| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Ósme z rzędu zwycięstwo siatkarzy Lubczy za 3 punkty

Ósme z rzędu zwycięstwo siatkarzy Lubczy za 3 punkty

Siatkarze Lubczy nie zawiedli, zachowali koncentrację i w trzech setach pokonali AKS V LO Rzeszów. Kluczowym elementem była zagrywka, która zwłaszcza w pierwszym i trzecim secie była bardzo mocną bronią naszej drużyny. W drugiej partii młodzi zawodnicy z Rzeszowa postawili nieco trudniejsze warunki, ale nie zdołali przełamać gospodarzy. Dla zespołu z Racławówki była to ósma z rzędu wygrana z kompletem punktów.   Zespół z Racławówki bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie. Długimi seriami […]

Zespół z Racławówki bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie. Długimi seriami w polu serwisowym popisali się Jarosław Wnęk i Mateusz Hołobut, a ich zespół prowadził 13:5. Później to rywale odpowiedzieli serwisem i po chwili przegrywali już tylko 11:14. Wówczas na zagrywkę powędrował Stanisław Kuśnierz i Lubcza odbudowała zaliczkę, odskakując na 19:12. W końcówce skutecznie atakowali Hołobut i Bryliński, a gospodarze triumfowali 25:17.

Drugą odsłonę miejscowi rozpoczęli nieco mniej skoncentrowani, a młody zespół z Rzeszowa poczuł się trochę pewniej i wynik oscylował w okolicach remisu. Ekipa gości wykorzystała kontry i odskoczyła na 11:8. Lubcza zniwelowała straty, gdy kolejną w tym meczu dłuższą serią zagrywek popisał się Staszek Kuśnierz. Asa serwisowego posłał jeszcze kapitan gospodarzy Patryk Masłowski i na tablicy widniał wynik 16:15 dla ekipy z Racławówki. Ładny atak na kontrze dołożył Bartosz Krztoń i było 22:20 dla miejscowych. W decydujących w akcjach ze środka bezbłędny był Mateusz Bryliński i ostatecznie Lubcza wygrała 25:23.

W trzeciej partii nie było już emocji. Lubcza znów szybko przycisnęła rywali i zbudowała zaliczkę. Skuteczny na kontrach był Bartosz Krztoń i zespół z Racławówki prowadził 11:6. Później długą serią mocnych serwisów zaimponował Hołobut, który zagrywał przez sześć kolejnych akcji, a różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do 10 oczek. Podopieczni trenera Marka Samolewicza w pełni kontrolowali już przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie zwyciężyli do 11.

Bardzo ważne było zdobycie kompletu punktów w starciu z młodym zespołem, który sprawił już kilka niespodzianek w tym sezonie. Lubcza zachowała koncentrację i może przygotowywać się do do decydującej części sezonu. Za tydzień ekipa z Racławówki zagra na wyjeździe z Anilaną Rakszawa. Tabela i terminarz dostępne TUTAJ

LUBCZA Racławówka – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25-17, 25-23, 25-11)

LUBCZA: Wnęk (4- punkty), Hołobut (17), Krztoń (14), Bryliński (10), Kuśnierz (9), Masłowski (c, 5), Woźniak (libero I) oraz Mędrygał (3), Worosz, trener: Marek Samolewicz

AKS: Ostrowski, Roguz, Puczkowski, Wilk, Panek, Curzytek, Dereń (libero I) oraz Kowalik (c), Aniołczyk, Górowski, Ignaczak (libero II), trener: Jerzy Wietecha

sędziowali: Mateusz Pępek i Patryk Wierzbowicz