| BALS | Zwycięstwa Pebisu i Geronimo w zaległych meczach BALS.

BALS

Zwycięstwa Pebisu i Geronimo w zaległych meczach BALS.

Udało się odrobić część zaległych meczy w Boguchwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Dziś swoje spotkania rozegrały cztery zespoły. Najpierw w II lidze Geronimo pokonało Ziber Taxi Strzyżów 3:1, a potem w pojedynku pierwszoligowców Pebis, także w czterech setach, pokonał Royali i zachował matematyczne szanse na wywalczenie trzeciego miejsca.  Atakuje Krzysztof Ślęczka (Royale)   Jako, że ekipa ze Strzyżowa do tego spotkania przystąpiła bez swojego lidera Krzysztofa Szczypka zanosiło […]

Atakuje Krzysztof Ślęczka (Royale)

Jako, że ekipa ze Strzyżowa do tego spotkania przystąpiła bez swojego lidera Krzysztofa Szczypka zanosiło się na wyrównany pojedynek. Pierwszy set kompletnie minął się z tą zapowiedzią. Ziber Taxi dominował w polu zagrywki, kapitalnie bronił i wykorzystywał kontry. Zaczęło się od prowadzenia 10:1, potem nawet 21:6, ostatecznie Rzeszowianie ugrali tylko.. 8 oczek, co było jednym z najniższych wyników w historii BALS. Geronimo szybko podniosło się po tym pogromie. W kolejnej partii role się odwróciły. To ekipa z Rzeszowa zaczęła świetnie grać blokiem, a szukający „drogi ucieczki” rywale często posyłali piłkę w aut. W efekcie Geronimo wygrało do 17 i wyrównało stan meczu. Początek trzeciego seta był zacięty, potem dwukrotnie rywalowi odskakiwało Geronimo, najpierw na 15:11, później 20:15. Ziber Taxi kilka razy odrabiał straty, by w końcu wyjść na prowadzenie 25:24. Ostatnie piłki należały jednak do Rzeszowian, którzy zwyciężyli do 25. Przegrana końcówka źle wpłynęła na ekipę ze Strzyżowa, która w następnej odsłonie walki już nie podjęła. Geronimo szybko uzyskało kilka oczek przewagi, których skrupulatnie pilnowało, a ciężar gry w ataku spoczywał na Bartoszu Dziku i Łukaszu Gąsiorze.

Drugi mecz wieczoru to starcie pomiędzy drużynami Pebisu i Royali. Początek spotkania należał do tego drugiego zespołu, który uzyskał kilka oczek przewagi, później prowadził już nawet 14:8. Pebis szybko zniwelował straty i wyszedł na 19:18. Gra Royali szczególnie w przyjęciu kompletnie się posypała i przeciwnicy zwyciężyli do 21. W kolejnej odsłonie znów długo przeważali Royale. Głównie dzięki dobrym serwisom udało im się odskoczyć na 19:14. Ten doświadczony zespół ponownie nie był jednak w stanie utrzymać przewagi i bardzo szybko zrobiło się już tylko 21:20. Po przerwie o którą poprosili Royale udało im się zrobić przejście i zwyciężyć II partię. W secie trzecim żadnych emocji i historii nie było. Od początku do końca Pebis kontrolował przebieg gry, nie pozwalając się przeciwnikom zbliżyć choćby na dwa oczka. Royalom brakowało siły w ataku, za to ze skrzydeł nie mylili się  liderzy Pebisu- Marek Żyłka i Piotr Depa. Podobnie jak dwa poprzednie sety, ten także zakończył się wynikiem 25:21. W czwartej odsłonie Royale już kompletnie odpuścili. Po zagrywkach Mateusza Bieńkowskiego zrobiło się 7:0.  Ten zawodnik był bardzo dobrze dysponowany w dzisiejszym spotkaniu i świetnie prowadził grę swojej ekipy. Dzięki temu Pebis całkowicie rozbił przeciwników, a dzieła „zniszczenia” dopełnił Marek Żyłka swoimi silnymi serwisami.