieju w Kętach. W pierwszym dniu w trzech setach uporał się z SMS Wybicki Kielce, ale młody zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego postawił trudne warunki i grał walecznie. W sobotę siatkarki z Racławówki rywalizowały z miejscową ekipą Kęczanina Kęty. Gospodynie niesione głośnym dopingiem swoich kibiców prowadziły przez większą część meczu, ale nasza ekipa grała bardzo dzielnie i zdołała wyrwać drugiego seta. W pozostałych rysowała się przewaga Kęczanina w sile ofensywnej i zaowocowała triumfem 3:1. Aby awansować do kolejnego etapu Lubcza musiała w niedzielę pokonać Akfon Lublin. Zespół szybko się pozbierał i zagrał dobre zawody, prezentując równą grę w każdym elemencie. Dzięki temu zajął 2. miejsce w turnieju i po raz drugi z rzędu powalczy w Turnieju Finałowym o II ligę.
Kolejność na Turnieju w Kętach:
1. UMKS Kęczanin Kęty
2. SST Mark-Bud Lubcza Racławówka
3. SMS Wybicki Kielce
4. AS ABK Akfon Lublin
Nasi siatkarze o awans walczyli na Turnieju w Połańcu. Zaczęli od pojedynku z drugim zespołem drugoligowej Arki Tempo Chełm. Spotkanie w pierwszej partii było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Lubcza wygrała na przewagi i później złapała wiatr w żagle, pewnie zwyciężając dwa kolejne sety. Nasza drużyna dobrze spisała się także dzień później. Choć początkowo GKPS Gorlice stawiał trudne warunki, to ostatecznie mecz również zakończył się w trzech partiach. Następnego dnia, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w zawodach, Lubcza potrzebowała co najmniej jednego seta. Ten pojedynek nie układał się po myśli ekipy z Racławówki i gra nie kleiła się naszemu zespołowi, ale udało się rozstrzygnąć drugą partię na własną korzyść. Cały mecz ostatecznie zwyciężyli gospodarze – MKS Czarni Połaniec. Pierwsze miejsce na koniec turnieju zapewniło naszej ekipie prawo do organizacji Turnieju Finałowego w roli gospodarza!
Kolejność na Turnieju w Połańcu:
1. SST Lubcza Racławówka
2. KS Arka Tempo II Chełm
3. MKS Czarni Połaniec
4. GKPS Gorlice
Najlepszy zawodnik: Mateusz Hołobut
Wielkie gratulacje dla obu naszych ekip za ten sukces oraz podziękowania za wspaniałą walkę, za jak zawsze wielkie serca i za pozostawione zdrowie! Piszecie piękną historię i niech ona pisze się nadal 💚🖤
Dziękujemy rywalom za fajną, sportową walkę, a organizatorom turniejów za trud włożony w ich przygotowanie 😉