| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Kolejny zespół pewny udziału w finałach I ligi. Koniec rundy zasadniczej II Ligi.

Iskra Mapei Rzeszów pokonała Sędziów w trzech setach i zapewniła sobie udział w rundzie finałowej. Wcześniej dokonał tego także Rzeszowski Węgiel. Do obsadzenia pozostaje jeszcze jedno miejsce. Szanse na jego zajęcie mają Sylveco Czarni, którzy tym razem wywalczyli komplet punktów w pojedynku z SoGorsi. W piątek zakończyła się faza zasadnicza II ligi. Zwycięstwa, choć nie bez kłopotu, odniosły faworyzowane zespoły z Wiśniowej i Zaborowa, zapewniając sobie pierwsze miejsce w swoich […]

Iskra Mapei Rzeszów pokonała Sędziów w trzech setach i zapewniła sobie udział w rundzie finałowej. Wcześniej dokonał tego także Rzeszowski Węgiel. Do obsadzenia pozostaje jeszcze jedno miejsce. Szanse na jego zajęcie mają Sylveco Czarni, którzy tym razem wywalczyli komplet punktów w pojedynku z SoGorsi. W piątek zakończyła się faza zasadnicza II ligi. Zwycięstwa, choć nie bez kłopotu, odniosły faworyzowane zespoły z Wiśniowej i Zaborowa, zapewniając sobie pierwsze miejsce w swoich grupach.

Sylveco Czarni Rzeszów, aby przedłużyć swoje szanse na udział w play-offach musieli pokonać ekipę SoGorsi. Ta sztuka się udała, a szczególnie w dwóch pierwszych partiach Czarni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń zwyciężając kolejno do 19 i 14. Skuteczną grą imponował Kamil Czarnik. Więcej emocji kibice mogli przeżywać w trzecim i czwartym secie. Nie brakowało dłuższych wymian z ładnymi obronami, w których brylowała libero Czarnych Urszula Kijak. W końcówce tego seta to SoGorsi zaryzykowali serwisem i osiągnęli przewagę, a dłuższą serią w tym elemencie popisał się Karol Kuśnierz. Jego ekipa triumfowała do 23 i przedłużyła to spotkanie. Czwarta odsłona również była zacięta, ale tym razem Czarni dopięli swego i przedłużyli swoje szanse na awans do finałowej trójki, choć nie wszystko zależy od nich.

SYLVECO CZARNI Rzeszów – SOGORSI Rzeszów 3:1 (25-19, 25-14, 23-25, 25-22)

MVP: Kamil Czarnik (SYLVECO CZARNI)

Pewna udziału w rundzie finałowej może być Iskra Mapei Rzeszów, która w piątkowy wieczór pokonała w trzech setach Sędziów. Spotkanie przebiegało bez większej historii, bo przez niemal cały czas Iskra utrzymywała bezpieczną zaliczkę i kontrolowała przebieg gry. Sędziów stać było jedynie na kilka zrywów, gdzie podjęte w zagrywce ryzyko pozwalało zbliżyć się do przeciwników. Zespół ten nie potrafił jednak utrzymać równego poziomu gry przez dłuższy czas i przeciwnicy szybko odbudowywali zaliczkę. W efekcie Iskra wygrała po niespełna godzinie gry i przypieczętowała awans do play-offów.

SĘDZIOWIE – ISKRA MAPEI Rzeszów 0:3 (20-25, 20-25, 18-25)

MVP: Piotr Rutkowski (ISKRA MAPEI)

W piątek rozegrano również dwa mecze II ligi, które nie miały większego znaczenia dla układu tabeli i uczestnictwa w rundzie finałowej. Volley Wiśniowa już przed starciem z Geronimo wiedział, że weźmie udział w decydującej rozgrywce i z jaką ilością punktów do niej przystąpi. Dla rzeszowian był to ostatni mecz sezonu. Spotkanie było dosyć zacięte i rozstrzygnęło się dopiero po tie-breaku, jednak na boisku nie brakowało błędów i chaotycznej gry z obu stron. Pierwszą partię wygrał faworyzowany zespół z Wiśniowej, ale w dwóch kolejnych lepsze było Geronimo. Volley zdołał jednak odwrócić losy rywalizacji, wygrywając czwartą i piątą odsłonę. W tie-breaku ciekawie było do samego końca, bowiem set zakończył się wynikiem 16:14. Ekipa z Wiśniowej zakończyła rywalizację  w grupie B na I miejscu.

GERONIMO Rzeszów – VOLLEY Wiśniowa  2:3 (19-25, 25-16, 26-24, 18-25, 14-16)

MVP: Szymon Zimny (WIŚNIOWA)

Pewna awansu przed swoim ostatnim spotkaniem była także Zaborovia. Zespół ten tym razem miał spore kłopoty z pokonaniem Megamixu Niechobrz. Młoda drużyna postawiła się faworyzowanym przeciwnikom i zdołała wygrać końcówkę pierwszego seta. W trzech kolejnych zespół z Zaborowa okazał się lepszy, ale rywale grali odważnie i walecznie, wysoko stawiając poprzeczkę. Megamix był blisko zwycięstwa w czwartym secie, ale nie zdołał obronić kilku punktów zaliczki. Dzięki temu Zaborovia zakończyła zmagania w pierwszej fazie rozgrywek z kompletem zwycięstw i wydaje się być głównym faworytem do awansu w rundzie finałowej.

ZABOROVIA Zaborów – MEGAMIX Niechobrz 3:1 (23-25, 25-15, 25-20, 25-22)

MVP: Krzysztof Teper (ZABOROVIA)

Tabelę oraz Terminarz rundy finałowej II ligi można zobaczyć TUTAJ

Zaplanowany na piątek mecz I Ligi Volley Club – Rzeszowski Węgiel został przełożony na 11 marca. Mecz Iskra Mapei – Volley Club, który został odwołany w dniu 10 stycznia zweryfikowano jako walkower 3:0 na korzyść zespołu z Rzeszowa, ponieważ strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowego terminu meczu. Aktualną tabelę i terminarz I ligi można zobaczyć TUTAJ