| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Wygrana w Radymnie. Siatkarki Lubczy z kompletem punktów po pierwszej rundzie.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Wygrana w Radymnie. Siatkarki Lubczy z kompletem punktów po pierwszej rundzie.

Siatkarki Lubczy zakończył pierwszą rundę w rozgrywkach Podkarpackiej 1. Ligi Kobiet. Wygrały w niej wszystkie sześć spotkań, zdobyły komplet 18 punktów i nie stracił nawet jednego seta. W niedzielne popołudnie drużyna z Racławówki przypieczętowała udaną rundę pewnym zwycięstwem w Radymnie. Najskuteczniejszą siatkarką przyjezdnych była Justyna Kosiba.   Od samego początku inicjatywę w tym spotkaniu przejął zespół gości. Siatkarki Lubczy grały dobrze w polu serwisowym. Najpierw […]

Od samego początku inicjatywę w tym spotkaniu przejął zespół gości. Siatkarki Lubczy grały dobrze w polu serwisowym. Najpierw dłuższą serią w tym elemencie popisała się Ewelina Gomułka, a później Aleksandra Kalandyk i na tablicy widniał wynik 14:3 dla przyjezdnych. Do końca seta zespół z Racławówki grał bardzo skutecznie w ataku, a prym wiodła Justyna Kosiba. Rywalkom przytrafiło się jeszcze kilka błędów i set zakończył się rezultatem 25:8.

W drugim secie Lubcza równie szybko zbudowała zaliczkę. Tym razem zagrywką zapunktowała Justyna Kosiba i było 8:3 dla przyjezdnych, a gdy blok dołożyła Katarzyna Niedziałek, zrobiło się już 13:5. Gospodynie w kilku fragmentach podejmowały walkę i broniły sporo piłek, ale siła ataku była zdecydowanie większa po stronie ekipy z Racławówki. Zespół gości do końca grał bardzo skutecznie i tym razem triumfował do 12.

W pierwszych akcjach trzeciej partii rozegrał się zespół z Radymna, który trzymał się blisko rywala, ale ta sytuacja nie trwała zbyt długo. Bardzo długą serię w polu serwisowym zaliczyła Aleksandra Kalandyk, która zagrywała przez dziesięć kolejnych akcji. W tym czasie bardzo skutecznie na kontrach atakowały Aleksandra Barańska oraz Justyna Kosiba i przyjezdne odskoczyły na 18:8. Lubcza pilnowała tej zaliczki do końca i zwyciężyła do 12, a ostatni punkt skutecznym blokiem zdobyła Sylwia Pacak.

Po pierwszej rundzie zespół z Racławówki jest liderem tabeli. Jeszcze przed świąteczną przerwą nasz zespół czeka początek rundy rewanżowej i bardzo trudny wyjazd do Jasła. Tabela i terminarz dostępne TUTAJ

FENIKS Radymno – LUBCZA Racławówka 0:3 (8-25, 12-25, 12-25)

FENIKS: Szpunar S., Szpunar K., Karkowska, Kalita, Rupar (c), Halica oraz Pempuś, trener: Mirosław Szpunar

LUBCZA: Niedziałek, Mikulska, Gomułka, Kalandyk, Kosiba, Baran (c), Florczak (libero I) oraz Barańska, Pacak, Cisek, Węgrzyn, Strączek, Ciepielowska (libero II), trener: Maciej Dziedzic

sędziowali: Kamil Jabłoński i Dariusz Kuszyk