| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Pierwsza wygrana Volley Clubu, trzecia Zaborovii

BALS: Pierwsza wygrana Volley Clubu, trzecia Zaborovii

Piątkowe mecze w Boguchwalskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki były wyjątkowo szybkie i wszystkie zakończyły się w trzech setach. W najciekawiej zapowiadającym się starciu obrońca tytułu Volley Club pokonał SZiK Tyczyn. Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniosła Zaborovia, która wyrasta na faworyta II ligi. Za trzy punkty wygrał także Nagły Zryw Piwosza Boguchwała.   Drużyna z Boguchwały rywalizowała e gminnych derbach z Megamixem Niechobrz. Spotkanie miało nierówny przebieg, a zespoły […]

Drużyna z Boguchwały rywalizowała e gminnych derbach z Megamixem Niechobrz. Spotkanie miało nierówny przebieg, a zespoły często zdobywały punkty seriami. Młody zespół z Niechobrza w pierwszych dwóch setach stawiał trudne warunki graczom z Boguchwały. W końcówkach to oni zagrali jednak skuteczniej, a prym w atak uwiódł Piotr Rachwał. W trzecim secie „Piwosze” grali już zdecydowanie pewniej, a Megamix spuścił z tonu i przegrał do 15, a cały mecz 0:3.

NAGŁY ZRYW PIWOSZA Boguchwała – MEGAMIX Niechobrz 3:0 (25-19, 25-21, 25-15)

MVP: Piotr Rachwał (NAGŁY ZRYW PIWOSZA)

Zaborovia Zaborów wyrasta na głównego faworyta rozgrywek II ligi. W piątek zespół ten po raz trzeci w tym sezonie zwyciężył bez straty seta. Scenariusz meczów podobny, bo od początku do końca ekipa z Zaborowa przeważała i kontrolowała przebieg gry. Po raz kolejny bardzo dobrze grą zespołu dowodził rozgrywający Jakub Rykała. W kilku momentach Czerwony Baron próbował nawiązywać wyrównaną walkę, ale w końcówkach przeciwnicy podkręcali tempo i nie pozwolili sobie na potknięcie.

ZABOROVIA Zaborów – CZERWONY BARON 3:0 (25-22, 25-19, 25-22)

MVP: Jakub Rykała (ZABOROVIA)

Mistrz poprzedniej edycji Volley Club Wola Zgłobieńska rozpoczął sezon od niespodziewanej porażki. W drugim pojedynku z SZiKiem zespół z Woli Zgłobieńskiej chciał się zrehabilitować i to zadanie udało mu się bezbłędnie. Premierowa partia przebiegała zdecydowanie pod dyktando obrońców tytułu. W dwóch kolejnych SZiK był równorzędnym rywalem, a kibice oglądali ciekawe widowisko. O zwycięstwie decydowały końcówki setów. Zarówno w drugiej jak i trzeciej partii lepszy okazał się Volley Club i po raz pierwszy w tym sezonie mógł cieszyć się z wygranej.

SZiK Tyczyn – VOLLEY CLUB Wola Zgłobieńska  0:3 (17-25, 23-25, 25-27)

MVP: Tomasz Pająk (VOLLEy CLUB)