| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Pięć setów i wygrana Lubczy II na początek rogrywek

Pięć setów i wygrana Lubczy II na początek rogrywek

Siatkarze Lubczy II zwyciężyli w pierwszym pojedynku tego sezonu, pokonując w pięciu setach AZS UR Rzeszów. Gospodarze mieli okazję do zdobycia kompletu punktów, bo prowadzili już 2:0, ale przegrali końcówki dwóch kolejnych setów. Ostatecznie udało im się rozstrzygnąć mecz na własną korzyść, po wygranej w tie-breaku. Pierwszą partię siatkarze Lubczy II rozpoczęli bardzo nerwowo i popełnili kilka błędów, co sprawiło, że przez niemal całego seta skromną zaliczkę utrzymywali goście. Z czasem […]

Siatkarze Lubczy II zwyciężyli w pierwszym pojedynku tego sezonu, pokonując w pięciu setach AZS UR Rzeszów. Gospodarze mieli okazję do zdobycia kompletu punktów, bo prowadzili już 2:0, ale przegrali końcówki dwóch kolejnych setów. Ostatecznie udało im się rozstrzygnąć mecz na własną korzyść, po wygranej w tie-breaku.

Pierwszą partię siatkarze Lubczy II rozpoczęli bardzo nerwowo i popełnili kilka błędów, co sprawiło, że przez niemal całego seta skromną zaliczkę utrzymywali goście. Z czasem ekipa z Racławówki zaczęła pracować zagrywką i wygrywała kontry, a skuteczny był Konrad Witek. W efekcie na finiszu tej partii miejscowi dopadli rywala i zwyciężyli do 23. W drugiej odsłonie podopieczni trenera Patryka Masłowskiego poczuli się dużo pewniej i tym razem w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, triumfując do 21. W kolejnej partii wydawało się, że gospodarze zmierzają do pewnej wygranej, a przez chwilę prowadzili już czterema punktami. Później jednak przytrafiło im się za dużo błędów, a sytuację wykorzystali rywale i dzięki skutecznej grze w końcówce przedłużyli to spotkanie. Lubcza miała jeszcze szansę na zgarnięcie kompletu punktów, ale w czwartej odsłonie w emocjonującej końcówce znów więcej chłodnej głowy zachowali zawodnicy AZSu. W tie-breaku gospodarze zdołali powrócić do dobrej gry. Skuteczni byli Mateusz Tkaczyk i Dominik Worosz. Na zmianie stron Lubcza prowadziła 8:5, by ostatecznie zwyciężyć do 12. Dzięki temu zespół z Racławówki rozpoczął sezon od wygranej.

LUBCZA Racławówka II – AZS Uniwersytet Rzeszowski 3:2 (25-23, 25-21, 23-25, 24-26, 15-12)

LUBCZA II: Kuśnierz K. (9- punkty), Witek (16), Szalacha (1), Kloc (2), Dziedzic (1), Sarna (4), Grobelny (libero I) oraz Worosz (14), Krupa (2), Tkaczyk (9), Strączek (5), Tenerowicz (4), Haligowski, trener: Patryk Masłowski

AZS: Głuszko, Szpanelewski, Pączek, Trawka, Melnyk, Babik, Cebulski (libero) oraz Skowron, Fedorek, trener: Wojciech Bajorek

sędziowali: Jacek Libucha i Kacper Paszek ( Strzyżów)