| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Pewne zwycięstwo Lubczy II w Rakszawie

Pewne zwycięstwo Lubczy II w Rakszawie

Bez większych problemów siatkarze Lubczy II poradzili sobie w wyjazdowym pojedynku z drugą drużyną Anilany Rakszawa. Przewaga zespołu z Racławówki była szczególnie widoczna w dwóch pierwszych setach. W trzeciej odsłonie młody zespół gospodarzy podjął bardziej wyrównaną walkę, ale nie odwrócił już losów rywalizacji i trzy punkty wywieźli goście.   Drużyna z Racławówki bardzo szybko wykorzystała kontry i zbudowała trzypunktową zaliczkę, którą utrzymywała przez dłuższy fragment. Skutecznie z prawego skrzydła […]

Drużyna z Racławówki bardzo szybko wykorzystała kontry i zbudowała trzypunktową zaliczkę, którą utrzymywała przez dłuższy fragment. Skutecznie z prawego skrzydła atakował Dominik Worosz, a kilka razy ze środka zameldowali się Tkaczyk i Kloc. Przyjezdni dołożyli jeszcze skuteczny serwis, a drużynie Anilany przytrafiły się błędy w ataku i po chwili na tablicy widniał wynik 17:12, a później nawet 20:13. Grający bardzo spokojnie goście pilnowali zaliczki do końca i triumfowali 25:18.

Jeszcze bardziej jednostronny był drugi set, w którym siatkarze z Racławówki zagrali bardzo dobrze w zagrywce. Już na samym początku serwisem trafił Sławomir Sarna i było 10:3 dla Lubczy. Bardzo skuteczny w atakach ze środka był Mateusz Tkaczyk i po chwili na tablicy widniał wynik 16:6. Dobre zbicia dołożył jeszcze Michał Pomianek i różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do dwunastu oczek, a ostatecznie podopieczni trenera Mateusza Hołobuta wygrali do 14.

Najwięcej emocji było w trzeciej partii, bo młody zespół z Rakszawy poderwał się jeszcze do walki i zaprezentował kilka skutecznych akcji, za to w poczynania Lubczy wkradło się sporo rozluźnienia, co przełożyło się na proste błędy. Anilana prowadziła 11:8, ale z czasem przyjezdni zniwelowali straty. Zdołali wykorzystać kontry, a punktowy serwis dołożył jeszcze Bartłomiej Kloc i było po 13. W środkowej fazie seta wynik oscylował w okolicach remisu, ale końcówka należała zdecydowanie do zespołu z Racławówki. W ataku bezbłędny był Dominik Worosz, który bez kłopotu wykańczał ważne piłki z prawego skrzydła i jego ekipa odskoczyła na 22:19. Dwie ostatnie akcje należały do środkowego Lubczy Pawła Soroki, który najpierw efektownym atakiem, a później sprytną kiwką przypieczętował triumf gości 25:22.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo ekipy z Racławówki za trzy punkty. Drużyna Lubczy II wskoczyła na drugie miejsce w tabeli Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn, ale rozegrała więcej pojedynków niż rywale z trzeciego i czwartego miejsca. Na najbliższy mecz nasz drugi zespół poczeka aż do końcówki lutego, kiedy to zmierzy się z AKSem V LO Rzeszów. Tabela i terminarz dostępne TUTAJ

ANILANA Rakszawa II – Lubcza Racławówka II 0:3 (18-25, 14-25, 22-25)

ANILANA II: Noworol, Sroczyk, Jakubowicz, Pliś, Czechowicz, Rupar, Buszta (libero) oraz Kuraś (c), trener: Eugeniusz Boho

LUBCZA II: Pomianek (8- punkty), Kloc (6), Worosz (12), Witek (3), Tkaczyk (6), Dziedzic (c, 5), Grobelny A. (libero I) oraz Maliszewski, Jasiewicz (1), Krupa (2), Sarna (7), Soroka (5), Sochacki, trener: Mateusz Hołobut

sędziowali: Kamil Jabłoński i Janusz Popadeńczuk