| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Wygrana siatkarek Mark-Bud Lubczy w Sanoku

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Wygrana siatkarek Mark-Bud Lubczy w Sanoku

Trzy punkty przywiozły siatkarki Mark-Bud Lubczy z wyjazdu do Sanoka. Zawodniczki z Racławówki pokonały Sanoczankę 3:0, choć w kilku fragmentach rywalki stawiały zacięty opór. W drugiej partii ekipa gospodyń prowadziła już 20:11, ale ostatecznie to przyjezdne wygrały na przewagi, a w trzecim secie zamknęły to spotkanie. Ten pojedynek rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu z Racławówki, który przy serwisach Zofii Mickiewicz odskoczył na pięć oczek. Z czasem serwisem zaryzykowały siatkarki […]

Trzy punkty przywiozły siatkarki Mark-Bud Lubczy z wyjazdu do Sanoka. Zawodniczki z Racławówki pokonały Sanoczankę 3:0, choć w kilku fragmentach rywalki stawiały zacięty opór. W drugiej partii ekipa gospodyń prowadziła już 20:11, ale ostatecznie to przyjezdne wygrały na przewagi, a w trzecim secie zamknęły to spotkanie.

Ten pojedynek rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu z Racławówki, który przy serwisach Zofii Mickiewicz odskoczył na pięć oczek. Z czasem serwisem zaryzykowały siatkarki z Sanoka i to one zdobyły punkt kontaktowy przy stanie 10:11. W kolejnym fragmencie Lubczy ponownie udało się powiększyć zaliczkę. Przyjezdne dobrze grały w polu zagrywki, a na kontrach nie myliła się Natalia Hołobut i jej zespół prowadził już 22:15, by ostatecznie zwyciężyć do 19.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Siatkarki z Racławówki kompletnie przespały początek seta. Grający odważnie w zagrywce i na kontrach zespół z Sanoka odskoczyła na 7:2. Przyjezdne długo nie mogły znaleźć sposobu na powstrzymanie rywalek w ataku, a same popełnił kilka błędów i przegrywały 10:17, a po chwili nawet 11:20. Zespół Lubczy wykazał się jednak dużym spokojem i sukcesywnie zaczął odrabiać straty, a skutecznie w ataku i na zagrywce prezentowała się Magdalena Maciej. Mimo wszystko, to Sanoczanka przy stanie 24:21 miała pierwszego setbola. Ekipa gości uratowała się zagrywką i spokojniej rozegrała decydujące akcje, dzięki czemu zwyciężyła 29:27.

Trzecia partia była zdecydowanie najlepsza siatkarsko w wykonaniu Mark-Bud Lubczy. Już na początku skuteczne akcje Justyny Kosiby sprawiły, że siatkarki gości odskoczyły na 6:2. Bardzo dobrze w obronie spisywała się libero ekipy z Racławówki Agata Zawierucha, a jej koleżanki wykorzystały kontry i odskoczyły na 16:10. Kilka skutecznych akcji ze środka zaprezentowały Katarzyna Kopiec i Aleksandra Kalandyk, a ich zespół prowadził 24:19. Wygraną do 21 przypieczętowała skutecznym atakiem z prawego skrzydła Justyna Kosiba.

Aktualnie zespół z Racławówki zajmuje trzecie miejsce w tabeli Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. Pierwszą rundę rozgrywek Mark-Bud Lubcza zakończy pojedynkiem z MKS V LO Rzeszów, który rozegrany zostanie w sobotę 17 grudnia o godzinie 18:30. Tabelę i terminarz można zobaczyć TUTAJ

SANOCZANKA Sanok – MARK-BUD LUBCZA Racławówka 0:3 (19-25, 27-29, 21-25)

LUBCZA: Mickiewicz, Mitka, Kalandyk, Kosiba, Hołobut (c), Kopiec, Zawierucha (libero) oraz Lasota, Maciej, trener: Maciej Dziedzic

sędziowali: Mirosław Moździoch i Mateusz Cetnar (Rzeszów)