| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Ważna wygrana siatkarzy Lubczy z AKSem V LO

Ważna wygrana siatkarzy Lubczy z AKSem V LO

Siatkarze Lubczy szybko odbudowali się po zeszłotygodniowej porażce i tym razem odnieśli zwycięstwo za trzy punkty. Drużyna z Racławówki po twardej walce poradziła sobie z AKSem V LO Rzeszów, wygrywając w czterech setach. Bohaterami gości zostali Mateusz Hołobut i Dawid Woźniak, którzy zdobyli kolejno 24 i 20 punktów.   Zaczęło się bardzo dobrze, bo ekipa z Racławówki przy serwisach Grzegorza Kasprzyka odskoczyła na 11:2, a kontry perfekcyjnie wykorzystywał Mateusz Hołobut. […]

Siatkarze Lubczy szybko odbudowali się po zeszłotygodniowej porażce i tym razem odnieśli zwycięstwo za trzy punkty. Drużyna z Racławówki po twardej walce poradziła sobie z AKSem V LO Rzeszów, wygrywając w czterech setach. Bohaterami gości zostali Mateusz Hołobut i Dawid Woźniak, którzy zdobyli kolejno 24 i 20 punktów.

Zaczęło się bardzo dobrze, bo ekipa z Racławówki przy serwisach Grzegorza Kasprzyka odskoczyła na 11:2, a kontry perfekcyjnie wykorzystywał Mateusz Hołobut. Gdy długą serią zagrywek popisał się Staszek Kuśnierz, było już 15:6 dla przyjezdnych. Lubcza grała w tym secie bardzo pewnie, począwszy od zagrywki, poprzez przyjęcie i atak. Cały czas nie do zatrzymania był Hołobut, a gdy odrzuceni od siatki rywale popełnili błąd, różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do dziesięciu oczek i tak zostało do końca. Wygraną 25:15 przypieczętował z przechodzącej piłki Grzegorz Kasprzyk.

Drugi set także rozpoczął się pod dyktando Lubczy. Dobrze zagrywał kapitan gości Patryk Masłowski, a na kontrach nie mylił się Dawid Woźniak i było 9:4 dla podopiecznych trenera Marka Samolewicza. Serwisem odpowiedział Michał Curzytek i AKS zdobył pięć oczek z rzędu, obejmując prowadzenie. Przyjezdni szybko odzyskali inicjatywę i na tablicy widniał wynik 14:11, ale środkowy fragment seta lepiej rozegrał zespół z Rzeszowa. Ekipa z Racławówki miała kłopot z dokładnym przyjęciem, co przełożyło się na kilka błędów w ataku i zrobiło się 18:15 dla gospodarzy. Gracze AKSu poczuli się pewnie i grali skutecznie w ataku, a z lewego skrzydła pewnie zbijali Curzytek i Puczkowski. W końcówce Lubcza obroniła dwie piłki setowe, ale ostatecznie przeciwnicy zdołali zakończyć seta przy stanie 25:23.

Początek trzeciej partii był jeszcze wyrównany, ale później wysoką zaliczkę zbudował zespół z Racławówki. Dobrze zagrywał Staszek Kuśnierz, a na kontrach nie mylił się Szymon Mędrygał i było 13:7 dla Lubczy. Gdy skuteczny atak na kontrze dołożył Hołobut, prowadzenie gości wzrosło do ośmiu oczek. Po chwili zespołowi Racławówki przytrafił się przestój, a młodzi podopieczni trenera Jerzego Wietechy zaczęli odrabiać straty. Gospodarze popracowali blokiem i przegrywali już tylko 17:21. Skuteczne akcje Dawida Woźniaka sprawiły, że Lubcza miała pierwszego setbola przy stanie 24:21. Pomyłki w ataku spowodowały jednak, że AKS doprowadził do remisu. Dwie decydujące akcje należały do gości. Najpierw efektownie z lewego skrzydła zaatakował Hołobut, a później sprytną kiwką seta zakończył Woźniak i ich zespół zwyciężył 26:24.

W pierwszych akcjach kolejnej odsłony zespoły grały punkt za punkt. Dopiero gdy serwisem trafił Masłowski, a efektownym blokiem popisał się Woźniak, Lubcza odskoczyła na 13:10. Po chwili przeciwnicy pomylili się w ataku i różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do pięciu oczek. AKS dzięki dobrym serwisom odrobił część strat, ale inicjatywa pozostawała po stronie przyjezdnych. Rzeszowianie raz jeszcze zaryzykowali serwisem, a gdy kontrę wykorzystał Curzytek, AKS doprowadził do remisu po 21. Po chwili miejscowi byli już na prowadzeniu. W kluczowych akcjach w Lubczy zafunkcjonował blok. Dwukrotnie przeciwników zatrzymywali Mędrygał z Kuśnierzem, a spotkanie przy stanie 25:22 zakończył skutecznym atakiem z drugiej linii Mateusz Hołobut.

Na pewno nasz zespół bardzo potrzebował tego zwycięstwa, aby szybko odbudować się po zeszłotygodniowej porażce i poprawić sytuację w tabeli. Po sześciu kolejkach nasz zespół ma cztery zwycięstwa i dwie porażki. Aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli. Szczegóły TUTAJ. Mecz można było śledzić na żywo w internecie, za pośrednictwem portalu Podkarpacie Live. Retransmisję można obejrzeć TUTAJ.  W następnym tygodniu Lubcza podejmować będzie we własnej hali Anilanę Rakszawa.

AKS V LO Rzeszów – LUBCZA Racławówka 1:3 (15-25, 25-23, 24-26, 22-25)

AKS: Ostrowski, Kowalik (c), Puczkowski, Wilk, Krzyżak, Curzytek, Aniołczyk (libero) oraz Kowalski, Barlik, trener: Jerzy Wietecha

LUBCZA: Mędrygał (12 – punkty), Hołobut (24), Kuśnierz (8), Masłowski (c, 7), Woźniak (20), Kasprzyk (7), Włodyga (libero) oraz Krztoń (1), Worosz, trener: Marek Samolewicz

sędziowali: Damian Lic i Tomasz Napieralski