| SIATKARKI | Skuteczna zagrywka podstawą do zwycięstwa siatkarek.

SIATKARKI

Skuteczna zagrywka podstawą do zwycięstwa siatkarek.

Siatkarki Lubczy podtrzymały dobrą passe sprzed tygodnia i zapisały kolejny komplet punktów na swoje konto, tym razem wygrywając we własnej hali. Lubcza miała problemy z Wisłoką tylko w pierwszej partii, w której przegrywała już 22 do 24. Nasze siatkarki zdołały jednak wygrać tego seta, a w dwóch kolejnych nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych szans. Kluczowym elementem okazała się zagrywka, która przyniosła ekipie z Racławówki wiele bezpośrednich punktów. Całe spotkanie trwało […]

Siatkarki Lubczy podtrzymały dobrą passe sprzed tygodnia i zapisały kolejny komplet punktów na swoje konto, tym razem wygrywając we własnej hali. Lubcza miała problemy z Wisłoką tylko w pierwszej partii, w której przegrywała już 22 do 24. Nasze siatkarki zdołały jednak wygrać tego seta, a w dwóch kolejnych nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych szans. Kluczowym elementem okazała się zagrywka, która przyniosła ekipie z Racławówki wiele bezpośrednich punktów. Całe spotkanie trwało zaledwie 56 minut!

Lubcza na początku tego spotkania grała bardzo nerwowo w przyjęciu i trzypunktowe prowadzenie uzyskała Wisłoka. Szybko odpowiedziała kapitan Lubczy Agnieszka Ćwięka, która silnymi serwisami rozstrzelała rywali i gospodynie prowadziły 6:3. Po przerwie, o którą poprosiła trener Agnieszka Garstka, Dębiczanki wzięły się do odrabiania strat i od tego czasu mecz się wyrównał. Skuteczne akcje w ataku i na zagrywce Lidii Kądzielawy, dały przyjezdnym dwupunktowe prowadzenie. Odpowiedź miejscowych siatkarek ponownie była błyskawiczna i znów na tablicy widniał wynik remisowy. Potem  rywalki od siatki odrzuciła zagrywką Agnieszka Ćwięka, skutecznie blokiem zagrała Joanna Piech i gospodynie prowadziły 17:14. W tej partii sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Tym razem Wisłoka zaryzykowała w polu serwisowym i objęła prowadzenie. Po chwili nasz zespół pomylił się w ataku i team z Dębicy prowadził 23:21. Przy stanie 24:22 Wisłoka miała pierwszą piłkę setową, ale Lubcza uratowała się blokiem. Skutecznie w tym elemencie spisywała się J. Piech i ku uciesze miejscowej publiczności ekipa Alicji Nerc wygrała 26:24!

Druga odsłona już od początku znacznie lepiej układała się dla ekipy z Racławówki.  Nasza drużyna miała kilka kontr, które pewnie wykorzystała i było 9:4. Kolejną serią potężnych serwisów rywalki rozstrzelała Urszula Dziadosz. W mgnieniu oka gospodynie miały już osiem oczek przewagi. Nasze siatkarki przejęły całkowitą kontrolę nad przebiegiem seta. Pewnie w ataku spisywały się Dziadosz i Ćwięka. Dębiczanki raz po raz psuły zagrywki i po chwili było już 18:5 dla gospodyń! Chwilowe rozluźnienie w naszych szeregach sprawiło, iż Wisłoka odrobiła znaczną część strat i na tablicy widniał wynik 21:15. Lubcza opanowała jednak sytuację. Po asie serwisowym U. Dziadosz było 24:17, a w kolejnej akcji na kontrze ta zawodniczka popisała się skutecznym atakiem z drugiej linii i miejscowe cieszyły się z wygranej do 17 partii.

Młody zespół Wisłoki nie zrezygnował z dalszej walki i w pierwszych piłkach kolejnej partii prezentował się całkiem dobrze. Dzięki skutecznym serwisom, Dębiczanki prowadziły 6 do 4. Zespół z Racławówki poprawił grę w obronie, na kontrze pewnie atakowały Ćwięka oraz Piech i inicjatywa przeszła na stronę Lubczy- 11:9. Trener przyjezdnych poprosiła o czas, jednak po przerwie trzy punktowe zagrywki  posłała Alicja Nerc i gospodynie prowadziły 16:10. Kolejne atomowe zagrywki na stronę rywalek posłała Ula Dziadosz i na tablicy widniał wynik 19:11. Kompletnie rozbite przeciwniczki zaczęły popełniać masę błędów i w efekcie przegrały do 14.

LUBCZA Racławówka – WISŁOKA Dębica 3:0 (26-24, 25-17, 25-14)

LUBCZA: Piech (9- punkty), Ćwięka (c, 10), Nerc (11), Dziadosz (14), Wiktor (3), Niedziałek (4), Pałka (libero I) oraz Ogrodnik, Guzy, Marek (2), Kluz, Zagórska (libero II)

WISŁOKA: Tomaszewska, Dziurka, Szymaszek, Kądzielawa, Żuchowska, Dudek (c), Krzemińska (libero) oraz Leska, Bartochowska, Skóra

sędziowali: Maciej Kondyjowski i Barbara Bryndza (Sanok)