| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Udana inauguracja siatkarek Lubczy!

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Udana inauguracja siatkarek Lubczy!

To była bardzo udana inauguracja sezonu dla siatkarek Lubczy. Drużyna z Racławówki pokonała we własnej hali MOSiR Jasło 3:0, a spotkanie trwało niewiele ponad godzinę. Gospodynie zagrały dobrze w każdym elemencie, popełniły bardzo niewielką ilość błędów własnych i przez cały czas kontrolowały przebieg gry w starciu z rywalem, który miał w swoich szeregach kilka bardzo doświadczonych zawodniczek. Tylko początek pierwszego seta był jeszcze wyrównany, bo z czasem zaliczkę zaczął […]

Tylko początek pierwszego seta był jeszcze wyrównany, bo z czasem zaliczkę zaczął budować zespół z Racławówki. Dobrą serią zagrywek popisała się Aleksandra Kalandyk, a na kontrach nie myliła się debiutująca w barwach Lubczy Alicja Węgrzyn i zrobiło się 16:9 dla miejscowych. Dobrze w polu serwisowym  zagrała także Katarzyna Niedziałek i po chwili oba zespoły dzieliło już 10 oczek, a ostatecznie gospodynie wygrały do 13.

Drugi set także od pierwszych akcji przebiegał pod dyktando Lubczy, a skuteczniej z lewego skrzydła atakowały Magdalena Maciej i Natalia Baran. Przy stanie 4:11 trener MOSiRu Leszek Wierzgacz poprosił o czas, ale przewaga gospodyń rosła. Lubcza popełniała bardzo mało błędów, za to przyjezdne nie uniknęły kilku pomyłek. Serię punktowych serwisów dołożyła jeszcze Magdalena Maciej i było już 22:14. W końcówce MOSiR zaryzykował zagrywką i odrobił część strat, ale to miejscowe siatkarki zwyciężyły do 18.

Koncertowo zespół z Racławówki grał także w trzecim secie. Dobrze pracował w obronie, płynnie rozprowadzał akcje, a grę bardzo dobrze prowadziła rozgrywająca Weronika Mikulska. Ta siatkarka dołożyła także bardzo długą serię w polu serwisowym, a odrzucone od siatki przeciwniczki popełniały sporo błędów w ataku. Po chwili na tablicy widniał wynik 18:8. Siatkarki Lubczy do końca zachowały pełną koncentrację i tym razem zwyciężyły to 13. Dzięki temu zapisały na swoim koncie komplet punktów.

LUBCZA Racławówka – MOSiR Jasło 3:0 (25-13, 25-18, 25-13)

LUBCZA: Niedziałek, Mikulska, Maciej, Kalandyk, Węgrzyn, Baran (c), Florczak (libero I) oraz Gomułka, Barańska, Murias, Ciepielowska (libero II)

MOSiR: Marcisz (c), Kurczaba, Górniak, Wolak-Libuszowska, Bernacka J., Dybaś, Bernacka Z. (libero I) oraz Świder, Michalska, Trojan

sędziowali: Małgorzata Lic i Tomasz Napieralski