| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Sensacji nie było. Pewne zwycięstwo Lubczy z Siarką

Sensacji nie było. Pewne zwycięstwo Lubczy z Siarką

Siatkarze Lubczy nie zawiedli w sobotnim pojedynku i w trzech setach pokonali zamykający tabelę zespół Siarki Tarnobrzeg. W kilku fragmentach młody team gości nawiązywał wyrównaną walkę, ale końcówki wszystkich setów toczyły się pod dyktando ekipy z Racławówki. Swoją szansę w tym spotkaniu otrzymali gracze, którzy mieli do tej pory mniej okazji do gry i spisali się bardzo dobrze. Pierwszy set początkowo układał się pod dyktando Siarki, która dzięki dobrej zagrywce objęła […]

Pierwszy set początkowo układał się pod dyktando Siarki, która dzięki dobrej zagrywce objęła prowadzenie 9:6. Trzypunktowa zaliczka gości utrzymywała się także w środkowej fazie seta, ale z czasem Lubcza zaczęła popełniać mniej błędów, poszanowała zagrywkę i doścignęła rywala. W końcówce to graczom z Tarnobrzega przytrafiło się kilka błędów, a miejscowi zagrali skutecznie w ataku i zwyciężyli do 22. Drugi set od początku przebiegał pod kontrolą Lubczy, a skuteczni w ataku i na zagrywce byli Jarosław Wnęk i Dominik Worosz. W pewnym momencie Lubcza prowadziła już nawet 20:11, by ostatecznie wygrać do 16. Najbliżej szczęścia zespół z Tarnobrzega był w trzeciej partii, w której prowadził już nawet 16:12 i 20:16, prezentując się dobrze w polu serwisowym. W końcówce powtórzyła się jednak historia z pierwszej odsłony. Gospodarze zachowali więcej chłodnej głowy. W polu zagrywki przez osiem kolejnych akcji pozostawał kapitan Lubczy Patryk Masłowski, a jego koledzy skutecznie zagrali na kontrach i miejscowy zespół przypieczętował wygraną. Dzięki temu zwycięstwu Lubcza zrównała się punktami z liderującym Wisłokiem Strzyżów i zajmuje drugie miejsce tylko przez nieznacznie gorszy bilans setów. Tabela i terminarz TUTAJ

LUBCZA Racławówka – SIARKA Tarnobrzeg 3:0 (25-22, 25-16, 25-20)

LUBCZA: Mędrygał, Wnęk, Kuśnierz, Masłowski (c), Worosz, Kielar, Włodyga (libero I) oraz Kasprzyk, trener: Marek Samolewicz

SIARKA: Popek, Konopka, Maziarz, Pliżga (c), Szabat, Stępień, Puchowski (libero I) oraz Babula, Piątek (libero II), trener Piotr Fornal

sędziowali: Krzysztof Kocur i Wiesław Semeniuk (Sanok)