| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Pewne zwycięstwo siatkarzy Lubczy z Żaglem Radymno

Pewne zwycięstwo siatkarzy Lubczy z Żaglem Radymno

Kolejny komplet punktów wywalczyli w sobotę siatkarze Lubczy. Drużyna z Racławówki odniosła pewne zwycięstwo w pojedynku z Żaglem Radymno, a nieco większe emocje towarzyszyły jedynie trzeciej partii. Dzięki temu podopieczni trenera Marka Samolewicza zajmują drugie miejsce w tabeli Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Już od pierwszych akcji Lubcza zaczęła budować zaliczkę. Rywalom przytrafiło się kilka błędów w ataku, a w szeregach gospodarzy skuteczny był Paweł Małek […]

Kolejny komplet punktów wywalczyli w sobotę siatkarze Lubczy. Drużyna z Racławówki odniosła pewne zwycięstwo w pojedynku z Żaglem Radymno, a nieco większe emocje towarzyszyły jedynie trzeciej partii. Dzięki temu podopieczni trenera Marka Samolewicza zajmują drugie miejsce w tabeli Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn.

Już od pierwszych akcji Lubcza zaczęła budować zaliczkę. Rywalom przytrafiło się kilka błędów w ataku, a w szeregach gospodarzy skuteczny był Paweł Małek i ekipa z Racławówki prowadziła 13:6. Miejscowi grali bardzo spokojnie i przez całego seta utrzymywali wysokie prowadzenie, a bezbłędni w ataku byli Mateusz Hołobut i Grzegorz Kasprzyk. Lubcza dobrze prezentowała się także w polu zagrywki i zwyciężyła do 19.

Druga partia była niemal lustrzanym odbiciem tej pierwszej. Przy serwisach Dominika Worosza Lubcza odskoczyła na 4:0, a gdy efektowny blok ustawił Mateusz Tkaczyk, było już 12:7 dla gospodarzy. Zespół z Radymna przez kilka kolejnych akcji próbował dotrzymywać kroku miejscowym, ale tym razem skuteczny blok ustawił Grzegorz Kasprzyk i  było 19:14. W końcówce bezbłędnie w ataku zagrali Mateusz Hołobut i Dawid Woźniak, a ich zespół znów wygrał seta różnicą sześciu oczek.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Żagiel od pierwszych akcji objął skromne prowadzenie, a skuteczny w ataku i na zagrywce był Wojciech Rolewski. Goście prowadzili 9:7, ale przy serwisach Worosza inicjatywę odzyskała Lubcza. W dalszej części tej odsłony kibice oglądali walkę punkt za punkt. W szeregach gospodarzy skuteczny był Dawid Woźniak i to ekipa z Racławówki utrzymywała skromne prowadzenie. Doszło do ciekawej końcówki. Punktowy blok Tkaczyka sprawił, że Lubcza objęła prowadzenie 23:20, a wygraną do 22 przypieczętował atakiem blok-out Domin Worosz.

Lubcza utrzymała drugie miejsce w ligowej tabeli, a już w następnej kolejce zagra z zajmującym trzecią pozycję Wisłokiem Strzyżów. Początek tego pojedynku w sobotę 21 stycznia o godzinie 19:00 w hali SP nr 1 w Niechobrzu. Tabelę i terminarz Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn można zobaczyć TUTAJ

LUBCZA Racławówka – ŻAGIEL Radymno 3:0 (25-19, 25-19, 25-22)

LUBCZA: Dziedzic, Małek, Kasprzyk, Woźniak, Hołobut, Tkaczyk, Grobelny (libero I) oraz Worosz, Kuśnierz, trener: Marek Samolewicz

ŻAGIEL: Smelik (c), Rolewski, Gawron, Pytel, Magierski, Wilk, Witko (libero I) oraz Ruśnica, trener (grający): Michał Smelik

sędziowali: Jarosław Zarzycki i Anna Jędrejek-Kicior (Mielec)