| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Zwycięstwo siatkarek Lubczy na zakończenie roku

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Zwycięstwo siatkarek Lubczy na zakończenie roku

Jeszcze przed świąteczno-noworoczną przerwą nasze siatkarki zainaugurowały rundę rewanżową rozgrywek Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. We własnej hali drużyna z Racławówki zmierzyła się z Sanoczanką Sanok. Początek spotkania układał się po myśli gospodyń, które dobrze grały w obronie i wykorzystywały kontry, a skuteczne były Justyna Kosiba i Julia Szczutek. Lubcza prowadziła już nawet 18:11, ale po chwili dobra seria zagrywek po stronie rywalek sprawiła, że różnica dzieląca oba zespoły […]

Jeszcze przed świąteczno-noworoczną przerwą nasze siatkarki zainaugurowały rundę rewanżową rozgrywek Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. We własnej hali drużyna z Racławówki zmierzyła się z Sanoczanką Sanok. Początek spotkania układał się po myśli gospodyń, które dobrze grały w obronie i wykorzystywały kontry, a skuteczne były Justyna Kosiba i Julia Szczutek. Lubcza prowadziła już nawet 18:11, ale po chwili dobra seria zagrywek po stronie rywalek sprawiła, że różnica dzieląca oba zespoły zmniejszyła się do trzech punktów. W końcówce miejscowe zachowały jednak chłodną głowę i wygrały 25:22. Drugi set od początku do końca przebiegał pod dyktando równo grających siatkarek z Racławówki, które ostatecznie wygrały do 14. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. W nim miejscowemu zespołowi przytrafiło się kilka błędów własnych, a Sanoczanka złapała właściwy rytm i utrzymywała skromne prowadzenie. Zespół Lubczy udowodnił jednak, że w tym sezonie potrafi bardzo dobrze rozgrywać końcówki setów. Ataki na kontrze wykończyła Magdalena Maciej, a mecz asem serwisowym zakończyła Aleksandra Kalandyk. Dzięki temu po 8 kolejkach nasz zespół ma w swoim dorobku 22 punkty i zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Szczegóły na stronie system.podkarpackasiatkowka.pl

Mark-Bud Lubcza Racławówka – Sanoczanka Sanok 3:0 (25-22, 25-14, 25-23)

LUBCZA: Śląska, Szczutek, Kopiec, Kosiba, Maciej (c), Kalandyk, Głuch (libero I) oraz Michalska, Mickiewicz, Wacek, trenerzy: Maciej Dziedzic, Natalia Hołobut

SANOCZANKA: Frycz, Florczak, Adamiak, Barańska (c), Kołodyńska, Buśko, Sokołowska (libero), trener: Ryszard Karaczkowski

sędziowali: Mirosław Pałka i Katarzyna Ostrowska (Rzeszów)