| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Słaby mecz i wysoka porażka siatkarzy Lubczy.

Słaby mecz i wysoka porażka siatkarzy Lubczy.

Po dobrym występie naszych siatkarzy w Strzyżowie, liczyliśmy na dobry mecz i wyrównaną walkę z broniącym mistrzowskiego tytułu Prosportem Czudec. Niestety nasz zespół zagrał słabe zawody i przegrał w trzech krótkich setach. Drużyna z Czudca bardzo dobrze prezentowała się w polu serwisowym, co było kluczem do kontrolowania przebiegu boiskowych wydarzeń.   Początek pierwszej partii był jeszcze wyrównany, choć to goście wykorzystali kontry i objęli dwupunktowe prowadzenie. Gdy serią potężnych […]

Początek pierwszej partii był jeszcze wyrównany, choć to goście wykorzystali kontry i objęli dwupunktowe prowadzenie. Gdy serią potężnych zagrywek popisał się Przemysław Bryliński, zespół z Czudca zdobył pięć oczek z rzędu i prowadził 21:13. Gospodarze grali nieskutecznie w ataku i ostatecznie przegrali do 17.

Druga odsłona miała podobny przebieg. Pierwsze akcje nie były jeszcze jednostronne, ale skromna inicjatywa pozostawała po stronie gości. Z czasem drużyna trenera Michała Środy zaczęła powiększać zaliczkę. Znów zaczynało się od dobrej zagrywki, a odrzucona od siatki Lubcza miała kłopoty z wykańczaniem akcji. Na kontrach nie mylili się za to rywale. Odskoczyli na 15:9, by w końcowym rozrachunku triumfować do 16.

Przez długi fragment trzeciej odsłony Lubcza zaprezentowała kilka dobrych akcji i starała się trzymać blisko rywala, ale w drugiej części seta znów zaliczkę zaczął budować zespół z Czudca. Zagrywką trafił Marcin Środa i jego team objął pięciopunktową zaliczkę. Do końca drużyny grały już punkt za punkt, ale ekipa z Racławówki nie znalazła punktu zaczepienia, którym mogła by przełamać rywala. Ten grał bardzo skutecznie i nie popełniał błędów. W efekcie wygrał do 21, a cały mecz 3:o.

Po pięciu kolejkach nasza ekipa ma trzy zwycięstwa i dwie porażki. Aktualnie zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień zespół trenera Marka Samolewicza rozegra wyjazdowy mecz z AKSem Rzeszów.

LUBCZA Racławówka – PROSPORT MARMAX Czudec 0:3 (17-25, 16-25, 21-25)

LUBCZA: Woźniak, Kuśnierz, Wnęk, Hołobut, Bryliński M., Masłowski (c), Włodyga (libero) oraz Kawa, Krztoń, Mędrygał, Kielar, trener: Marek Samolewicz

PROSPORT: Mańko, Środa Mi (c), Środa Ma., Jakóbski, Bryliński P., Miciuda, Środa T. (libero), trener (grający): Michał Środa

sędziowali: Piotr Robak i Marcin Kuszaj