| SIATKARKI | Pewna wygrana siatkarek w pojedynku z Marbą.

SIATKARKI

Pewna wygrana siatkarek w pojedynku z Marbą.

Siatkarki Lubczy szybko poprawiły sobie humory po zeszłotygodniowej porażce. Dziś ekipa z Racławówki bardzo pewnie i spokojnie pokonała Marbę Sędziszów Młp. w trzech setach. Decydujące okazało się dużo większe doświadczenie po stronie gospodyń, które lepiej rozegrały końcówki pierwszej i drugiej partii, a w trzeciej kompletnie rozbiły młodziutki zespół Marby. Lubcza utrzymuje się na czwartym miejscu w tabeli, ale szanse na awans o choćby jedną lokatę są już niewielkie.   […]

Lubcza nieźle rozpoczęła te zawody, ale rywalki odpowiedziały blokiem i było po 3. Później kibice w hali w Kielanówce oglądali kilka dłuższych akcji, a nieznaczną, dwupunktową przewagę utrzymywały gospodynie. Sędziszowianki dzięki serwisom K. Stefanik na chwilę wyszły na prowadzenie 9:8, ale po skutecznych atakach Magdaleny Koc było 12:10 dla miejscowych. Mocne zagrywki dołożyła jeszcze kapitan Lubczy Agnieszka Ćwięka i przewaga naszego zespołu wzrosła do czterech oczek. Siatkarki z Racławówki bardzo dobrze grały w obronie i miała okazje do kontr. Gdy jedną z nich dynamicznym atakiem wykończyła Urszula Dziadosz, na tablicy widniał już wynik 19:13 dla Lubczy. Naszemu zespołowi przytrafił się jednak przestój w przyjęciu i Marba zdołała doskoczyć na 19:21. Po przerwie, o którą poprosiła trener Alicja Nerc, Lubcza opanowała sytuację, przy stanie 24:19 miała pierwszego setbola i ostatecznie po ataku Agnieszki Ćwięki zwyciężyła 25:21.

Początek kolejnej odsłony był bardzo wyrównany, dużo było długich wymian z ładnymi obronami, ale też sporo nerwowości i błędów po obu stronach siatki. Po kapitalnym, pojedynczym bloku Magdaleny Cebuli, Lubcza odskoczyła na 14:10, a gdy kontrę kontrę wykorzystała U. Dziadosz gospodynie prowadziły już pięcioma oczkami. Zespół gości poprosił o przerwę i po niej nieco poprawił grę. Marba wygrała kilka długich wymian, wiele piłek w obronie podbijała libero Monika Chmura i miejscowe prowadziły już tylko 16:18. Potem Sędziszowianki  dwukrotnie popracowały blokiem i doprowadziły do remisu po 18! Lubcza odpowiedziała skutecznymi zagrywkami Anny Wiktor, które dały naszej ekipie prowadzenie 22:20. Pewnie w ataku grała Agnieszka Ćwięka i przy stanie 24:21 zespół z Racławówki miał pierwszą piłkę setową. Przyjezdne zdołały zdobyć punkt kontaktowy po dobrych uderzeniach Joanny Chmury, ale ostanie słowo należały do Lubczy, a konkretnie do Urszuli Dziadosz, która atakiem po rękach blokujących zakończyła drugą partię.

Podobnie jak dwie pierwsze, także i trzecia odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. W ekipie Lubczy znakomicie w obronie pracowały Dziadosz i Cebula, nasze siatkarki były bardzo skuteczne w ataku na kontrach i po chwili na tablicy widniał wynik 12:6. Odrzucające serwisy Joanny Piech sprawiły wiele problemów Sędziszowiankom, które mogły tylko dostarczać piłkę na stronę gospodyń. Te wiedziały co z nią zrobić, w ataku z dobrze rozegranych piłek nie zawodziła praktycznie żadna opcja i podopieczne Alicji Nerc odskoczyły na 18:9. Potężne serwisy dołożyła jeszcze Magdalena Cebula i Lubcza prowadziła już dziesięcioma punktami. Bardzo dobrze grające siatkarki z Racławówki zdołały ostatecznie zwyciężyć 25 do 15, a w całym meczu 3:0.

LUBCZA Racławówka  – MARBA Sędziszów 3:0 (25-21, 25-23, 25-15)

LUBCZA: Ćwięka (c, 11-punkty), Dziadosz (13), Niedziałek (6), Wiktor (2), Piech (9), Koc (5), Ogrodnik (libero) oraz Cebula (6), Soja

MARBA: Chmura J. (c), Darłak, Flis, Pieprzak, Siorek, Stefanik, Chmura M. (libero)

sędziowali: Rafał Pragłowski (Dębica) i Tomasz Sternal (Dąbrowa Tarnowska)