| Aktualności - Strona Główna | Pewne zwycięstwo siatkarek Mark-Bud Lubczy na inaugurację.

Aktualności - Strona Główna

Pewne zwycięstwo siatkarek Mark-Bud Lubczy na inaugurację.

Niemal równo godzinę trwał inauguracyjne mecz siatkarek Mark-Bud Lubczy Racławówka w rozgrywkach Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. Nasz zespół bardzo pewnie, w dobrym stylu pokonał MOSiR Jasło 3:0,  triumfując w poszczególnych setach do 8, 13 i 16. Kluczowym elementem była dobra gra miejscowych w polu zagrywki. Już od pierwszych akcji to zespół z Racławówki zaczął budować przewagę i po skutecznych atakach na kontrach odskoczył na 11:5. Później kapitalną serią […]

Niemal równo godzinę trwał inauguracyjne mecz siatkarek Mark-Bud Lubczy Racławówka w rozgrywkach Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. Nasz zespół bardzo pewnie, w dobrym stylu pokonał MOSiR Jasło 3:0,  triumfując w poszczególnych setach do 8, 13 i 16. Kluczowym elementem była dobra gra miejscowych w polu zagrywki.

Już od pierwszych akcji to zespół z Racławówki zaczął budować przewagę i po skutecznych atakach na kontrach odskoczył na 11:5. Później kapitalną serią zagrywek pisała się atakująca miejscowych Alicja Węgrzyn, która pozostawała w polu serwisowym przez 10 kolejnych akcji. Odrzucone od siatki przeciwniczki nie mogły wyprowadzić składnych akcji. Na kontrach w ekipie Lubczy nie myliła się Natalia Baran i po chwili na tablicy widniał wynik 21:5, a ostatecznie gospodynie triumfowały do 8.

Początek drugiego seta był nieco bardziej wyrównany, bo zespół z Jasła obronił kilka piłek i kibice obejrzeli dłuższe wymiany. Wynik ciągle był jednak pod kontrolą Lubczy. Miejscowe siatkarki przy serwisach Małgorzaty Flagi odskoczyła na cztery oczka. Po kolejnych składnych kontach było już 14:9, skutecznie atakowała Alicja Węgrzyn. Później dobrą serię zagrywek dołożyła Magdalena Maciej i różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do dziesięciu oczek. Skuteczna w ataku była Ewelina Gomułka i miejscowe zwyciężyły 25:13.

Najbardziej zacięty był set numer trzy, bo początkowo zespoły grały punkt za punkt, a zespół z Jasła do niezłej gry w obronie, dołożył lepszą niż w poprzednich partiach grę w ataku. Zespół Lubczy nie dał się jednak wybić z rytmu i w drugiej fazie seta wypracował sobie czteropunktowe prowadzenie. Grę na kontrach bardzo dobrze rozprowadzała Weronika Mikulska, a w ataku nie myliła się kapitan zespołu Natalia Baran. Później kolejne dobre serwisy dołożyła jeszcze Alicja Węgrzyn i było 20:13. Po asie serwisowym Aleksandry Barańskiej zrobiło się 23:15 dla gospodyń, które ostatecznie triumfowały 25:16. Tym sposobem broniąca mistrzowskiego tytułu drużyna bardzo dobrze rozpoczęła sezon 2021/2022.

MARK-BUD LUBCZA Racławówka – MOSiR 3:0 (25-8, 25-13, 25-16)

LUBCZA: Mikulska, Maciej, Flaga, Węgrzyn, Baran (c), Niedziałek, Florczak (libero I) oraz Gomułka, Kalandyk, Barańska, Kosiba, Pacak, Strączek, Ciepielowska (libero II), trener: Maciej Dziedzic

MOSiR:  Marcisz (c), Piróg, Bernacka, Świder, Górniak, Lidwin, Hap (libero) oraz Kurczaba, trener: Tomasz Janusz

sędziowali: Bartłomiej Bembenek i Piotr Sobolski