| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Siatkarze Lubczy II z brązowym medalem. Zwycięstwo w ostatnim meczu.

Siatkarze Lubczy II z brązowym medalem. Zwycięstwo w ostatnim meczu.

To było piękne zwieńczenie sezonu w hali w Kielanówce. Lubcza II była pewna brązowego medalu, ale jej rywal AZS TSV Sanok musiał wygrać co najmniej dwa sety, aby być mistrzem. Jedni i drudzy przez trzy sety stworzyli bardzo ciekawe widowisko, w którym sporo było długich wymian i efektownych ataków. Sanoczanie wygrali pierwszą i trzecią odsłonę, zapewniając sobie złoty medal i awans. Ekipa z Racławówki walczyła do końca i wygrała mecz po tie-breaku, […]

To było piękne zwieńczenie sezonu w hali w Kielanówce. Lubcza II była pewna brązowego medalu, ale jej rywal AZS TSV Sanok musiał wygrać co najmniej dwa sety, aby być mistrzem. Jedni i drudzy przez trzy sety stworzyli bardzo ciekawe widowisko, w którym sporo było długich wymian i efektownych ataków. Sanoczanie wygrali pierwszą i trzecią odsłonę, zapewniając sobie złoty medal i awans. Ekipa z Racławówki walczyła do końca i wygrała mecz po tie-breaku, pieczętując zwycięstwem bardzo udany sezon.

Jedni i drudzy rozpoczęli ten pojedynek bardzo zmotywowani. Przez długi fragment wynik oscylował w okolicach remisu, a żaden z zespołów nie mógł osiągnąć wyraźnego prowadzenia. Skromną zaliczkę utrzymywał TSV, bo bardzo skuteczny był Przemysław Chudziak. Lubcza doprowadziła do remisu po 13, a w ataku nie mylił się Jarosław Wnęk. Intensywna walka trwała w najlepsze. Dopiero w samej końcówce miejscowym przytrafiło się proste nieporozumienie i było 19:21 dla TSV. Punktowy serwis dołożył jeszcze Chudziak i jego zespół miał setbola przy stanie 24:20, a w kolejnej akcji gracze z Sanoka zakończyli tę partię.

Lubcza II wciąż stawiała rywalowi trudne warunki i w drugiej partii zdołała wypracować trzypunktową zaliczkę, a skuteczni byli Wnęk i Worosz. Dzięki temu na tablicy widniał wynik 11:8 dla miejscowych. Przebieg seta był bardzo podobny do tego poprzedniego, znów nie brakowało efektownych zagrań i długich wymian. Jedną z najdłuższych i najładniejszych akcji w całym spotkaniu wygrali gospodarze po skutecznym ataku Dominika Worosza z szóstej strefy i dzięki temu prowadzili 18:14. W końcówce dobry serwis dołożył jeszcze Konrad Witek i ekipa z Racławówki triumfowała do 20.

Trzeci set rozpoczął się znakomicie dla drużyny z Sanoka, bo Przemysław Chudziak posyłał bardzo mocne i precyzyjne zagrywki, zdobywając tym elementem cztery oczka dla swojej ekipy. Lubcza poderwała się do walki, kontry wykorzystał Konrad Witek i było już tylko 6:7. Później zespoły przez krótki fragment znów grały punkt za punkt. W środkowej fazie seta miejscowej drużynie przytrafiły się dwa błędy w ataku i TSV prowadził 18:15. To był kluczowy moment, bo goście poczuli się bardzo pewnie i w końcówce zagrali koncertowo. Skutecznie z lewego skrzydła atakował kapitan gości Dominik Bodziak, a dłuższą serią w polu serwisowy popisał się Krystian Gorzkowski. Ich drużyna odskoczyła na sześć oczek. Dodatkowo graczom z Racławówki przytrafiły się pomyłki w ataku i sanocka ekipa triumfowała do 17. Prowadzenie 2:1 w meczu oznaczało, że TSV mógł świętować mistrzostwo i awans do Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn.

Od czwartego seta tempo meczu nieco spadło. Gracze z Sanoka byli mniej skoncentrowani, co błyskawicznie wykorzystali gospodarze i szybko zaczęli budować zaliczkę. TSV miał problem z dokładnym przyjęciem, co przekładało się na większą niż do tej pory ilość pomyłek w ataku. Lubcza odskoczyła na 12:6, a później prowadziła już nawet 20:12. Miejscowi zaprezentowali kilka skutecznych ataków ze środka, autorstwa Mateusza Tkaczyka. W ataku nie mylili się też Witek i Worosz, a ich zespół zwyciężył do 16.

Piąty set również przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Mateusza Hołobuta. Długą serią w polu serwisowym popisał się Jarosław Wnęk i na zmianę stron Lubcza schodziła z prowadzeniem 8:3. Goście nie poderwali się już do walki. Skutecznie grający zespół z Racławówki ostatecznie wygrał do 7.

Po meczu drużyny odebrały medale z rąk Prezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Roberta Dworaka. Licznie przybyła publiczność nagrodziła zespoły zasłużonymi brawami. Siatkarze Lubczy II drugi sezon z rzędu zakończyli z brązowym krążkiem. W 12 rozegranych meczach ponieśli tylko 3 porażki. Stoczyli kilka szalonych pojedynków rozstrzyganych w pięciu setach. Niejednokrotnie potrafili odwracać losy rywalizacji. Gratulujemy i dziękujemy całemu zespołowi prowadzonemu przez trenera Mateusza Hołobuta za piękną walkę w rozgrywkach. Na szersze podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Złotym medalistą został zespół AZS TSV Sanok. Młoda drużyna trenera Macieja Wiśniowskiego ma za sobą niezwykle udany sezon. Zespół był bardzo zdeterminowany i z dobrym skutkiem rozpoczął misję odbudowy sanockiej siatkówki. Odnosił sukcesy nie tylko na tym szczeblu rozgrywek, ale także we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Podkarpackiej 1. Lidze. Srebrne medale w hali w Kielanówce odebrali gracze SPSu Pruchnik. Oni również w minionym sezonie zrobili duży postęp i stali się zespołem do końca walczącym o awans. Swoją szansę będą mieli jeszcze w barażach z 9. zespołem Podkarpackiej 1. Ligi. Również gratulujemy.

LUBCZA II Racławówka – AZS TSV Sanok 3:2 (20-25, 25-20, 17-25, 25-16, 15-7)

LUBCZA II: Worosz (19- punkty), Strączek (5), Wnęk (25), Witek (15), Tkaczyk (8), Dziedzic (c, 2), Rutkowski (libero I) oraz Pająk, Kozioł (1), Kloc, trener: Mateusz Hołobut

AZS TSV: Kaczmarski, Chudziak, Kondrat, Mandzelowski, Bodziak (c), Gorzkowski, Pajęcki (libero I) oraz Florek, Pisiak, Stareńczak, Izdebski, Dziadosz (libero II), trener: Maciej Wiśniowski

sędziowali: Piotr Schontag (Rzeszów) i Rafał Lechański (Dębica)