| Aktualności - Strona Główna | Dobra gra i pewne zwycięstwo Lubczy w starciu z Klimą Błażowa

Aktualności - Strona Główna

Dobra gra i pewne zwycięstwo Lubczy w starciu z Klimą Błażowa

Siatkarze Lubczy wrócili na zwycięską ścieżkę. W sobotni wieczór we własnej hali uporali się z Klimą Błażowa, zwyciężając w trzech setach. Spotkanie przebiegało pod kontrolą miejscowego zespołu, który grał skutecznie w ataku i zagrywce. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Bartosz Krztoń (14), a w trzecim secie koncertowo w polu serwisowym spisał się Mateusz Hołobut, który długimi seriami ustawił przebieg gry.   Początek spotkania był jeszcze bardzo zacięty, a zespoły […]

Początek spotkania był jeszcze bardzo zacięty, a zespoły grały punkt za punkt. Jedni i drudzy skutecznie spisywali się w ataku. Ekipę gości w grze utrzymywał Paweł Wojdyło, w szeregach miejscowych skutecznie atakowali Woźniak i Mędrygał. Gdy długą wymianę skutecznym atakiem po skosie zakończył Bartosz Krztoń, Lubcza odskoczyła na 13:9. Klima na chwilę zmniejszyła straty, ale kontrę wykończył Dawid Woźniak i na tablicy widniał wynik 19:15. W kolejnej części seta gospodarze zepsuli kilka zagrywek, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa. Zespół z Błażowej miał w końcówce szansę na doprowadzenie do remisu, ale ekipa z Racławówki twardo walczyła w obronie i wygrywała dłuższe wymiany. Ostatecznie set zakończył się triumfem gospodarzy 25:22.

Miejscowi siatkarze kontrolowali przebieg gry w drugim secie. Gdy w polu serwisowym pozostawał Szymon Mędrygał, Lubcza odskoczyła na 8:4, a po chwili miejscowi prowadzili już 12:8. Skuteczni w ataku byli Hołobut oraz Krztoń. Ten drugi dołożył jeszcze punktowe serwisy i po chwili było 16:9 dla siatkarzy z Racławówki. Gospodarze do końca kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a gościom przytrafiło się jeszcze kilka błędów i ostatecznie przegrali do 18.

Trzecią partię otworzył serią mocnych zagrywek Mateusz Hołobut i Lubcza prowadziła 7:1. Później Klima zdołała zmniejszyć straty, ale tylko na krótki moment. Później znów w pole serwisowe powędrował Hołobut, posłał trzy asy serwisowe i na tablicy widniał wynik 18:11. Skutecznie atakowali Mędrygał oraz Bryliński, dzięki czemu gospodarze utrzymywali zaliczkę. W końcówce Klima popracowała blokiem i zdołała zmniejszyć straty do dwóch oczek. Ostatnie słowo należało jednak do Szymona Mędrygała, który najpierw skutecznie zaatakował z prawego skrzydła, a później posłał asa serwisowego i zakończył seta przy wyniku 25:21.

Po dziewięciu kolejkach nasz zespół ma 16 punktów na koncie i zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień zakończy pierwszą rundę rozgrywek pojedynkiem z Głogovią Głogów Młp. Tabela i terminarz dostępne TUTAJ

LUBCZA Racławówka – KLIMA Błażowa 3:0 (25-22, 25-18, 25-21)

LUBCZA: Masłowski (c), Woźniak (5- punkty), Bryliński (7), Mędrygał (13) Kielar (6), Krztoń (14), Kłeczek (libero I) oraz Wnęk (1), Hołobut (12), trener: Marek Samolewicz

KLIMA: Zięba, Pępek B. (c), Kiełbasa, Wojdyło, Pępek M., Walus, Urbanik (libero I) oraz Chuchla, Kozioł, Pająk, Baran (libero II), trener (grający): Bartłomiej Walus

sędziowali: Piotr Schontag i Bartłomiej Bembenek