| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Juniorki z drugą wygraną z rzędu.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Juniorki z drugą wygraną z rzędu.

Nasze juniorki w drugiej rundzie spisują się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej i w niedzielne przedpołudnie odniosły drugie zwycięstwo z rzędu. Ekipa Lubczy wygrała trzy z czterech spotkań w grupie B i aktualnie jest jej wiceliderem. Tym razem siatkarki z Racławówki we własnej hali w trzech setach pokonały San Lesko. Większe kłopoty gospodynie miały jedynie w drugiej odsłonie, kiedy to musiały odrabiać trzypunktową stratę w środkowej fazie seta. W pierwszej i trzeciej […]

Nasze juniorki w drugiej rundzie spisują się zdecydowanie lepiej niż w pierwszej i w niedzielne przedpołudnie odniosły drugie zwycięstwo z rzędu. Ekipa Lubczy wygrała trzy z czterech spotkań w grupie B i aktualnie jest jej wiceliderem. Tym razem siatkarki z Racławówki we własnej hali w trzech setach pokonały San Lesko. Większe kłopoty gospodynie miały jedynie w drugiej odsłonie, kiedy to musiały odrabiać trzypunktową stratę w środkowej fazie seta. W pierwszej i trzeciej partii Lubcza nie miała problemów i dwukrotnie triumfowała do 12.

Od samego początku to spotkanie dobrze układało się dla siatkarek z Racławówki, które przy serwisach Klaudii Cisek odskoczyły na 7:3. Miejscowy zespół skutecznie grał na kontrach i sukcesywnie powiększał prowadzenie. Gdy w polu serwisowym przebywała kapitan Lubczy Anna Maciej, jej ekipa zdobyła siedem oczek z rzędu i prowadziła już 15:6. Ekipa Sanu miała kłopoty ze skutecznością w ataku i nie mogła odrobić strat. W efekcie gospodynie triumfowały do 12.

Więcej emocji było w drugim secie. Tym razem miejscowe siatkarki popełniły kilka błędów w polu zagrywki i w ataku. Zespół z Leska utrzymywał wynik w okolicach remisu i zaprezentował kilka ładnych akcji w obronie. Później siatkarski Sanu dołożyły skuteczny serwis autorstwa K. Tylki i prowadził trzema punktami. Lubcza po skutecznych atakach Magdaleny Smotryś zdołała na chwilę odrobić straty, ale później przegrała długą wymianę i na tablicy widniał wynik 21:19 dla gości. W końcówce siatkarki z Racławówki zachowały spokój, wykorzystały kontry i przechyliły szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Miejscowa drużyna prowadziła już 2:0 i w trzeciej partii grała bardzo swobodnie. Już na początku serwisem zapunktowała M. Maciej i  było 5:1. Gospodynie bardzo dobrze prezentowały się w polu zagrywki i odrzucały przeciwniczki od siatki. San miał kłopoty z wyprowadzaniem akcji i często musiał oddawać piłkę za darmo. Zawodniczki z Racławówki bez problemu wykorzystywały kontry, a skutecznością imponowały Magdalena Maciej i Julia Krućko. Lubcza prowadziła już 21:9, a ostatecznie triumfowała do 12.

Druga wygrana z rzędu bardzo cieszy. Nasze młode siatkarski prezentują się coraz lepiej i póki co plasują się w czołówce grupy B. Kolejne spotkanie Lubcza rozegra 18 lutego w Dębowcu.

LUBCZA Racławówka – SAN Lesko 3:0 (25-12, 25-23, 25-12)

LUBCZA: Maciej A. (c), Cisek, Krućko, Smotryś, Mędrygał, Maciej M., Gajdek (libero I) oraz Bober, Ciepielowska, Niedziałek (libero II)

SAN: Skiba, Czawa (c), Tylka K., Koncewicz, Tylka A., Barzycka oraz Czurczak, Gawor

sędziowali: Karol Pomykała i  Marcin Nobis