| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Siatkarki Lubczy wygrały z Feniksem i odebrały złote medale

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Siatkarki Lubczy wygrały z Feniksem i odebrały złote medale

Mecz z Feniksem Radymno był dla siatkarek Lubczy zwieńczeniem sezonu zasadniczego. Zespół z Racławówki miał już zapewniony mistrzowski tytuł, ale w ostatniej kolejce w dobrym stylu przypieczętował kapitalny sezon. Nasza ekipa zakończyła rozgrywki z kompletem 12 zwycięstw, 36 punktów i z tylko jednym straconym setem!   Już od samego początku zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń, które po znakomitej serii serwisów Weroniki Mikulskiej odskoczyły na 15:0. Ta zawodniczka nie tylko dobrze […]

Mecz z Feniksem Radymno był dla siatkarek Lubczy zwieńczeniem sezonu zasadniczego. Zespół z Racławówki miał już zapewniony mistrzowski tytuł, ale w ostatniej kolejce w dobrym stylu przypieczętował kapitalny sezon. Nasza ekipa zakończyła rozgrywki z kompletem 12 zwycięstw, 36 punktów i z tylko jednym straconym setem!

Już od samego początku zarysowała się wyraźna przewaga gospodyń, które po znakomitej serii serwisów Weroniki Mikulskiej odskoczyły na 15:0. Ta zawodniczka nie tylko dobrze zagrywała, ale też perfekcyjnie rozprowadzała piłki na kontrach, a efektownymi atakami akcje wykańczały Justyna Kosiba i Aleksandra Barańska. W drugiej części seta siatkarki Feniksa zdobyły kilka punktów serwisem i nieco zmniejszyły straty, ale ostatecznie przegrały do 11.

Drugi set rozpoczął się od nieco bardziej zaciętej walki, ale Lubcza szybko zbudowała zaliczkę. Dobrze zagrywała Katarzyna Niedziałek i na tablicy widniał wynik 11:7 dla zespołu z Racławówki. Później miejscowe siatkarki dołożyły blok i prowadziły już 18:13, a gdy kontrę atakiem blok – aut wykończyła Ewelina Gomułka, różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do 8 oczek. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 25:16.

Bardzo dobrze zespół z Racławówki prezentował się także w trzecim secie. Zagrywką zapunktowała Aleksandra Kalandyk i było 8:3 dla Lubczy. Później kolejną długą serią w polu serwisowym popisała się Mikulska, a na kontrach nie myliły się Barańska i Kosiba, dzięki czemu ich zespół odskoczył na 20:7. Skuteczne akcje dołożyła jeszcze kapitan zespołu z Racławówki Natalia Baran i to ona zdobyła ostatni punkt w rozgrywkach, pieczętując wygraną 25:10.

LUBCZA Racławówka – FENIKS Radymno 3:0 (25-11, 25-16, 25-10)

LUBCZA: Niedziałek (6- punkty), Mikulska (9), Barańska (12), Kalandyk (6), Kosiba (12), Gomułka (7), Florczak (libero I) oraz Cisek (1), Strączek (1), Murias (2), Maciej, Baran (c, 2), Węgrzyn, Ciepielowska (libero II), trener: Maciej Dziedzic

FENIKS: Szpunar S., Szupnar K., Karkowska, Kalita, Rupar (c), Halica, trener: Mirosław Szpunar

sędziowali: Piotr Pętlak i Grzegorz Babiarz

Po meczu siatkarki Lubczy odebrały złote medale za sezon 2020/2021 w Podkarpackiej 1. Lidze Kobiet. Towarzyszyła temu ogromna i jak najbardziej zasłużona radość, bo za zespołem z Racławówki ZNAKOMITY sezon. Ekipa Lubczy grała praktycznie bezbłędnie, wygrała wszystkie mecze za trzy punkty, tracąc przy tym zaledwie jednego seta. Zespół prezentował dobry styl, był monolitem, miał bardzo wyrównany skład na każdej pozycji. Czapki z głów i ogromne gratulacje dla całej ekipy za ten sezon! A pierwszy w historii żeńskiej siatkówki mistrzowski tytuł dla naszego Stowarzyszenia zdobyły: Natalia Baran (kapitan), Weronika Mikulska (wicekapitan), Magdalena Maciej (wicekapitan), Sylwia Pacak, Justyna Kosiba, Alicja Węgrzyn, Gabriela Strączek, Katarzyna Niedziałek, Aleksandra Kalandyk, Natalia Murias, Aleksandra Barańska, Klaudia Cisek, Ewelina Gomułka, Mariola Ciepielowska, Karolina Florczak, trener: Maciej Dziedzic. W kwietniu nasza drużyna powalczy w ogólnopolskich barażach o awans do II Ligi.