| SIATKARKI | Liderki wygrały w Sanoku.

SIATKARKI

Liderki wygrały w Sanoku.

Świąteczna przerwa nie wpłynęła negatywnie na postawę lidera III- ligi kobiet- drużyny Lubcza Racławówka. Nasze zawodniczki wygrały rozegrany w piątkowe przedpołudnie pojedynek w Sanoku z tamtejszą Sanoczanką. Mecz przebiegał w dosyć sennej atmosferze. Lubcza po raz pierwszy w tym sezonie musiała sobie radzić bez Urszuli Dziadosz, która w końcówce okienka transferowego zmieniła barwy klubowe na II- ligową Jedynkę Tarnów.     Senny początek tego pojedynku należał do ekipy […]

Senny początek tego pojedynku należał do ekipy z Racławówki. Podopieczne Alicji Nerc miały dość duże problemy z przyjęciem, na co spory wpływ z pewnością wywarł brak libero, spowodowany absencją Katarzyna Sabik i Sylwia Kalandyk. Lubcza musiała opowiedzieć dobrą zagrywką i udało się. Po skutecznych seriach zagrywek Natalii Warzochy i Alicji Nerc nasze siatkarki odskoczyły na 10 oczek przewagi i pewnie, do 13 zwyciężył w tej odsłonie.

Przyjezdne lepiej rozpoczęły też drugiego seta. Cały czas utrzymywały trudną zagrywkę, dzięki której posiadały kontrolę nad meczem. W ataku dobrze prezentowały się lewoskrzydłowe N. Warzocha i J. Stachowicz. Po okresie większej przewagi naszego zespołu, ekipa Ryszarda Karaczkowskiego poprawiła grę i nawiązała walkę. Końcówka należała jednak do siatkarek z Racławówki, które wygrały do 20.

Trzeci set był nieco bardziej zacięty i emocjonujący. Obie ekipy zawiązały kilka dłuższych wymian. Sanoczanki z premedytacją wybijały piłkę w ataku po rękach blokujących siatkarek Lubczy i dzięki temu w środkowej fazie seta osiągnęły przewagę 17:13.  Nasz team szybko odrobił straty i zrobiło się po 19. W decydujących piłkach miejscowe popełniły mniej błędów i to one wygrały do 22, a tym samym pozostały w meczu.

Początek kolejnej partii również należał do zespołu z Sanoka. W grze zespołu Ryszarda Karaczkowskiego szczególnie wyróżniały się środkowe. Przyjezdne nie dały jednak odskoczyć przeciwniczkom, a po chwili doprowadziły do remisu. W ataku dobrze spisywały się A. Nerc i N. Warzocha. W końcówce wiele problemów Sanoczance sprawiła swoim serwisem Joanna Piech. Lubcza wygrała do 21 i mimo osłabień wywiozła z Sanoka komplet punktów.

SANOCZANKA Sanok – LUBCZA Racławówka 1-3 (13-25, 20-25, 25-22, 21-25)

LUBCZA: Śląska (c), Stachowicz J., Warzocha, Nerc, Chmiel, Piech oraz Lewczak

sędziowali: Andrzej Charzewski (Strzyżów) i Jakub Barć (Sanok)