| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Podkarpacka 2. LM: Lubcza II z drugim zwycięstwem.

Podkarpacka 2. LM: Lubcza II z drugim zwycięstwem.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa, to bilans siatkarzy Lubczy II na początku sezonu w Podkarpackiej 2. Lidze Mężczyzn. W sobotę podopieczni trenera Mateusza Hołobuta zwyciężyli na wyjeździe z AKSem V LO Rzeszów. Spotkanie miało różne fragmenty, ale przez jego większą część zawodnicy z Racławówki byli stroną przeważającą. Goście na potknięcie pozwolili sobie tylko w drugim secie, w trzech pozostałych odnosili zwycięstwa i zapisali na swoim koncie komplet oczek. Najskuteczniejszym graczem Lubczy był Dominik […]

Dwa mecze i dwa zwycięstwa, to bilans siatkarzy Lubczy II na początku sezonu w Podkarpackiej 2. Lidze Mężczyzn. W sobotę podopieczni trenera Mateusza Hołobuta zwyciężyli na wyjeździe z AKSem V LO Rzeszów. Spotkanie miało różne fragmenty, ale przez jego większą część zawodnicy z Racławówki byli stroną przeważającą. Goście na potknięcie pozwolili sobie tylko w drugim secie, w trzech pozostałych odnosili zwycięstwa i zapisali na swoim koncie komplet oczek. Najskuteczniejszym graczem Lubczy był Dominik Worosz, zdobywca 18 punktów.

Zespół z Racławówki zaczął to spotkanie bardzo ospale i młodzi gracze z Rzeszowa szybko odskoczyli na 7:3. Później jednak przyjezdni poderwali się do walki i szybko zaczęli odrabiać straty. Skuteczne ataki na kontrach Konrada Witka sprawiły, że Lubcza objęła prowadzenie 14:12. Punktowy serwis dołożył jeszcze Jarosław Wnęk i pomiędzy zespołami było już trzy oczka różnicy. Gdy atak z szóstej strefy wykończył Dominik Worosz, goście prowadzili 23:19, by ostatecznie zwyciężyć do 20.

W drugim secie gra była bardzo nierówna, a zespoły zdobywały punkty seriami. Wpływ na to miały także mocno kontrowersyjne decyzje sędziów, których nie brakowało zarówno w tym fragmencie jak i całym spotkaniu. Przez długi okres zespoły grały punkt za punkt. Drużyna z Rzeszowa zaczęła popełniać mniej błędów w polu zagrywki i spisywała się coraz skuteczniej w ataku. W środkowej fazie seta gospodarze trefili serwisem i odskoczyli na 18:16. Lubczy przytrafił się przestój spowodowany nerwowym przyjęciem i słabszą skutecznością w ataku. Końcówka tego seta należała do AKSu, który wygrał 25:20.

Na trzeciego seta zawodnicy z Racławówki wyszli mocno zmobilizowani i początkowo to oni utrzymywali skromne prowadzenie. Przeciwnicy sporo pracowali w obronie i szybko doprowadzili do remisu po 8. Z czasem zaczęła powiększać się przewaga gości. Serwisem raz jeszcze trafił Wnęk i Lubcza odskoczyła na cztery oczka. Skuteczne zbicia na kontrach dołożyli jeszcze Worosz oraz Witek i po chwili ba tablicy widniał wynik 20:14, a ostatecznie podopieczni trenera Hołobuta triumfowali do 17.

Bardzo podobnie przebiegała czwarta partia. Po krótkim okresie wyrównanej walki zaliczkę zbudowała Lubcza, a to za sprawą mocnych serwisów Jarosława Wnęka. Gdy atakiem na kontrze blok rywali przełamał Dominik Worosz, było już 14:10 dla przyjezdnych. Zespół z Racławówki grał bardzo spokojnie i kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Młodzi zawodnicy próbowali odpowiedzieć zagrywką i na krótki okres zmniejszyli straty do trzech oczek. W końcówce to ekipa z Racławówki zagrała skuteczniej w polu serwisowym i wygrała 25:20, a mecz atakiem z krótkiej zakończył Mateusz Kieś.

Spotkanie na pewno nie było łatwe dla graczy z Racławówki, bo młodzi zawodnicy postawili trudne warunki. Na bardzo dużej hali Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie naszym zespołom nigdy nie grało się łatwo, tym bardziej cieszy komplet punktów wywalczony przez Lubczę, która po dwóch rozegranych spotkaniach ma dwa zwyciestwa.

AKS V LO Rzeszów II – LUBCZA Racławówka II 1:3 (20-25, 25-20, 17-25, 20-25)

AKS V LO II: Kowalik (c), Barlik, Wilk, Aniołczyk, Puczkowski, Ostrowski, Ignaczak (libero) oraz Panek, Roguz, Kowalski, Curzytek, Bąk, trener: Jerzy Wietecha

LUBCZA II: Worosz (18- punkty), Kieś (8), Wnęk (14), Witek (11), Kloc (4), Dziedzic (c, 3), Rutkowski (libero) oraz Kozioł (1), Tkaczyk (5), Kuśnierz K., trener: Mateusz Hołobut

sędziowali: Dariusz Kuszyk i Krzysztof Książek (Przemyśl)