| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Piąty raz z rzędu siatkarze Lubczy nie stracili seta!

Piąty raz z rzędu siatkarze Lubczy nie stracili seta!

Trwa znakomita seria siatkarzy Lubczy, którzy piąty raz z rzędu wygrali bez straty seta. W sobotę nasza drużyna rywalizowała na wyjeździe z Głogovią Głogów Młp. Przebieg spotkania przypominał ten sprzed tygodnia, gdy gracze z Racławówki ograli AZS Rzeszów. I tym razem podopieczni Marka Samolewicza lepiej rozgrywali końcówki setów i choć przytrafiły im się słabsze fragmenty, to w gruncie rzeczy przez większą część spotkania kontrolowali przebieg gry i osiągnęli swój cel. […]

Lubcza zaczęła bardzo zmobilizowana i już po pierwszych akcjach przy serwisach Mateusza Hołobuta odskoczyła na 7:1, a po skutecznym bloku było już 12:4. Głogovia poprawiła grę i zaczęła sukcesywnie odrabiać straty. Po chwili przegrywała już tylko 13:17 i trener gości Marek Samolewicz poprosił o czas. Po chwili jego podopieczni wykorzystali kontry i znów zwiększyli prowadzenie, by ostatecznie wygrać do 21.

Inaczej układała się walka w drugim secie, bo tym razem to drużyna z Głogowa Małopolskiego utrzymywała skromne prowadzenie, grając skuteczniej w ataku. Dopiero po serii zagrywek Dominika Bożka przyjezdni przejęli inicjatywę i na tablicy widniał wynik 16:14 dla nich. Końcówka dostarczyła wielu emocji, ale ostatecznie spokojniej w decydujących akcjach zagrali siatkarze z Racławówki i tym razem wygrali 26:24, a seta atakiem z przechodzącej piłki zakończył kapitan Lubczy Patryk Masłowski.

Gospodarze sobotniego pojedynku nie rezygnowali z dalszej walki i w trzecim secie mieli szanse na przedłużenie tego spotkania. Przed długi fragment grająca lepiej w polu zagrywki Głogovia utrzymywała trzy lub cztery oczka zaliczki. Przez chwilę było nawet 18:13 dla zespołu z Głogowa Małopolskiego. W decydujących akcjach to Lubcza wykazała się jednak większym doświadczeniem. Serwisem trafił Hołobut i było 23:21 dla gości, a ostatecznie zespół trenera Marka Samolewicza wygrał do 22.

Najważniejsze w ostatnich spotkaniach były punkty i ten cel Lubczy udało się zrealizować. Drużyna z Racławówki zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Przed naszym zespołem niezwykle ważny pojedynek z Klimą Błażowa, plasującą się na czwartej pozycji. Będzie to ostatni siatkarski akord w 2019 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy do hali w Niechobrzu w sobotę 21 grudnia o 17:00!

GŁOGOVIA Głogów Młp. – LUBCZA Racławówka 0:3 (21-25, 24-26, 22-25)

GŁOGOVIA: Woś, Adamczyk, Dziadosz (c), Kozłowski, Czajor, Talarkowski, Ziobro (libero) oraz Godek, Szpanelewski, Pączek, trener (grający): Jakub Woś

LUBCZA: Bożek, Hołobut, Kieś, Kawa, Fedko, Kuśnierz, Kłeczek (libero I) oraz Masłowski, Mędrygał, Kielar, Kasprzyk, Bryliński, Włodyga (libero II), trener: Marek Samolewicz

sędziowali: Mirosław Moździoch i Piotr Schontag  (Rzeszów)