| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Bardzo ważna wygrana siatkarek Lubczy w Sędziszowie Młp.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Bardzo ważna wygrana siatkarek Lubczy w Sędziszowie Młp.

Siatkarki Lubczy notują znakomity początek sezonu. Drużyna z Racławówki w trzech rozegranych dotychczas pojedynkach wywalczyła komplet punktów i nie straciła nawet seta. W sobotę sprawiła miłą niespodziankę i po bardzo dobrej grze wywiozła komplet punktów z Sędziszowa Małopolskiego. Zespół pokazał w tym meczu charakter i wolę walki. W drugim i trzecim secie odrabiał kilkupunktową stratę, przechylając szalę zwycięstwa na własną korzyść.   Zaczęło się bardzo dobrze, bo ekipa z Racławówki […]

Zaczęło się bardzo dobrze, bo ekipa z Racławówki przy serwisach Natalii Murias odskoczyła na 6:0. Gospodynie zaczęły grać bardzo nerwowo i popełniały sporo błędów. Lubcza zyskała dużą pewność siebie i prowadziła grę, utrzymując kilka oczek zaliczki. W ataku nie myliła się kapitan Lubczy Natalia Baran i na tablicy widniał wynik 18:11. W końcówce seta siatkarki Marby zaryzykowały zagrywką i odrobiły część strat, ale przyjezdne nie dały już sobie odebrać zwycięstwa i set zakończył się rezultatem 25:21.

Role odwróciły się na początku drugiej partii. Tym razem zespół z Sędziszowa Młp. dobrze pisywał się w polu serwisowym i objął prowadzenie 11:3. Kilka skutecznych ataków z lewego skrzydła dołożyła Bernadetta Nobis i miejscowa drużyna utrzymywała zaliczkę. Lubcza sukcesywnie zaczęła jednak odrabiać straty. Kluczem była dobra gra na linii blok – obrona, co pozwalało wyprowadzać kontry. Po jednej z takich akcji różnica dzieląca oba zespoły zmalała do 3 oczek. Po chwili przeciwniczki popełniły błąd w ataku i było już tylko 17:19 dla nich. Końcówkę zespół z Racławówki rozegrał perfekcyjnie, zwłaszcza jeśli chodzi o zagrywkę. Najpierw punktowe serwisy Weroniki Mikulskiej dały przyjezdnym remis, a później długą serią w polu zagrywki popisała się Natalia Murias i było 23:21 dla gości. Gdy Natalia Baran zakończyła skutecznym atakiem bardzo długą wymianę, Lubcza miała pierwszego setbola i w kolejnej akcji zdołała zakończyć tą partię.

Trzeci set na początku był wyrównany, a zespoły grały punkt za punkt. Później siatkarkom z Racławówki przytrafiło się kilka pomyłek i Marba odskoczyła na 13:10. Po chwili gospodynie prowadziły już nawet 16:11. Lubcza podobnie jak w poprzedniej partii, nie spuściła głów i wzięła się za odrabianie strat. Przełomowym momentem była długa seria zagrywek środkowej  Katarzyny Niedziałek, która odrzuciła rywalki od siatki, a w dodatku wykonała świetną pracę w obronie, podbijając sporo piłek. Jej koleżanki dołożyły kilka bloków, zdołały też wykorzystać kontry. Przyjezdne zdobyły siedem oczek z rzędu i objęły prowadzenie 22:18. Po skutecznym ataku Natalii Murias, Lubcza miała pierwszego meczbola przy stanie 24:20. Sędziszowianki wygrały dwie kolejne akcje, ale ostatecznie przegrały tą partię do 22.

Zespół z Racławówki bardzo cieszył się z tego zwycięstwa w prestiżowym pojedynku. Zasłużył na nie, prezentując dużą wolę walki i przetrzymując trudne momenty w tym spotkaniu.  Z kompletem zwycięstw Lubcza jest liderem rozgrywek Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet.

MARBA Sędziszów Młp. – LUBCZA Racławówka 0:3 (21-25, 21-25, 22-25)

MARBA: Petrykowska (c), Murdza, Dec, Twardowska, Nobis, Daniluk, Włodarczyk (libero) oraz Milczanowska, trener: Maciej Leś

LUBCZA: Maciej, Murias, Węgrzyn, Baran (c), Niedziałek, Mikulska, Florczak (libero I) oraz Gomułka, Strączek, Kosiba, trener: Maciej Dziedzic

sędziowali: Mateusz Górnicki i Rafał Lechański