| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Siatkarki Mark-Bud Lubczy przegrały w meczu na szczycie

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Siatkarki Mark-Bud Lubczy przegrały w meczu na szczycie

Mecz na szycie Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet, pomiędzy siatkarkami Mark-Bud Lubczy a liderem tabeli AZSem Developres II Rzeszów dostarczył spodziewanych emocji i choć zakończył się w trzech setach, to nie był jednostronny. Siatkarki z Rzeszowa odrobiły wysoką stratę i uratowały końcówkę pierwszego seta, co pozwoliło im przejąć inicjatywę i odnieść cenne zwycięstwo. Zaczęło się od koncertowej gry siatkarek z Racławówki. Skutecznie atakowała Natalia Hołobut i było 7:3 dla gospodyń. Długą […]

Zaczęło się od koncertowej gry siatkarek z Racławówki. Skutecznie atakowała Natalia Hołobut i było 7:3 dla gospodyń. Długą serię serwisów dołożyła Justyna Kosiba i przewaga Lubczy wzrosła do siedmiu oczek. Z czasem zespół z Rzeszowa poprawił grę i sukcesywnie zmniejszał straty. Przy zagrywkach Weroniki Puchalskiej, strata przyjezdnych zmalała do trzech punktów. Gospodynie odpowiedziały blokiem i po chwili prowadziły 20:16, a potem nawet 23:18. Końcówka nie była jednak dobra w ich wykonaniu. Zawodniczki AZSu zaryzykowały serwisem, a miejscowym przytrafiało się kilka błędów. Skutecznie atakowała Justyna Bator i Rzeszowianki doprowadziły do staniu po 24, by ostatecznie zwyciężyć na przewagi.

Zespół z Racławówki nie mógł wyrzucić z głowy przegranego seta, za to bardzo pewnie poczuły się przyjezdne i już od początku drugiej odsłony to one przejęły inicjatywę, odskakując na 7:3. AZS grał bardzo skutecznie w ataku, a gospodynie nie mogły znaleźć sposobu na powstrzymanie rywalek. Same popełniły też kilka błędów i ostatecznie przegrały do 13.

W trzeciej partii Mark-Bud Lubcza poderwała się do walki. Mecz znów się wyrównał, a kibice oglądali ciekawe, pełne walki i pięknych obron widowisko. W tym secie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a dobre serie w polu serwisowym miał jeden i drugi zespół. Zespół z Rzeszowa odskoczył na 16:12, ale dobre zagrywki Zofii Mickiewicz oraz skuteczne akcje w ataku Magdaleny Maciej sprawiły, że ekipa z Racławówki odrobiła straty, a nawet przejęła inicjatywę. Po raz kolejny doszło do emocjonującej końcówki. W niej więcej chłodnej głowy zachowały zawodniczki z Rzeszowa, a skuteczna w bloku i ataku była kapitan zespołu Justyna Bator. AZS triumfował do 23, a w całym meczu 3:0.

Aktualną tabelę i terminarz Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet można zobaczyć TUTAJ

MARK-BUD LUBCZA Racławówka – AZS DEVELOPRES II Rzeszów 0:3 (25-27, 13-25, 24-26)

LUBCZA: Mickiewicz, Maciej, Kalandyk, Kosiba, Hołobut (c), Kopiec, Zawierucha (libero I) oraz Mitka, Czebiera, Wójtowicz (libero II), trener: Maciej Dziedzic

AZS: Dybas, Kłeczek, Puchalska, Popowicz, Bator (c), Ładziak, Podsiadły (libero I) oraz Rączka, Delimata (libero II), trener: Gabriel Bobula

sędziowali: Marcin Kuszaj oraz Piotr Robak (Tarnobrzeg)