| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Trzy punkty Lubczy II w starciu z drugą drużyna Anilany

Trzy punkty Lubczy II w starciu z drugą drużyna Anilany

W niedzielę siatkarze Lubczy II rozegrali dopiero drugi mecz tego sezonu i spisali się znacznie lepiej niż na inaugurację. Tym razem drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Hołobuta odniosła przekonujące zwycięstwo i w trzech krótkich setach pokonała drugi zespół Anilany Rakszawa. Najwięcej punktów dla miejscowej ekipy zdobył atakujący Karol Kuśnierz (18).   Początek meczu był bardzo wyrównany. Siatkarze z Racławówki w pierwszych akcjach grali nerwowo […]

Początek meczu był bardzo wyrównany. Siatkarze z Racławówki w pierwszych akcjach grali nerwowo i popełnili kilka błędów, za to całkiem nieźle w ataku radzili sobie zawodnicy z Rakszawy. Anilana prowadziła 9:7, ale Lubcza ustawiła skuteczny blok i doprowadziła do remisu po 11. Z czasem miejscowy zespół zaczął grać coraz pewniej. Bardzo dużo akcji kończyło się efektownymi atakami ze środka w wykonaniu Karola Strączka i Mateusza Tkaczyka, na które przeciwnicy nie mogli znaleźć sposobu. Gospodarze zbudowali siedmiopunktową zaliczkę, by ostatecznie wygrać do 17.

W drugim secie ekipa z Racławówki dużo szybciej osiągnęła bezpieczną zaliczkę. Dobra postawa w polu serwisowym sprawiła, że zrobiło się 10:3, a potem 12:5 dla miejscowych. Lubcza dołożyła kilka efektownych akcji w bloku i jej prowadzenie wzrosło do dziewięciu oczek, a gdy kilka ładnych ataków zaprezentował Michał Pomianek, na tablicy widniał wynik 20:9 dla gospodarzy. Podopieczni trenera Mateusza Hołobuta byli skuteczni już do końca i ostatecznie triumfowali do 12, a na kontrach nie mylił się Karol Kuśnierz.

Wysoką zaliczkę Lubcza wypracowała także po pierwszych wymianach trzeciej partii. Tym razem rywale zdołali jednak odpowiedzieć blokiem i zagrywką, dzięki czemu przegrywali już tylko 8:11. Kolejny fragment należał do Lubczy, która popracowała w obronie, a kontry wykorzystał Konrad Witek. Gdy miejscowi dołożyli dwa skuteczne serwisy, na tablicy widniał wynik 19:10. Zespół z Rakszawy próbował jeszcze zmniejszyć straty, ale w końcówce popsuł zbyt wiele zagrywek, aby nawiązać wyrównaną walkę. Lubcza ponownie wygrała do 17 i mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Sezon Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn powoli się rozkręca. Kolejny mecz nasza ekipa również rozegra we własnej hali, a jej rywalem w piątek 20 listopada będzie AKS V LO Rzeszów II.

LUBCZA Racławówka II – ANILANA Rakszawa II 3:0 (25-17, 25-12, 25-17)

LUBCZA: Dziedzic (c, 3- punkty), Pomianek (9), Strączek (8), Kuśnierz (18), Witek (12), Tkaczyk (11), Grobelny A. (libero I) oraz Krupa, Sarna, Żuczek, trener: Mateusz Hołobut

sędziowali: Marcin Dobel i Mirosław Ludera