| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | ProSport Marmax Czudec zwyciężył w Niechobrzu. Interesujący mecz na szczycie

ProSport Marmax Czudec zwyciężył w Niechobrzu. Interesujący mecz na szczycie

Siatkarze Lubczy bardzo dobrze rozpoczęli mecz na szczycie z ProSportem Marmax Czudec, ale od drugiego seta równiej spisywał się zespół gości, który odniósł wygraną za trzy punkty. Spotkanie było interesujące i przypominało prawdziwą siatkarską wymianę ciosów. Pierwszą partię koncertowo rozegrali zawodnicy z Racławówki. Niesiona głośnym dopingiem Lubcza prezentowała się bardzo dobrze w zagrywce i perfekcyjnie rozgrywała kontry. Skutecznie atakowali Bartosz Krztoń i Szymon Mędrygał, dzięki czemu […]

Siatkarze Lubczy bardzo dobrze rozpoczęli mecz na szczycie z ProSportem Marmax Czudec, ale od drugiego seta równiej spisywał się zespół gości, który odniósł wygraną za trzy punkty. Spotkanie było interesujące i przypominało prawdziwą siatkarską wymianę ciosów.

Pierwszą partię koncertowo rozegrali zawodnicy z Racławówki. Niesiona głośnym dopingiem Lubcza prezentowała się bardzo dobrze w zagrywce i perfekcyjnie rozgrywała kontry. Skutecznie atakowali Bartosz Krztoń i Szymon Mędrygał, dzięki czemu ich zespół odskoczył na 18:10. Gdy kolejne dobre akcje w ataku i na zagrywce dołożył Paweł Małek, było już 23:14 i ostatecznie miejscowi triumfowali do 15. W drugim i trzecim secie obraz gry uległ zmianie. Zespół z Czudca znacząco poprawił przyjęcie i grał niezwykle skutecznie w pierwszej akcji. Bezbłędni w ataku byli Dawid Jakóbski i Bartosz Golesz. Gospodarze nie byli w stanie znaleźć sposobu na zatrzymanie równo grających rywali. Ci odskakiwali na trzy, cztery punkty i pilnowali zaliczki do końca, nie wybaczając błędów. Bliżej szczęścia Lubcza była w czwartym secie. Siatkarze z Racławówki mocno pracowali na to, aby przedłużyć to spotkanie, a kibice oglądali stojące na wysokim poziomie widowisko. Doszło do emocjonującej końcówki. W niej ręka nie zadrżała zawodnikom z Czudca, a ich triumf do 23 przypieczętował Sebastian Miciuda.

Dzięki tej wygranej ProSport Marmax umocnił się na fotelu lidera, a Lubcza spadła na trzecie miejsce w tabeli. Przed świąteczną przerwą ekipę z Racławówki czeka jeszcze jeden bardzo trudny mecz. W sobotę nasi siatkarze zagrają z wiceliderem z Rakszawy. Tabela i terminarz dostępne TUTAJ

LUBCZA Racławówka – PROSPORT MARMAX Czudec 1:3 (25-15, 20-25, 19-25, 23-25)

LUBCZA: Kuśnierz, Masłowski (c), Małek, Tkaczyk, Mędrygał, Krztoń, Włodyga (libero I) oraz Woźniak, Dziedzic, Hołobut, trener: Marek Samolewicz

PROSPORT: Półzięć, Środa (c), Świercz, Jakóbski, Golesz, Miciuda, Kamiński (libero) oraz Bąk, trener (grający): Michał Środa

sędziowali: Michał Kazała i Mirosław Moździoch (Rzeszów)