| Aktualności - Strona Główna | Wygrana Lubczy II na zakończenie sezonu.

Aktualności - Strona Główna

Wygrana Lubczy II na zakończenie sezonu.

Siatkarze Lubczy II niedzielnym meczem z Żaglem Radymno zakończyli sezon 2020/2021 w Podkarpackiej 2. Lidze Mężczyzn. Na pożegnanie odnieśli zwycięstwo, odwracając losy rywalizacji w czwartym secie. Gracze z Racławówki przegrywali już 1:2 i 7:13, ale podnieśli się i triumfowali po tie-breaku. Drużyna z Racławówki zakończyli zmagania na czwartym miejscu.   Początek meczu był jeszcze wyrównany, a jednym i drugim przytrafiło się kilka błędów. Jako pierwsza zaliczkę zaczęła budować Lubcza. […]

Początek meczu był jeszcze wyrównany, a jednym i drugim przytrafiło się kilka błędów. Jako pierwsza zaliczkę zaczęła budować Lubcza. Skutecznie z prawego skrzydła atakował Karol Kuśnierz i miejscowy zespół objął prowadzenie 8:5, a potem było już nawet 11:6 dla gospodarzy. Pięciopunktowa różnica utrzymywała się przez dłuższy czas. Zespół z Racławówki prezentował się skutecznie w ataku, a rywale popełnili sporo błędów w zagrywce. W końcówce Żagiel zdołał w końcu trafić tym elementem i zmniejszył straty do dwóch oczek. Drużyna z Radymna obroniła dwa setbole, ale w końcu Dominik Worosz zaatakował blok-aut i przypieczętował triumf Lubczy 25:23.

W drugim secie nieco lepiej poczynał sobie zespół z Radymna, który poprawił skuteczność w polu serwisowym. Pierwsze akcje były jeszcze wyrównane i wynik oscylował w okolicach remisu, a zespoły rozegrały kilka dłuższych wymian. Później siatkarze Żagla popracowali blokiem i objęli prowadzenie 12:8. Skuteczna gra w ataku i na zagrywce autorstwa Karola Kuśnierza sprawiła, że Lubcza zdobyła punkt kontaktowy przy stanie 15:16. Goście odbudowali jednak zaliczkę, bo najpierw w ataku pomylili się miejscowi, a następnie długą wymianę ładnym atakiem z prawego skrzydła wykończył Ciurko i na tablicy widniał wynik 21:17. Ta zaliczka wystarczyła przyjezdnym, aby wygrać seta do 19.

Cały trzeci set to fragment, o którym zespół z Racławówki chciałby jak najszybciej zapomnieć. Gra gospodarzy rozsypała się kompletnie niemal w każdym elemencie. Miejscowi popełniali masę błędów, począwszy od przyjęcia, po dogranie sytuacyjnych piłek i atak. Ekipa z Radymna poczynała sobie bardzo spokojnie i dobrze prezentowała się w polu serwisowym. Skutecznie atakował Rolewski i jego zespół prowadził 14:5. Pogubieni zawodnicy Lubczy II nie byli już w stanie poderwać się do walki i ostatecznie przegrali do 11.

Bardzo niepewnie zespół z Racławówki poczynał sobie także w pierwszych akcjach kolejnej odsłony. W pewnym momencie ekipa Lubczy przegrywała już nawet 7:13 i wydawało się, że nie będzie w stanie odwrócić losów rywalizacji. Podopieczni trenera Mateusza Hołobuta zdołali się jednak poderwać do walki. Sygnał do ataku dał Dominik Worosz, który najpierw skutecznie zbijał na kontrach, a później mocnymi serwisami odrzucił rywali od siatki i gospodarze zdobyli punkt kontaktowy przy stanie 13:14. Gracze z Racławówki odzyskali pewność siebie. Dwa punktowe bloki dołożył Mateusz Tkaczyk i na tablic widniał wynik 18:15 dla miejscowych. Rywale szybko doprowadzili jednak do remisu po 19. Doszło do bardzo emocjonującej i dramatycznej końcówki, w której prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Dwie ostanie, pasjonujące i długie wymiany, wykończyli skutecznymi atakami Karol Kuśnierz i Dominik Worosz, zapewniając Lubczy II zwycięstwo 25:23.

Decydującą partię lepiej rozpoczęła ekipa z Radymna, która po skutecznych akcjach B. Ciurko, odskoczyła na 7:3.  Gospodarze raz jeszcze pokazali charakter i poderwali się do walki. Dobre serwisy Karola Kuśnirza sprawiły, że zespół z Racławówki zdobył cztery oczka z rzędu. Skuteczny atak na kontrze dołożył jeszcze Konrad Witek i na zmianę stron Lubcza schodziła z prowadzeniem 8:7. Efektowne ataki na kontrach zaprezentował Dominik Worosz i było 11:8, a ostatecznie zespół trenera Mateusza Hołobuta wygrał 15:9.

Oba pojedynki tych dwóch zespołów w bieżącym sezonie zakończyły się w pięciu setach, po morderczej wręcz walce. Był to ostatni mecz sezonu dla Lubczy II. Zespół z Racławówki zakończył rozgrywki Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn na 4. miejscu. Po dwóch „medalowych” latach z rzędu, tym razem drużynie nie udało się wywalczyć pozycji na podium. Przed tym sezonem doszło jednak do sporych zmian w składzie i ekipa budowała od nowa swoją tożsamość. Dziękujemy za wiele serca zostawionego na boisku, za chwile naprawdę wielkich emocji i walkę w każdym spotkaniu. A drużynę Lubczy II w sezonie 2020/2021 reprezentowali: Maciej Dziedzic (kapitan), Konrad Witek (wicekapitan), Przemysław Maliszewski, Karol Kuśnierz, Dominik Jasiewicz, Mateusz Tkaczyk, Bartłomiej Kloc, Karol Strączek, Paweł Soroka, Tomasz Żuczek, Dominik Worosz, Sławomir Sarna, Michał Pomianek, Wiktor Krupa, Mateusz Sochacki, Adrian Grobelny, Hubert Grobelny i trener Mateusz Hołobut.

LUBCZA II Racławówka – ŻAGIEL Radymno 3:2 (25-23, 19-25, 11-25, 25-23, 15-9)

LUBCZA II: Worosz (16- punkty), Soroka (7), Kuśnierz (16), Witek (11), Tkaczyk (9), Dziedzic (c, 2), Grobelny A. (libero) oraz Krupa, Pomianek, Maliszewski, trener: Mateusz Hołobut

ŻAGIEL: Smelik (c), Rolewski, Gawron, Ciurko, Witko, Magierski, Boratyn (libero) oraz Psik, Naspiński, Bąk, trener (grający): Michał Smelik

sędziowali: Kacper Paszek i Tomasz Pamuła (Strzyżów)