| Aktualności - Strona Główna | Siatkówka | Turnieje - Siatkówka | Kijak i Czajor obronili tytuł w LUBCZA CUP.

Aktualności - Strona GłównaSiatkówkaTurnieje - Siatkówka

Kijak i Czajor obronili tytuł w LUBCZA CUP.

Sierpniowa rywalizacja par mieszanych na piasku w Racławówce stała się już niemal tradycją. W sobotę odbyła się dziewiąta edycja turnieju LUBCZA CUP. Jego zwycięzcą, podobnie jak przed rokiem, została dwójka Urszula Kijak/ Grzegorz Czajor. Przebrnęła ona przez cały turniej bez porażki, a w finale uporała się z duetem Katarzyna Niedziałek/ Maksymilian Gajdek. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Anna Wilk i Kamil Warzocha.  Galeria zdjęć dostępna […]

Sierpniowa rywalizacja par mieszanych na piasku w Racławówce stała się już niemal tradycją. W sobotę odbyła się dziewiąta edycja turnieju LUBCZA CUP. Jego zwycięzcą, podobnie jak przed rokiem, została dwójka Urszula Kijak/ Grzegorz Czajor. Przebrnęła ona przez cały turniej bez porażki, a w finale uporała się z duetem Katarzyna Niedziałek/ Maksymilian Gajdek. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Anna Wilk i Kamil Warzocha.  Galeria zdjęć dostępna TUTAJ

W rywalizacji udział wzięło 9 par.  Rywalizacja toczyła się w trzech równych grupach ,z których do półfinału awans wywalczyli zwycięzcy oraz najlepszy zespół z drugiego miejsca.  Zmagania w grupie A zdominował duet Karolina Krochmal/ Tomasz Bochenek, choć łatwo nie miał.  Wspomniana para najpierw pokonała Klaudię Cisek i Kamila Kawalerskiego, a w kolejnym spotkaniu Małgorzatę Kocór i Wojciecha Surmacza.  Ten drugi pojedynek był bardzo zacięty i losy obu partii rozstrzygały się w końcówkach.  Ciekawiej było w grupie B. Spotkały się tam dwie silne pary Urszula Kijak/ Grzegorz Czajor oraz Katarzyna Niedziałek/ Maksymilian Gajdek. Do ich starcia doszło w trzeciej kolejce, wcześniej oba duety bez większych kłopotów ograły najmłodszą w turnieju parę Gabriela Gajdek/ Kacper Bury. Decydujące o wyjściu z grupy starcie lepiej rozpoczęło się dla zespołu Kijak/ Czajor, który zwyciężył do 7. Inaczej było w drugim secie, dobre serwisy Gajdka pozwoliły jego drużynie odskoczyć i wygrać w emocjonującej końcówce.  Tie-break ponownie należał do obrońców tytułu,  ale duet Niedziałek/ Gajdek i tak mógł być zadowolony, bo wygrany set zapewnił awans do półfinału z drugiego miejsca.  Kłopotów z dotarciem do finałowej fazy turnieju nie miał także inny faworyzowany duet Anna Wilk/ Kamil Warzocha. W żadnym z setów rozegranych przeciwko parom  Strączek/ Łabaj i Flaga/ Ostrowski,  Wilk i Warzocha nie stracili nawet 10 punktów. W półfinale mieli pecha, bo trafili na duet Kijak/ Czajor. Spotkanie to była najciekawszym w całym turnieju i stało na dobrym poziomie. Lepsza gra w polu serwisowym dała ubiegłorocznym zwycięzcą wygraną 15:12. W drugiej partii Anna Wilk i Kamil Warzocha zagrali lepiej, przez niemal cały czas prowadzili. W końcówce za kilka nieznacznych błędów zapłacili jednak wysoką cenę i ostatecznie przegrali do 13. Tak dużych emocji nie było w drugim pojedynku półfinałowym. Duet Katarzyna Niedziałek/ Maksymilian Gajdek bez problemu poradził sobie z Karoliną Krochmal i Tomaszem Bochenkiem, zwyciężając kolejno do 9 i 6. W meczu o III miejsce do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Choć po pierwszym secie nic na to nie wskazywało, bo Wilk i Warzocha zwyciężyli 15:9. W drugiej odsłonie pozwolili sobie na zbyt wiele rozluźnienia i duet Krochmal/Bochenek doprowadził do remisu, wygrywając 17:15.  Na tym emocje się skończyły, bo w decydującej partii Anna Wilk i Kamil Warzocha pozwolili ugrać rywalom ledwie cztery oczka, a grająca w tej parze siatkarka popisała się długą serią serwisów.  W finale kibice mogli obejrzeć powtórkę z meczu fazy grupowej. Tym razem duet Urszula Kijak/ Grzegorz Czajor nie miała już problemów z rywalami.  Dobra gra w przyjęciu i obronie, spokojna i pewna zagrywka. Para Niedziałek/ Gajdek równą walkę nawiązywała tylko w początkowej fazie pierwszego seta, kiedy to przez moment prowadziła nawet 8:5. W tym momencie kompletnie się zacięła, drugi fragment przegrała 1 do 10, czyli jak łatwo policzyć całą partię 15:9. W kolejnym secie emocji już nie było, para Kijak/ Czajor szybko odskoczyła i bez problemu dowiozła prowadzenie do końca, zapewniając sobie po raz drugi z rzędu zwycięstwo w Lubcza CUP.