| SIATKARKI | Rozpędzona Lubcza zmiażdżyła KPS

SIATKARKI

Rozpędzona Lubcza zmiażdżyła KPS

Świetna seria Lubczy w III lidze trwa. Podopieczne Alicji Nerc wygrały wszystkie pięć spotkań w tym sezonie. Dzisiejsze zwycięstwo było chyba najbardziej efektowne i okazałe, bo rywalki ugrały w trzech setach zaledwie 36 oczek, a mecz trwał niespełna 45 minut.  Aż 17 punktów dla naszego zespołu zdobyła Urszula Dziadosz.     Początek spotkania był kompletnie nieadekwatny do jego przebiegu. Zaczęło się bowiem […]

Początek spotkania był kompletnie nieadekwatny do jego przebiegu. Zaczęło się bowiem od prowadzenia rywalek 4:0. Lubcza miała problemy z przyjęciem i skutecznością w ataku. Szybko jednak gospodynie doszły do głosu, w ataku grę poprowadziła Urszula Dziadosz. Kilka kapitalnych obron po naszej stronie i dobra, odrzucająca zagrywka spowodowały, że Racławówka nie tylko odrobiła straty, ale też wyszła na sześcio-punktowe prowadzenie. Siatkarki z Nowej Dęby same pogrążyły się dużą ilością posłanych w siatkę zagrywek i ataków. Lubcza wygrała do 15 i któż by pomyślał, że będzie to najniżej przegrany set przez KPS?

Dobra gra Lubczy przeniosła się też na początek drugiej odsłony, ale rywalki podjęły przez krótki okres wyrównaną walkę. Bardzo szybko swoją grę nakręciła Lubcza. Praktycznie żadna piłka nie wpadła na czysto w parkiet gospodyń. Było wiele kapitalnych obron, w których brylowała Natalia Warzocha. Na kontrach atomowymi atakami z szybkich piłek rywalki bombardowała Ulka Dziadosz i przewaga szybko rosła. Najpierw zrobiło się 12:7, a gdy w polu zagrywki zameldowała się N. Warzocha miejscowe odskoczyły na 9 oczek. Ostatecznie podopieczne Alicji Nerc zwyciężyły do 13.

Trzeci set to już totalny blamaż przyjezdnych i pewna, spokojna gra Lubczy. Po zagrywkach Alicji Nerc już na początku partii zrobiło się 8:2. Rozbite siatkarki z Nowej Dęby popełniały kardynalne błędy, miały problemy z przebiciem piłki na drugą stronę. Kolejne siatkarki SST dobijały KPS trudnymi serwisami. Po serii Natalii Warzochy zrobiło się 15:3, a gdy swoje „trzy grosze” dołożyła Joanna Piech ekipa z Racławówki prowadziła już 22:5! Rywalki zdobył jeszcze trzy oczka i zdobycz punktową w tym secie zakończyły na ośmiu. Mecz atomowym asem serwisowym zakończyła czołowa siatkarka naszego zespołu Urszula Dziadosz. W drugiej części seta swoje szanse dostały rezerwowe Justyna Stachowicz Bernadetta Nobis i Karolina Krochmal, które dopasowały się do dobrej gry zespołu.

SST LUBCZA Racławówka – KPS Nowa Dęba  3-0 (25-15, 25-13, 25-8)

LUBCZA: Śląska (c) (punkty- 5), Nerc (7), Piech (9), Chmiel (2), Dziadosz (17), Warzocha (10), Kalandyk (libero) oraz Nobis (2), Krochmal, Stachowicz (1)

sędziowali: Rafał Jabłoński i Bogdan Gryko (obaj Jarosław)

widzów: 30

Statystyki:

Punkty:

Urszula Dziadosz        17 (atakiem: 10, zagrywką: 7)

Natalia Warzocha      10 (atakiem: 6, zagrywką: 3, blokiem: 1 )

Joanna Piech            9   (atakiem: 3, zagrywką: 4, blokiem: 2)

Alicja Nerc                7   (atakiem: 3, zagrywką: 3, blokiem: 1)

Marita Śląska             5   (atakiem: 5)

Karolina Chmiel          2   (atakiem: 2)

Bernadetta Nobis      2    (atakiem: 2)

Justyna Stachowicz   1   (atakiem: 1)

W całym meczu nasz zespół zaliczył dwa bloki punktowe, 17 asów serwisowych i popełnił 18 błędów własnych.