| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Siatkarze Lubczy w trzech setach pokonali Głogovię

Siatkarze Lubczy w trzech setach pokonali Głogovię

Walka w rundzie zasadniczej Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Sytuacja w czołówce tabeli jest bardzo ciekawa i każdy mecz dla naszych siatkarzy jest na wagę złota. W sobotni wieczór Lubcza pokonała Głogovię Głogów Młp. Broniący się przed spadkiem rywale w dwóch setach próbowali nawiązać wyrównaną walkę, ale w końcówkach lepiej spisywali się gospodarze. W trzeciej odsłonie gra była już bardziej jednostronna, a ekipa z Racławówki […]

Walka w rundzie zasadniczej Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Sytuacja w czołówce tabeli jest bardzo ciekawa i każdy mecz dla naszych siatkarzy jest na wagę złota. W sobotni wieczór Lubcza pokonała Głogovię Głogów Młp. Broniący się przed spadkiem rywale w dwóch setach próbowali nawiązać wyrównaną walkę, ale w końcówkach lepiej spisywali się gospodarze. W trzeciej odsłonie gra była już bardziej jednostronna, a ekipa z Racławówki dopięła swego.

Początek spotkania był jeszcze wyrównany, a zespoły grały punkt za punkt. Skutecznie spisywali się atakujący obu ekip- Szymon Mędrygał oraz Michał Drzał. Do stanu po 13 utrzymywał się wynik remisowy, ale później trzypunktową zaliczkę wypracowała Lubcza. Skutecznie zagrywał Paweł Małek i jego zespół prowadził 18:15. Rywale zdołali odpowiedzieć serwisem i zdobyć punkt kontaktowy, ale w końcówce pomylili się w ataku i to miejscowi przypieczętowali wygraną 25:22.

Zbliżony początek miała druga odsłona, choć tym razem Lubcza szybciej zaczęła budować zaliczkę. Bardzo dobrze zagrywał Staszek Kuśnierz, a kilka bloków z rzędu zaliczył Mateusz Tkaczyk i gospodarze zdobyli pięć oczek z rzędu, a na tablicy widniał wynik 13:8. Lubcza utrzymywała to prowadzenie i kontrolowała przebieg gry, choć mogła żałować kilku niewykorzystanych kontr, a co za tym idzie okazji do podwyższenia prowadzenia. Skutecznie atakowali Paweł Małek i Mateusz Hołobut i pięciopunktowa zaliczka utrzymała się do końca, a miejscowi wygrali 25:20.

Trzeci set nie dostarczył już większych emocji. Lubcza grała bardzo swobodnie, a rywale zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Przy serwisach Patryka Masłowskiego gracze z Racławówki odskoczyli na 12:7, a po chwili na tablicy widniał wynik 17:9. W końcówce miejscowi skutecznie pograli środkiem i dopięli swego, wygrywając do 15.

Dzięki temu zwycięstwu na dwie kolejki przed końcem Lubcza pozostaje wiceliderem tabeli. Przed naszym zespołem dwa bardzo trudne i ciekawe pojedynki. Tabela i terminarz dostępne na stronie system.podkarpackasiatkowka.pl

LUBCZA Racławówka – GŁOGOVIA Głogów Młp. 3:0 (25-22, 25-20, 25-15)

LUBCZA: Masłowski (c), Małek, Tkaczyk, Mędrygał, Hołobut, Kuśnierz, Włodyga (libero I) oraz Woźniak, trener: Marek Samolewicz

GŁOGOVIA: Kuschel, Czajor (c), Dulemba, Drzał, Mitka, Kerner, Fornal (libero I) oraz Fryszkowski, Kozłowski, Pyrsak, trener: Jakub Woś

sędziowali: Piotr Robak i Marcin Kuszaj (Tarnobrzeg)