| SIATKARZE | Wicelider trzeciej ligi pokonany!

Wicelider trzeciej ligi pokonany!

IV- ligowi siatkarze rozkręcają się coraz bardziej. Tym razem nasi siatkarze w meczu sparingowym pewnie i okazale pokonali wicelidera trzeciej ligi- Głogovię Głogów. Jest to bardzo zadowalający wynik w tym prestiżowym towarzyskim pojedynku i napawa sporym optymizmem. Do meczu nasz zespół przystąpił bez  libero Mateusza Pociaska i środkowego Jakuba Kąkola. Godnie zastąpili ich Mateusz Masłowski i Stanisław Kuśnierz, a na swoim wysokim poziomie grał Grzegorz […]

IV- ligowi siatkarze rozkręcają się coraz bardziej. Tym razem nasi siatkarze w meczu sparingowym pewnie i okazale pokonali wicelidera trzeciej ligi- Głogovię Głogów. Jest to bardzo zadowalający wynik w tym prestiżowym towarzyskim pojedynku i napawa sporym optymizmem. Do meczu nasz zespół przystąpił bez  libero Mateusza Pociaska i środkowego Jakuba Kąkola. Godnie zastąpili ich Mateusz Masłowski i Stanisław Kuśnierz, a na swoim wysokim poziomie grał Grzegorz Kasprzyk.

W pierwszym secie przez dłuższy czas toczył się punkt za punkt,a zwycięstwo w końcowce zapewniły silne zagrywki Przemka Fedko. Wynik tej partii to 25-22 dla Lubczy.

W drugiej odsłonie nas zespół przejął dominację nad meczem. Nasi zawodnicy dobrze przyjmowali silne serwisy rywali, głównie autorstwa Grzegorza Denegi i Marcina Środy. Dzięki temu Patryk Masłowski mógł  sterować grą w sposób zaskakujący dla przeciwników. Nasi siatkarze  na stronę rywali posyłał potężne ciosy, w szczególności w wykonaniu Michała Pomianka czy Piotrka  Puskarza. Kilkakrotnie na dordzę naszych atakujących stawał libero gości- Mirosław Wilk. Ten szalenie doświadczony zawodnik w sobie tylko znany sposób podbijał ataki naszych siatkarzy. Nie sposób nie wspomnieć, iż Wilk jeszcze parę sezonów temu reprezentował barwy Resovii Rzeszów w Polskiej Lidze Siatkówki.   Ostatecznie set ten zakończył się wygraną do 19 dla drużyny z Racłwawówki.

Trzeci,a zarazem ostatni set to już koncertowa gra w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła drużyny Lubczy. Skuteczniejsza postawa w zagrywce i ogromna wola walki pozwoliła rozbić drużyne z Głogowa do 16.

W dodatkowym „krótkim” secie wygrała drużyna Głogovii 15-7, ale nasza drużyna na ten set wyszła w mocno eksperymentalnym składzie.

Podsumowując należy pochwalić nasz zespół, bo tym meczem udowodnili, że stanowią monolit, a siła tkwi w wyrównanej drużynie, a nie indywidualnościach. Z dobrej strony pokazali sie teoretyczni rezerwowi, czyli: Michał Pomianek oraz Kuba Kulasa.

Już w najbliższy czwartek o godzinie 20.00 na hali w Racławówce nasza drużyna rozegra kolejny sparing, tym razem z liderem grupy 1 czwartej ligi, czyli Dom-Bud Żołynią. Zapraszamy!

LUBCZA Racławówka – GŁOGOVIA Głogów Młp.3-0 (25-22, 25-19, 25-16) dodatkowy set: 7-15

LUBCZA: Masłowski P. (c), Fedko, Kasprzyk, Depa, Puskarz, Kulasa, Masłowski M. (libero) oraz Kuśnierz, Pomianek, Nobis, Kwater