| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Udany powrót Volley Wiśniowa. Hogs Euro Sklep zwyciężył w debiucie.

BALS: Udany powrót Volley Wiśniowa. Hogs Euro Sklep zwyciężył w debiucie.

W piątkowy wieczór rywalizację w sezonie 2019/2020 Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki rozpoczęły ekipy z grupy B II ligi. Nie brakowało emocji i walki. Udany debiut w rozgrywkach zaliczył zespół Hogs Euro Sklep. W dobrych stylu do ligi powrócił Volley Wiśniowa.   Jako pierwsi swój mecz rozegrali młodzi siatkarze z Racławówki, którzy rywalizowali z debiutującą w lidze drużyną Hogs Euro Sklep z Cierpisza. W premierowej partii od kilkupunktowego prowadzenia zaczął Young Team. Grał […]

W piątkowy wieczór rywalizację w sezonie 2019/2020 Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki rozpoczęły ekipy z grupy B II ligi. Nie brakowało emocji i walki. Udany debiut w rozgrywkach zaliczył zespół Hogs Euro Sklep. W dobrych stylu do ligi powrócił Volley Wiśniowa.

Jako pierwsi swój mecz rozegrali młodzi siatkarze z Racławówki, którzy rywalizowali z debiutującą w lidze drużyną Hogs Euro Sklep z Cierpisza. W premierowej partii od kilkupunktowego prowadzenia zaczął Young Team. Grał skutecznie zagrywką i utrzymywał wysoki poziom w ataku, co przełożyło się na wygraną do 23. Drugi set również stał na niezłym poziomie i był wyrównany, ale w decydujących akcjach zespół z Racławówki popełnił kilka błędów i tym razem przegrał do 23. Pozostałe dwa sety miały podobny przebieg, a dobrze i płynnie grający Hogs Euro Sklep triumfował kolejno do 13 i 15. Dzięki temu w swoim pierwszym ligowym występie drużyna z Cierpisza zgarnęła komplet punktów.

YOUNG TEAM Racławówka – HOGS EURO SKLEP Cierpisz 1:3 (25-23, 23-25, 13-25, 15-25)

MVP: Piotr Nazimek (HOGS EURO SKLEP)

Najciekawszym piątkowym meczem było starcie powracającej do ligi po kilku latach przerwy drużyny Volley Wiśniowa ze Strażakami z Rzeszowa. W pierwszych dwóch setach zdecydowaną przewagę uzyskała drużyna z Wiśniowej. Ciężar gry w ataku rozłożył się równo po wszystkich zawodnikach, a grą dobrze kierował Sławek Tęczar. Jego zespół wygrał kolejno do 11 i 18. Inaczej wyglądała trzecia partia, w której Strażacy poprawili swoją grę, a spadła jakość poczynań w szeregach Wiśniowej. Przy stanie 24:18 na zagrywkę powędrował wspomniany S. Tęczar i odrzucając przeciwników od siatki dał swojej ekipie punkt kontaktowy. Ostatecznie jednak Strażakom udało się zakończyć seta. Volley na więcej już nie pozwolił. W czwartej partii szybko odskoczył dzięki mocnym serwisom i kontrolował przebieg gry, zwyciężając do 18. Był to zatem udany powrót tej drużyny do rozgrywek BALS.

VOLLEY Wiśniowa – STRAŻACY Rzeszów 3:1 (25-18, 25-11, 23-25, 25-18)

MVP: Sławomir Tęczar (VOLLEY)

W ostatnim pojedynku sezon zainaugurował zespół bodaj z najdłuższym stażem w rozgrywkach, grający w nich od wielu sezonów – Geronimo Rzeszów. Inauguracja nie była jednak dla nich udana, bo spotkanie zakończyło się wygraną zespołu Twój Stary Team. Mecz był zacięty i zespoły sporo walczyły na parkiecie. Druga ze wspomnianych ekip mogła liczyć w tym starciu na głośny doping licznej grupy swoich kibiców, który z pewnością ułatwiał grę. Pierwsze dwa sety upłynęły na walce punkt za punkt. Dopiero w końcówkach Twój Stary Team uzyskiwał przewagę i wygrał do 23 i 22. Geronimo zerwało się do walki w trzeciej partii, wygrywając ją zdecydowanie, do 19. W czwartym secie niewielką przewagę uzyskał Twój Stary Team, głównie dzięki bardzo dobrej grze Łukasza Bernata. To pozwoliło kontrolować przebieg seta i wygrać do 21.

GERONIMO Rzeszów – TWÓJ STARY TEAM 1:3 (23-25, 22-25, 25-17, 21-25)

MVP: Łukasz Bernat (TWÓJ STARY TEAM)