| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Wielkie emocje w Kielanówce. Siatkarki Lubczy wygrały z Marbą

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Wielkie emocje w Kielanówce. Siatkarki Lubczy wygrały z Marbą

Spotkanie Lubczy z Marbą w ramach Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet zapowiadało się na bardzo emocjonujące i spełniło oczekiwania kibiców. Drużyna z Racławówki wyszła zwycięsko z tej siatkarskiej bitwy, a pojedynek zakończył się w czterech setach. Szczególnie emocjonujące były końcówki pierwszej  i czwartej odsłony, w których więcej chłodnej głowy zachowały gospodynie i to one cieszyły się z kompletu punktów.   Początek meczu był bardzo wyrównany, a skromne prowadzenie utrzymywał zespół z Sędziszowa Młp., […]

Początek meczu był bardzo wyrównany, a skromne prowadzenie utrzymywał zespół z Sędziszowa Młp., który spisywał się lepiej w polu zagrywki. Lubcza szybko odrobiła straty, stawiając szczelny blok. Sędziszowianki raz jeszcze zbudowały zaliczkę, a na kontrach skutecznie atakowała Bernadetta Nobis. Miejscowy zespół przy serwisach Klaudii Cisek zdobył jednak sześć oczek z rzedu. W tym fragmencie drużynie gości przytrafiło się kilka pomyłek. Premierowy set był dosyć nerwowy i stanowił siatkarską sinusoidę. Marba raz jeszcze zapunktowała zagrywką i prowadziła 23:19. Przy stanie 24:21 przyjezdne miały pierwszą piłkę setową, ale odrzucające serwisy Weroniki Mikulskiej przywróciły Lubczy nadzieję. Miejscowy zespół w końcówce zagrał skutecznie, a z prawego skrzydła nie myliła się Gabriela Strączek. W szalony sposób gospodynie odwróciły losy tego seta i po pasjonującej końcówce zwyciężyły 29:27.

Wygrana partia uskrzydliła ekipę z Racławówki, która w kolejnym secie dużo szybciej zaczęła budować zaliczkę. Najpierw zagrywką trafiła Gabriela Strączek i było 7:3. Kolejne dłuższe serie w tym elemencie zaliczyły także Weronika Mikulska i Katarzyna Niedziałek. Rywalki miały bardzo duże kłopoty z przyjęciem zagrywki, co przełożyło się na niską skuteczność w ataku. Gospodynie grały bardzo pewnie, płynnie rozprowadzały kontry. Skutecznie atakowały Natalia Baran oraz Magdalena Maciej i po chwili było już 18:10. Marbę próbowała jeszcze poderwać atakująca Anna Twardowska i jej ekipa zmniejszyła na chwilę część strat, ale ostatecznie i tak przegrała do 17.

W trzecim secie sędziszowska drużyna zerwała się do walki i ambitnie próbowała ratować to spotkanie. W szeregach miejscowych uwidoczniły się kłopoty z odbiorem zagrywki i Marba objęła czteropunktowe prowadzenie. Przyjezdne napędzały się z każdą akcją, a bardzo skutecznie spisywała się środkowa Małgorzata Hajduk. Przy serwisach Pameli Petrykowskiej ekipa gości odskoczyła na 15:8. W końcówce zmienniczki próbowały jeszcze ratować wynik Lubczy, ale sędziszowski zespół złapał dużą pewność siebie i wygrał pewnie, do 14.

Lubcza nie dała się wybić z rytmu i w czwartym secie szybko przejęła inicjatywę. Skuteczne akcje Gabrieli Strączek dały prowadzenie 9:6. Sporo kłopotów sprawiała przyjezdnym zagrywka siatkarek z Racławówki. Marbę stać było na jeszcze jeden zryw i po skutecznych atakach Bernadetty Nobis przyjezdne zdobyły punkt kontaktowy. Później zespoły przez dłuższy fragment grały punkt za punkt, a kibice mogli obejrzeć wiele kapitalnej walki w obronie. Miejscowe zawodniczki miały kilka okazji aby odskoczyć, ale na kontrach grały nerwowo i przyjezdne utrzymywały się „przy życiu”. Dobra gra blokiem dała Lubczy prowadzenie 20:15, ale serwisem odpowiedziała M. Hajduk i wynik znów oscylował w okolicach remisu. W końcu przyjezdne wykorzystały kontrę i zrobiło się 23:22 dla nich. W końcówce miejscowe zachowały jednak więcej chłodnej głowy. Mogły liczyć na fantastyczny doping swoich kibiców, a prym wiodła liczna grupa siatkarzy Lubczy, którzy przybyli z pomocą po wygranym przez siebie meczu. W tym kluczowym momencie mocne serwisy na stronę rywalek posłała Małgorzata Flaga. Najpierw kontrę wykorzystała Gabriela Strączek, a po chwili kapitan Lubczy Natalia Baran przełamała dłonie blokujących i zakończyła to emocjonujące spotkanie.

Po tym meczu będzie co wspominać, zarówno pod kątem sportowym, jak i przez pryzmat wielkiego siatkarskiego święta. Dziękujemy kibicom obu ekip za obecność i fantastyczny doping, a jednej i drugiej drużynie za ambicję i piękną sportową walkę. Siatkarki z Racławówki na pewno potrzebowały tego zwycięstwa, aby poczuć się jeszcze pewniej po kilku trudnych momentach w tym sezonie. Siłą charakteru wywalczyły zwycięstwo w tym ważnym pojedynku i wciąż są w grze o medale rozgrywek. Aktualną tabelę rozgrywek można zobaczyć TUTAJ

LUBCZA Racławówka – MARBA Sędziszów Młp. 3:1 (29-27, 25-17, 14-25, 25-23)

LUBCZA: Strączek, Mikulska, Flaga, Niedziałek, Baran (c), Maciej, Florczak (libero I) oraz Kosiba, Stępień, Barańska, Ciepielowska (libero II), trener: Maciej Dziedzic

MARBA: Petrykowska, Nobis (c), Daniluk, Twardowska, Milczanowska, Hajduk, Ziajor (libero I) oraz Kopiec, Gomułka, Czebiera, Maciołek (libero II), trenerzy: Maciej Leś i Mateusz Świstara

sędziowali: Joanna Szarek i Michał Pasterz (Jasło)